Отговори
# 735
  • Бостън
  • Мнения: 13 670
"О, движенье мрачно, о славно движенье!
Дни на възход и дни на паденье...

Върви народе прегладнели
Към валутен борд върви,
Със синя партия любима
Ти бъдеще си изгради!

А Жан от балкона, през гъстия дим
Гледаше на всичко, тих, невъзмутим!"

Криза'97, учехме за сесия и бандата гладни студенти всеки ден се изсипвахме в различен дом и опустошавахме фризера на домакинята. Скриха цигарите, но колега намери 2 стека от запасите на баща си. Транспортът стачкуваше, барикадите процъфтяваха... Аз си правех гаргара с класическата бг поезия и резултатът беше "Синя епопея'97" - ода в 3 части с епилог - за моя мъка не мога да я открия по архивите  Mr. Green

От 10-и помня вклюбеният съученик, който се обади да ми каже, че Бай Тошо е паднал... помня ставане в 4ам, за да се наредиш на опашка за мляко, помня излъганите очаквания на хората... не искам да помня...

Вики, последната ми голяма любов е бял чай, но не съм го проверявала за бременни, разкошен е!
Един валс, дами  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
http://www.youtube.com/watch?v=KKOSWU2NoXA

# 736
  • Мнения: 1 436
Тя ме посочи с пръст и каза "Вижте този остатъчен елемент".

 Shocked. За смяната от другарка на госпожа и на мен ми беше странно и дълго време се дърпах. Но ние бяхме дребна челяд, не помня някой да се е заяждал за това.

# 737
  • Мнения: 7 091
Кюбит, още не съм го гледала, но мисля първо да го гледам аз, и тогава с децата.  :lol

Мими, ето нашите пуйки последните 2 години:

- 2007 http://food.anniesartbook.com/2007/11/peach-and-apricot-glazed-turkey-with.html
- 2008 http://food.anniesartbook.com/2008/11/thanksgiving-2008.html
- Това правих с остатъка от пуйката миналата година а: http://food.anniesartbook.com/2008/12/sticky-lemon-turkey-la-gordon-ramsey.html
- Ето това е ягодовият пай, който правих миналата година:  http://food.anniesartbook.com/2008/11/strawberry-pie.html

Тази година, понеже само хлапетата и от време на време аз ядем месо определено няма да пека цяла пуйка, сигурно ще напря пълнени пуешки гърди или роле със спанак или гъби, мисля си за гарнитура ямс с подправки, бюкселско зеле с бял сос или аспержи соте, ориз с някакви красоти За десерт още не съм решила, може да направя пай от сладк картофи, но тогава няма да правя ямс с подправки за гарнитура.

# 738
  • Мнения: 940
Мерси много за предложенията за чайове. За сега се спирам на този за бременни ,без да си правя други експерименти,като влезна в 9ти месец ще пия  всички други противопоказни та ако може госпожицата да излезне по-бързо  Laughing

За след 10ти най-много се кефих че можех да ходя на у-ще с дънки и въобще с каквото си искам,егати кефа беше,тогава усетих свободията....след толкова години все престилката или униформата.

Тина
..нищо не видях на снимката ,не ми се отваря,аз питах за водолеите Tired

# 739
  • Мнения: 2 990
В белия чай има кофеин - по-малко от зеления, но има. Аз като върло пристрастена към кофеина бременна пиех точно бял и отвреме-навреме зелен, за да не налитам на шоколад и кафе. Иначе акушерката ми препоръча ментов чай и лайка. Доколкото си спомням от четенето си по темата, дори някои от "опасните" чайове, например каркаде и кантарион, са ок в количества до четири чаши слаба запарка дневно. Ма по-добре да не рискува човек, разбира се.

Виждам, че сте се отдали на спомени за доброто старо време когато се каляваше стоманата...  Mr. Green
Мен 10-ти ме завари току-що навлязла в тийнейджърството, така че много добре си спомням всичко. Дънките на следващия ден в училище (дотогава ежедневни проверки на входа за коси, униформа, връзка и емблема...). Липсата на митинги в Бургас, виден бастион на комунизма. Купоните за олио. Празните магазини. Опашките за тоалетна хартия. Капалъ-чарши туризмът. "За Бога, братя, не купувайте!". Зимата на 97-ма. Лятото на 97-ма. Чувството, че всичко това се случва на някой друг, дотолкова беше нереална и еуфорията, и хаосът. Мдааа.

