Рушветите в болниците

  • 5 127
  • 119
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 787
                             Обаче пък и при раждането се прилагат тия хватки... Не за избор на екип, обаче за секцио... Ако раждаш за пръв път, винаги могат в последния момент да те изманипулират, че е нужно секцио, защото бла-бла... За второ раждане след секцио - повече от ясно... И се доверяваш, ако не си се подковал достатъчно че да можеш да поемеш евентуален риск. Абе изобщо безпомощен ли си - винаги ще те цакат  Sad.

Винаги се пробват естествено да те накарат да родиш секцио, много по-лесно им е така. Вместо да те обслужват няколко часа, кръцват те и за 40 минути всичко е свършило. Мен също се опитаха да ме изманипулират за секцио (както казах имах проблемна бременност) но аз не се навих. Родих за 30 минути, без проблеми.

# 31
  • Мнения: 2 759
...Мен също се опитаха да ме изманипулират за секцио...
                                А в такъв момент си слаб, мислиш само да мине всичко добре, и т.н.т... И после идва въпроса с екипа, и прочие. Просто в случая сме неинформирани и успяват да подведат хора (и това са лекари уж). Честно казано не вярвам някой да знае за какво става дума и да се навие за секцио.

# 32
  • София
  • Мнения: 787
...Мен също се опитаха да ме изманипулират за секцио...
                                А в такъв момент си слаб, мислиш само да мине всичко добре, и т.н.т... И после идва въпроса с екипа, и прочие. Просто в случая сме неинформирани и успяват да подведат хора (и това са лекари уж). Честно казано не вярвам някой да знае за какво става дума и да се навие за секцио.

Ами аз бях прочела, бях се консултирала с други лекари и знаех всичко. Отказах секцио. Не са ми предлагали официално, т.е. да подписвам отказ, явно са искали пари да  вземат. Естествено че ако се наложи спешно секцио ще се съглася, но сама да се набутвам да ме режат  Naughty че даже и да си плащам  newsm78

# 33
  • Мнения: 77
Никога не са ми искали и не съм давала рушвет!  newsm78 Нито в болница, нито в университет, нито в някоя институция!

Не разбирам какво означава да дадеш подкуп при раждане!? К'во ако не дадеш, бебето няма да излезе ли?  newsm78   За секциото също, кога ви искат парите? Когато вече сте легнали на масата ли?  Дори и тогава можете да си тръгнете!

А когато ви поискат пари кеш, защо просто не смените болницата. Сега поне има огромен избор както на държавни, така и на частни болнични заведения!


Искам да попитам - уискитата, бонбоните и цветята, давани СЛЕД процедура някаква си, водят ли се за подкуп? Аз и такова нещо не съм давала, но ми е любопитно!?

# 34
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Докато има кой да дава, ще има и кой да взема!

Не съм платила нищо за двете си раждания. Раждах в държавна болница в София.  Досега не ми се е налагало да плащам за да получа качествена здравна услуга. Но все пак не мога да бъда категорична, че никога няма да платя.  Не обичам да използвам тази дума.  Надявам се, да не ми се налага, или да успявам да го избегна.

Интересно, но тук досега не ми е направило впечатление да се говори за подкупи в болниците както в Бг.  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 21 окт 2009, 22:11 от irka

# 35
  • Мнения: 776
Когато животът ти виси на косъм, или не дай си Боже живота на детето ти или на най-близките ти хора , не само даваш, ами се молиш да има на кого да дадеш!
Никой не може да ме убеди, че ако живота му зависи от това - няма да даде. Не говоря за раждане, а за сериозна диагноза, когато си пред дилемата да дам или да умра? Не ме питайте от къде знам, а чукайте на дърво, както каза Nino Tino!

# 36
  • Мнения: 1 517
Ако ме изнудват и нямам избор - ще давам, как иначе  Rolling Eyes Но по принцип избягвам.
Наскоро свекър ми беше в болница. Дъщеря му (зълва ми), като видя, че се влошава (преди болницата), реши да го заведе при "неговия" лекар - този, който се занимаваше с бего при предното му влошаване. Обади се тя на доктора, заведе го, плати 35 лв преглед, щото отидоха без направление...до тук добре. Лекарят направи постъпления и приеха свекъра в болницата. И мойта зълва взе да се одумва да сме му дадяли нещо  ooooh! без той да си иска.
Насметох я набързо.
С всичко това искам да кажа, че и ние като пациенти сме си малко виновни, защото така ги свикваме. Ако започнеш да даваш без някой да ти иска, после той ще започна да иска от следващия. или ще чака пак от теб, ако пак опреш до него. Не само лекарите...по принцип смятам, че е така.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 135
Поне да има на кой да дадеш. Днес изпратиха баща ми по спешност за операция в Плевенската хирургия, върнаха го. Нямало лекар който да го приеме!!!! #CrazyВ цялото хирургично отделение нямало дежурен лекар за спешна операция, да отиде утре. Sick

# 38
  • Мнения: 1 517
Поне да има на кой да дадеш. Днес изпратиха баща ми по спешност за операция в Плевенската хирургия, върнаха го. Нямало лекар който да го приеме!!!! #CrazyВ цялото хирургично отделение нямало дежурен лекар за спешна операция, да отиде утре. Sick

УАУ  ooooh!

