Рушветите в болниците

  • 5 132
  • 119
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 12 562
По кой закон, за да го прочета?

По Наказателен кодекс.

"Бургаският районен съд отне лекарските права за три години на гинеколога доц. д-р Михаил Михайлов. Той беше признат за виновен за нанасяне на тежка телесна повреда по немарливост при извършването на гинекологична операция". / БургасНюз

# 106
  • София
  • Мнения: 12 785
Намерих интервю с един лекар с отнети права, който казва следното "Процедурата е следната. Централната етична комисия излиза с решение да предложи на председателя на съюза да бъда наказан заради "уронване на престижа на лекарското съсловие". Д-р Кехайов от своя страна може да отхвърли, да приеме или дори да увеличи това наказание, след което да издаде наказателно постановление. Едва тогава аз ще мога да се запозная с мотивите за отнетите ми лекарски права и да обжалвам решението в съда. Докато той не излезе с някакво решение, аз ще продължавам да влизам в операционната всеки ден.
"
Откъса е от тук http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=168&aid=4405

# 107
  • Мнения: 4 916
Ще потърся този текст в НК, стана ми интересно.

# 108
  • София
  • Мнения: 12 562
Ще потърся този текст в НК, стана ми интересно.

Член 128

# 109
  • Мнения: 4 916
Ще потърся този текст в НК, стана ми интересно.

Член 128

Това е за лишаване от свобода. Както и да е, ще продължа да търся за отнемането на права.

# 110
  • София
  • Мнения: 30 251
точно този лекар преди няколко месеца изражда моя близка и беше насочена към него, защото не иска и не взема пари. Така и стана. Дойде, изроди я и не взе нито една стотинка. Новината ме изненадаnewsm78
Заловили са по закона на Мърфи, един от тези, които вземат най-малко във Варна, но като специалист немога да коментирам. Тя беше доволна, аз лично не съм раждала при него  Peace

# 111
  • Мнения: 2 759
                              Много помага според мен за даването на дребни рушвети и засиления контрол над лекарствата с рецепта. Чувам чат-пат от познати: 'Имаш ли мужда от рецепта?'... Не ми е трябвала и не знам какво се случва нататък, но явно има схема...

# 112
  • Мнения: 4 916
                              Много помага според мен за даването на дребни рушвети и засиления контрол над лекарствата с рецепта. Чувам чат-пат от познати: 'Имаш ли мужда от рецепта?'... Не ми е трябвала и не знам какво се случва нататък, но явно има схема...

Предполагам, че е същата схема както с болничните - плащаш си за свободен преглед - 15-20 лв. да кажем и ти дават болничен за 5 работни дни.

# 113
  • Мнения: 2 759
...Предполагам, че е същата схема както с болничните - плащаш си за свободен преглед - *** лв. да кажем и ти дават болничен за 5 работни дни...
                                  Силно се изкушавам да пусна тема с анкета каква сума се плаща за болничен от 5 дни  Twisted Evil. Ми така де, да е ясно.

# 114
  • Мнения: 4 916
Съмнявам се, че ще има честни отговори.

# 115
  • Мнения: 9 990
Пусни, нека видим, все пак е анкета, не поименно... Peace

# 116
  • Мнения: 17 546
И днес във Варна е задържан лекар с 400 белязани лева, които поискал от родилка с твърдението, че иначе няма да и направи секцио. Чакам да чуя дали ще съобщят за някакви последици.

# 117
  • София
  • Мнения: 30 251
И днес във Варна е задържан лекар с 400 белязани лева, които поискал от родилка с твърдението, че иначе няма да и направи секцио. Чакам да чуя дали ще съобщят за някакви последици.

е, чак пък да е отказал. Този същия лекар мисля, че спаси живота на момиче, на което беше починало детето в утробата й и то по спешност през м. април тази година. Аз лежах с нея в една стая 24 часа, ако това момиче пише във форума, може да каже 100% дали е той, но мисля, че Свраков беше  newsm78
Докато аз лежах 5 дена в болницата приемаха по спешност и винаги се разбираше, защото лекари и акушерки тичаха като финикийци.

# 118
  • Мнения: 17 546
Това чух в новините. Не съм била там и не знам подробности! Знам само едно - дори и да е вярно това(а то най-вероятно е вярно), нищо няма да направят на доктора!

# 119
  • София
  • Мнения: 30 251
Това чух в новините. Не съм била там и не знам подробности! Знам само едно - дори и да е вярно това(а то най-вероятно е вярно), нищо няма да направят на доктора!

е и аз не съм била там, затова не казвам, че е невинен, ама като знам медиите някой път само и само да направят сензация и да звучи по-пикантно какви глупости дрънкат  ooooh! За въпросното момиче, беше уж лекарска грешка, недоглеждане, незнам какво, а то си беше заболяване на майката- генетично причината (лекарите веднага се събраха в стаята ни при момичето и тя си знаеше къде е причината не е обвинявала никой), а после се чуха какви ли не ненормалщини  ooooh!
Иначе за доктора- не го познавам мн добре, минавал е 1 път на визитация докато бях там, мен ме изражда друг  Peace

Общи условия

Активация на акаунт