Честита 20-годишнина.  Grinning    

# 740
  • Мнения: 1 593
Купоните за олио. Празните магазини. Опашките за тоалетна хартия. 

това са моите спомени от комунизма, не толкова от времето след 10ти ное.
Зимата на 91ва спомням си всеки ден ходехме до магазина да чакаме да 'докарат нещо'  Laughing без значение какво, в смисъл не се знаеше, ще има ли нещо, няма ли да има и какво ще бъде това нещо, но ние чакахме. Типично по детски обаче спомените ми не са лоши, не съм имала притеснения че ще бъдем гладни и жадни, тези притеснения са били за родителите ми.

И на мен най ми е жал точно за тяхното поколение, както и тези, които имаха нещастието да са пенсионери през дните на промяната. За тези хора ми е много много много гадно.  Confused
От комунизма си спомням с носталгия дисциплината в училище, аз учех по системата на Сендов, и знанията, които придобих тогава си останаха като солидна основа на бъдещия 'учебен процес'.

# 741
  • Мнения: 2 563
Тя ме посочи с пръст и каза "Вижте този остатъчен елемент".

 Shocked. За смяната от другарка на госпожа и на мен ми беше странно и дълго време се дърпах. Но ние бяхме дребна челяд, не помня някой да се е заяждал за това.

Тя беше в маниакален епизод, не знам как са я оставили с нас, но жената не беше с всичкия си.

Лени, и при нас пробваха Сендов, но учителите бяха на такова ниво, че ние само преписвахме учебника.

# 742
  • Мнения: 2 185
Ха! И аз учих по Сендов до 4-ти клас  Grinning

Ние сме егати късметлиите. В края на седмицата заминаваме на меден месец ( седмица  Tired), точно се радвах, че се разминахме с урагана, а сега гледам, че нов се сформира и то точно там, където отиваме  ooooh! . Дано се размине.

# 743
  • Мнения: 3 491
Ние засега имаме само аудиокниги за сваляне, за по-нататък ... ще видим.
 
Това става ли със записване на long-distance читатели?
Не, не мисля, че може да стане. Софтуерът изисква да се въведе кодът на местна читателска карта, и да бъде разпознат читателят. Ето за тази услуга говоря:
http://www.listennj.com/94EE9DA9-97AA-40F1-AF9A-A838B8CF8C1E/10/ … 33/en/Default.htm
Кюбит, не, не съм го гледала и аз.

# 744
  • Мнения: 13
Тандури пуйките ти изглеждат страхотно Peace а на пая направо се облизах Mr. Green
Да ви кажа мен ме тресе носталгия по БГ по точно по близките ми та не ми се обсъжда темата с демокрацията, тъжно ми е  Tired

# 745
  • Мнения: 3 367
eha..пак ще излезем роднини:)в кое у-ще сте учили сендовски? аз в 122 над Хемус,бях 1ва експериментална паралелка 6год навремето си..но чак ме е срам да си кажа кога като гледам тук кои набори преобладават Grinning
Помня всичко,празните магазини сякаш най-малко ме трогваха,помня обаче като се появиха 1те просяци /ровещи по кофите колко бях смутена..и викахме,и скачахме,и на избори наблюдатели бяхме,и плакати лепихме по нощите, и пеша ходихме,и по палатки храна носихме..и не можахме да убедим баба ми да сложи свещ на прозореца в памет загинали по лагери близки роднини защото "те пак броят,не си мислете че ще минем безнаказано,всичко е машинация".

# 746
  • Мнения: 98
клер, късметлийка си гледам  Laughing, дано се размине и там или поне да ви изчака докато си тръгнете  fingerscrossed

# 747
  • Бостън
  • Мнения: 13 670
Умна баба, вече знаем на кой си се метнала!
(това беше бабата със сребърните лъжички и яйцата по английски, нали?)


Щях да ви пускам дребния агент...


# 748
  • Мнения: 940
агенте ,много сладък малък агент  Heart Eyes и ние имаме същия пъзел и Елла много си го обичаше   Heart Eyes

Да бял и зелен чай са много полезни ,аз редовно пиех преди да забременея но без кофеин че не пия нищо с кофеин.Абе ще си сръбвам мента от време на време но напоследъм ми се пие чай всеки ден и затова гледам нещо което е безопасно и няма никакви контра мения!

Ванхорн  дали се е прибрала вече се чудя? ,дано всичко е Ок.

# 749
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Да ни покаже снимки на малкия човек Ванхорн!

Малкия Агент ще си го взимаме  Heart Eyes много си подхождат темпераментно с Дани, и двамата са fierce.  Grinning

Ето нещо интересно: http://www.mailonsunday.co.uk/debate/article-1226157/Vogue-edito … s-hire-woman.html

Общи условия

Активация на акаунт