# 39
  • София
  • Мнения: 13 216
Когато животът ти виси на косъм, или не дай си Боже живота на детето ти или на най-близките ти хора , не само даваш, ами се молиш да има на кого да дадеш!
Никой не може да ме убеди, че ако живота му зависи от това - няма да даде. Не говоря за раждане, а за сериозна диагноза, когато си пред дилемата да дам или да умра? Не ме питайте от къде знам, а чукайте на дърво, както каза Nino Tino!

Ми аз пък се учудвам ако на човека живота му виси на косъм от какво зависи дали косъмът ще се скъса.. от уменията на лекарите или от финансовата обезпеченост на пациента. Не бях чувала Дядо Боже да взима решения за земния път на някой съобразно финансовата подплатеност  Twisted Evil

# 40
  • Мнения: 4 892
Когато животът ти виси на косъм, или не дай си Боже живота на детето ти или на най-близките ти хора , не само даваш, ами се молиш да има на кого да дадеш!
Никой не може да ме убеди, че ако живота му зависи от това - няма да даде. Не говоря за раждане, а за сериозна диагноза, когато си пред дилемата да дам или да умра? Не ме питайте от къде знам, а чукайте на дърво, както каза Nino Tino!

Ми аз пък се учудвам ако на човека живота му виси на косъм от какво зависи дали косъмът ще се скъса.. от уменията на лекарите или от финансовата обезпеченост на пациента. Не бях чувала Дядо Боже да взима решения за земния път на някой съобразно финансовата подплатеност  Twisted Evil

Зависи от уменията на лекарите, които при определена и очевидна финансова обезпеченост на пациента сякаш се подобряват. И не само уменията му като лекар, но и уменията да общува нормално.  Wink

Случвали са ми се и двата варианта, та да подчертая, че не говоря за лекарите като цяло, да не се килне темата в крива посока.

# 41
  • София
  • Мнения: 13 216

Зависи от уменията на лекарите, които при определена и очевидна финансова обезпеченост на пациента сякаш се подобряват. И не само уменията му като лекар, но и уменията да общува нормално.  Wink

Случвали са ми се и двата варианта, та да подчертая, че не говоря за лекарите като цяло, да не се килне темата в крива посока.


Абе съмнява ме таз работа.. който си е лекар, си е лекар, който пък няма тия умения надали пачките ще му ги появят  Wink Единствено за отношението си права.
Свекърва ми лежа 20 дни в Пирогов с отропедията в очакване на операция, която се прави на 3-4 ден след счупването. Никой не ни поиска пари, но явно целта на едно такова отношение е била тази. Тя ни забрани да даваме пари, освен регламентираните. Мъжът ми също беше категоричен. Жената каза, че си е мислела тогава, че жива няма да излезе от там. Нейсе, видяха, че пари няма да дадем и я оперираха.. перфектно при това. Това беше единственото хубаво нещо, хирургът на смяна й направи перфектна операция. На изписване сестрата поднесла една тетрадка на мъжа ми и казала да даде дарение  Shocked Тъй било прието. Мъжът ми побеснял, извадил 2 лв. и казал "Ето". Тя го попитала дали се подиграва, щото най-малкото дарение дето било задължително да се даде било 20 лв  Crazy Мъжът рекъл,  че тя се подиграва и си взел и двата лева. Тя го накарала да се подпише, че отказва дарение. Подписал.. После с парцалите го изядох що се подписва и изобщо какви са тия глупости. Ама човекът беше толкова изтощен от цялата история дето продължи 1 месец, че просто е искал да го оставят на мира...

# 42
  • Мнения: 5 710
Много хора се набутват да плащат без да им искат, защото са чули, че трябва.
Баща ми беше онкоболен 3 години и за това време не сме платили под масата нито един лев на никой. Просто бяхме решили, че ако почнем с тая ще се разорим. Той получи максимума грижа , която в БГ може да се осигури ( с пари или без), просто защото майка ми е светица и не се предаде до последния ден да се бори за него.
Та, никой никога не посмя в прав текст да ни поиска пари. Имало е намеци, един или два пъти, т.е казано нещо, което ние интерпретирахме, като намек, но решихме, че докато не ни се каже в прав текст нищо няма да предприемаме, което така и не се случи до края. Напротив - всички винаги са били много внимателни и добри с баща ми. Сигурно, защото 'рака' плаши не знам, изважда добри черти у хората вкл и лекари, мед. персонал...

Последна редакция: ср, 21 окт 2009, 23:49 от 10cent's

# 43
  • Мнения: 4 892
Ха, Vache, егати наглеците!

Да, за да съм напълно искрена трябва да кажа, че сме плащали някакви дребни неща в болница, но по-скоро на по-низш персонал, не лекари, а санитари и то за по-добро отношение. Но те самите си искаха да им даваме пари или да им купуваме неща в прав текст. Но рушвети не са ни искали лекари.

# 44
  • Мнения: 1 536
Ами браво на теб. Остана и да си спазиш обещанията след време, когато порастнеш и дойде време да поемаш отговорност.
Какво ще рече да порасне и да поеме отговорност според теб?
Да се примири ,че ТОВА е начина в тази страна ли?
Ако повечето хора са на твоето мнение,още 100 години ще си я караме така,в родния ни скъп Българистан далеееече от Европата....

Общи условия

Активация на акаунт