как се научихте да готвите?

  • 9 939
  • 161
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 493
Все още се уча.От скоро предимно от форума.Благодарна съм на всички,които побликуват такива хубави рецепти.От тук се зарибих и за машината за хляб,стахотна покупка.Селма,Макс-мама,Мама цоцоланка,Лабрекс,Блонди,дядо Хаджия,Лео и всички останали са ми учители.Нямам провали наскоро и то благодарение на подробните им обяснения.

# 91
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Няма кой да ми готви, а съм претенциозна съм храната в заведенията, остава и да не се науча.. Но никой не ме е учил, даже съм изненадвала майка ми, че мога  Mr. Green
Имаше една поговорка, ако някой може да свърши една работа, каквато и друга да му дадеш в 90% от случаите ще се справи. Та почваш от най-лесните неща, ако нещо объркаш, виждаш къде грешиш и следващия път поправяш. Аз си записвам успешните и вкусни рецепти. Тук мамите са големи майсторки - учи се и от тях Simple Smile

# 92
  • Мнения: 6 311
Още се уча. Много обичам да импровизиам, понякога имам добри попадения, друг път гозбата отива в кофата за боклук, но я покривам отгоре с нещо да не се вижда неуспеха ми  Embarassed

# 93
  • Мнения: 1 649
По телефона от мама. Омъжена бях, 1 година живяхме при свекърва ми- тя готвеше. След това се отделихме и се започна едно диктуване по телефона, не ти е работа. Дори за запръжка питах. Това обаче беше преди 20год. Сега никакво ястие не ми е проблем. Е, може би пари и продукти. Laughing

# 94
  • Мнения: 2 348
Като се приместихме на квартира само с мъжо.И по телефона - редовно звънях на сестра ми да я питам на еди си коя манджа кво да сложа  Simple Smile

# 95
  • Мнения: 59
Като отидохме в чужбина с мъжът ми и неволята ме научи така да се каже...
Телефонните разговори доста солено щяха да ми излязат, ако звънях на майка ми постоянно за манджите...
Просто си развинтих фантазията и по памет и вкусови качества какво се слага във отделните ястия и така се справих.За щастие още от самото начало се справям доста добре.И сега дори, ако опитам някое ястие и мога да кажа с какво долу горе е приготвено, без да съм го готвила.

# 96
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
явно съм се родила научена  Mr. Green Най-изненадана от това беше майка ми, която все искаше да ме научи да готвя докато си бях у нас, а аз все нямах време за такива заниманя..... Когато ми се наложи да готвя просто си спомнях какво съм виждала в чиниите и на принципа на пробата нацелвах манджите. Е, изрично съм питала майка ми за две-три неща, които тя готви и много обичам. Сега вече е лено. Има интернет с милиони рецепти...

# 97
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Е, не е нужно чак по телефона да се пита. Има интернет - сайтове, skype, има и готварски книги (не тежи чак толкова да се тури една в куфара за всеки случай)... Да си призная, на мен готвене по рецепта изобщо не ми се удава - само бабините манджи ми идват отръки. Но при нужда отварям една любима книга, която е доста близка до бабините ми манджи ("Хранене на детето", да не си помислите че е нещо по-тежко и засукано, другите книги ми стоят само за украса на лавицата). И в мнооого редки случаи ровя в Интернет за някоя по-представителна манджа... Иначе мъжа ми готви прекрасно италианска кухня, но нямам никакво намерение да се уча - а започна веднъж, а е забравил да готви.... Засега си правя любимите български манджи, той когато е в настроение, си забърква пастата, иначе се "прежалва" да яде нашенско...

# 98
  • Мнения: 81
Въобще не се притеснявай. За 10 години семеен живот не бих могла да отговоря какво всъщност ядем вкъщи. Крада рецепти от момичетата тук - предимно прости манджи. Момичета-   bouquet. Понякога майка ми ни носи буркани с готвено. Мъжът и той се принуди да се понаучи. Сега гледам, че и щерката се опитва да готви. До скоро ме храни мама, скоро май ще ме храни детето Mr. Green.

# 99
  • Мнения: 65
Аз се научих покрай мама и баба. После благодарение на кулинарните книги и интернет се усъвършенствах. Сега доста често ги изненадвам, като ми дойдат на гости.

# 100
  • Мнения: 6 713
От 4 години и половина домакинствам и още имам мнооого да уча. Лека-полека става. Защо бабите готвят най-вкусно? Crazy

# 101
  • Мнения: 1 740
Готвя от скоро, откакто се омъжих!  Laughing
Майка ми е написала рецептите на основни ястия - супи разни, мусака, пълнени чушки! И като тръгна да готвя си вървя с листчетата и от време на време консултация по телефона!  Grinning
Ама се получават де!   chef  chef  chef

Същата работа и при мен все съм с тетрадката в кухнята.

# 102
  • София
  • Мнения: 15 517
  7 години след като се омъжих.Просто до тогава живеехме при майка и татко.После се отделихме и се наложи да се науча.

# 103
  • Мнения: 4
Майка ми и баба ми са страхотни кулинарки. Винаги съм им се възхищавала за това и тайничко съм си мечтала да наследя тази тяхна дарба хаха.. До определена възраст можех само едни яйца и спагети да направя и до там.. Дойде обаче момент, в който нашите започнаха да обикалят на екскурзии, по работа и насам-натам и ние с брат ми сами у дома.. И аз искам, не искам, не мога да го оставя само на яйца детето.. Laughing И така започнах постепенно да експериментирам - гювечета, разни запеканки и прочее. Един ден майка ми беше много уморена, аз умирах от глад и се амбицирах и направих великолепен гювеч и онази торта с бишкотите и киселото мляко.. Всички останаха много доволни. Малко след това се преместих да живея сама. Най-добрия ми приятел е страхотен по отношение на готвенето и често идва да си правим разни неща заедно и се уча от него.. Четем рецепти от форума, изпълняваме и после облизваме пръстите хаха.. Laughing Имам още мнооого да се уча и желанието е голямо..  chef  bouquet

# 104
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Аз се научих,когато се отделих от нашите-18 годишна.Готвих някои неща и вкъщи,но не е като сега след като съм омъжена и в друга къща.И продължавам да се уча да готвя.Аз съм отворена за всякакъв вид рецепти,стига да ни харесат.Питам майка ми,свекърва ми,сестрата на мъжа ми,чета в Интернет,имам си и кулинарни книги и така.

Общи условия

Активация на акаунт