Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 24 окт. 2009, 09:27 ч.

Докторантурата

• 273 981
  • 1 701
  •   1
Отговори
# 1 695
  • София
Според мен няма как нещо да е допринесло много за развитието ти като учен и да не го споменеш.

На мен в статии са ми проверявали дали всичко изброено е споменато в текста. За големия труд - ще видим като го дам за редакция и коментари.

# 1 696
Цитат на: Princess.
[/quote
Да, това е така, но ми беше интересно дали всичко се споменава?
Разбира, че не, но обикновено се "търси" по-голяма библиография (демек, много си чела и знаеш), а не част от източниците по темата. Даже се приема за нормално да споменеш всички водещи публикации по темата (показва, че знаеш поне кой, къде , какво е писал).

"Не се налага никакъв престой в университета извън задължителното ти присъствие на зачисляването, вътрешната защита и самата защита."
Напротив, налага се. Прави се индивидуален учебен план с определен брой кредити, които трябва да се покрият. За покриването им обикновено е необходимо посещаване на семинари, полагане на изпити и преподавателска дейност към катедрите на ВУЗ-а. Само писането по дисертацията не е достатъчно.
[/quote],
Така, тук част от мнението ми е извадено от контекста, но е и факт, че не съм описала всички задължителни случаи на присъствие (просто карах накратко, то е ясно, че има минимуми-изпити). Въобще няма правило изискващо преподаване от сводбодните докторанти, за редовните-да. Семинарите са отнисителни, но както ясно съм заявила , има вътрешни правилници.
Ето, един много, очеваден пример за цитат, който може за се тълкува грешно или удобно за резултата на проучването 😅

# 1 697
Здравейте, имам желание някой ден да запиша докторантура и исках да ви попитам, ще мога ли да работя и по другите си степени (бакалавър например), след като съм завършил докторантура ? Сигурно звучи нелеп въпросът ми, но не знам и затова питам.

# 1 698
Да работите как по-точно? Не ви разбирам въпроса? Минимума е степен магистър за започване на докторска програма!

# 1 699
Здравейте, имам желание някой ден да запиша докторантура и исках да ви попитам, ще мога ли да работя и по другите си степени (бакалавър например), след като съм завършил докторантура ? Сигурно звучи нелеп въпросът ми, но не знам и затова питам.
Можете да работите, по която си степен искате. Всяка следваща диплома не отменя предходната.

# 1 700
Здравейте! Бих искал да попитам при кандидатстване в докторска степен вземат ли се предвид оценките от дипломата за завършена магистратура, т.е. дали е важна общата диплома или само отделни дисциплини, които са пряко свързани с дисертацията, или пък изобщо? Ясно е за изпита по специалността и езика.

# 1 701
  • София
Здравейте! Бих искал да попитам при кандидатстване в докторска степен вземат ли се предвид оценките от дипломата за завършена магистратура, т.е. дали е важна общата диплома или само отделни дисциплини, които са пряко свързани с дисертацията, или пък изобщо? Ясно е за изпита по специалността и езика.

Не мисля, че има универсален отговор за това. Все пак потенциалните научни ръководители преценяват какво да вземат предвид, когато видят документите на кандидата, ако не го познават.

Общи условия

Активация на акаунт