как се научихте да готвите?

  • 9 932
  • 161
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 89
Аз се научих, защото обичам храната  bowuu
Като малка повече сладкишите, сега сякаш предпочитам салатки и предястия главно да правя, както и екзотики..

Първи опит - аз в 4- ти клас и решаваме да правим със сестра ми (тогава на 5 год.) сладкиш - изненада за родителите ни Simple Smile)) бъркам яйца, захар, брашно, какао, чета рецептата и слагам да се "пече" без да включа фурната  Joy След 30 мин. решаваме, че е готово и почваме да си го ядем Joy
Та според мен ако имаш любов към храната и любими хора, за които искаш да готвиш, ще се научиш лесно   bouquet

# 76
  • Мнения: 3 499
Развеселихте ме с постовете си и най- вече мамите с "оризовите неволи".  Laughing Сега и аз се уча да готвя, признавам си, че съм с две леви  Simple Smile , е умея да правя разни неща, но по- прости... е и аз ще се науча, в практиката е истината. Иначе преди 3-4 г. бях на квартирата и ми се хапваше нещо готвено. Режих да си направя ориз с месо, но нито съм имала книга тогава под ръка да прочета как да го сготвя, нито съм звъняла на майка ми да я питам, ей така, каквото се получи това. Загрявам фурната, в една тава сипвам около 200 гр. ориз и 1-2 чаши вода, но си казвам "малко ми се вижда този ориз" и слагам целия пакет (500 гр.).  Simple Smile Досещате се какво чуде излезе, и на всичкото отгоре... бях забравила сол да сложа...  Laughing
Извинявам се, че често досаждам с моите въпроси за разни манджи, но нали и аз трабва да се науча  Laughing

# 77
  • Мнения: 103
Моят пък съвет е да готвите само когато сте в добро настроение и имате желание за това. И при малкото притеснение (дори и от недостиг на време) яденето усеща и почва да върти номера.

Много е вярно това, което си написала  Grinning Когато нямам насторение и трябва да сготвя, нищо не се получава, но когато съм в отлично настроение всичко е толкова вкусно и мъжа ми съм го свикнала, като не съм на кеф той си знае - хапваме навън  Grinning

# 78
  • Мнения: 2 617
От майка ми, от баба ми, от леля ми съм "купувала" рецепти и идеи... не че става същото де, особено на баба гозбите бяха неповторими. Heart Eyes
По-късно и сама измислях разни манджи, на принципа "проба - грешка". Simple Smile
Сега вече доста рецепти и от Интернет използвам, благодаря за което на редовно пишещите тук.  bouquet

# 79
  • София / Виена
  • Мнения: 185
Научих се покрай бабите и майка ми.Още си спомням първия си кекс-без рецепта без нищо,започвам да импровизирам.Резултатът беше една изхвърлена тава+специфична смес по нея,която няма как да се изтръгне. Crazy

# 80
  • София
  • Мнения: 3 761
сама
с книгите на мама
първо започнах със сладкишите,после с една мусака
така и не успях да готвя като мама- но мъжа ми няма оплаквания засега

# 81
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
И аз се научих сама покрай баба ми, защото имаше проклетия навик да готви в стаята си - или на малък котлон, или на печката на дърва, въпреки наличието на готварска печка в кухнята, която беше и на друг етаж. Та като се почнеше - донеси ми олио, върни олиото, донеси ми сол/ върни солта, донеси пипер/ върни пипера и т.н. откакто се помня винаги съм знаела точно как се приготвят всичките й манджи. Иначе моя първи опит беше около 4-5 годишна възраст с едни пълнени чушки и първата торта - на 7 години, когато сбърках крема и стана много течен  Grinning Оттогава чета много внимателно какво пише на опаковките... По книга трудно готвя, защото отвътре си ми идват бабините манджи, но понякога ползвам една за детска кухня или от интернет... Ама не ми е страст, по-скоро от немай къде го правя.... ако има начин да сготви някой друг, съм мноооого щастлива - поглъщам всякакви буламачи, стига да ми спестят времето за готвене и някой друг да ги забърка....

# 82
  • DE
  • Мнения: 971
Моя първи опит да направя компоти.
Напълних в буркани череши сложих захар, сипах вода и затворих бурканите.
И понеже беше топло на вън реших че най хладното място е във вградения гардероб в коридора.
Там висяха зимните дрехи,якета и палтата.
Та като почва след седмици едно гърмене,хвърчат капачки,тече една супа от гардероба не е за разправяне ooooh!
Ами те, бурканите, трябвало  да се сварят... newsm78.
Сeга знам но вече не правя компоти.
А това за готвенето,оЩте се уча.

Последна редакция: вт, 15 дек 2009, 03:09 от matze

# 83
  • Мнения: 914
Ами те, бурканите, трябвало  да се сварят... newsm78.
 
Joy Joy JoyСтига бе, дори аз знам, че трябва да се варят!

# 84
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 566
Амии неволята учи!!!!

# 85
  • Мнения: 206
Записах се в ТОХ Laughing

# 86
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
От 15 годишна живея сама.
Нямаше начин, някак си  Rolling Eyes

# 87
  • Мнения: 87
Аз все още не съм сигурна,че умея,но ядат го.Значи все пак прилича на нещо.Трябва много фантазия и това е.

# 88
  • Мнения: 876
Ами с желание се научих...винаги ми е харесвало. Няма да забравя изумения поглед на майка ми, когато се върна от работа, а аз на 9 годинки съм спретнала първия си кекс!  Mr. Green Само дето се изгорих като го вадих и до скоро имах и белег...но от майка ми гледах и реших и аз да направя.  Laughing Иначе винаги съм се допитвала до майка ми и всичко правя по неин образец, като започвам и да експериментирам вече!  Mr. Green

# 89
  • софия
  • Мнения: 379
ПО ТЕЛЕФОНА!
ДОЙДОХ В СОФИЯ СТУДЕНТКА И ВСЯКА СУТРИН АКО МИ СЕ ГОТВЕШЕ ЗВЪНЯХ НА МАМА ЗА ПОДРОБНИ ИНСТРУКЦИИ!

Общи условия

Активация на акаунт