Докторантурата

  • 358 106
  • 2 261
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 28
Аз избрах вече пътя на науката,докторантка съм от октомври 2008г. и ни най-малко не съжалявам. Това за пуловерчетата с пъпките е толкова тъпо,колкото и предполагам е този който го е казал...Но избора си е лично твой и наистина здрава работа те чака. Успех!

# 61
  • Мнения: 197
 Hug Благодаря на всички ви! Толкова интересни неща пишете!  Hug

# 62
  • Мнения: 197
Хайде, минах първия етап!   bouquet newsm44 Много се кефя! И ще черпя! Drunk

# 63
  • Мнения: 3 634
Честито!  thumbsup Радвам се, че темата е довела до нещо креативно.

# 64
  • Мнения: 428
Най-искрени поздравления и от мен!
Попътен вятър по 'трънливия' път на науката.
Казвам го с доза хумор, защото това бяха думи на мой бивш преподавател, страхотен човек!
Но има много истина в тях.
Стискам палци, пожелавам и късмет, защото и той ще е нужен.

П.С. По химия съм аз. Видях късно въпроса ти.  Wink

# 65
  • Мнения: 197
Calathea ,Октопод с рокля, благодаря!
За жалост още не е съвсем сигурно , че съм влязла, имам изпит по език на 25 - ти, а на 8- ми е заседанието на Факултетния съвет...
Стискайте ми палци  Praynig

# 66
  • Мнения: 2 697
Успех на всички, на които им предстои да се борят с изпитите Heart Eyes Стискам палци Hug

Аз да се ъпдейтна, взех изпита по специалност (писмен и устен) и западния език, последният особено беше фасул Wink Сега чакам с нетърпение факултетния съвет тия дни, за да се похваля с официално зачисление Wink Много съм доволна от себе си, годината ми почна страхотно Simple Smile

# 67
  • Мнения: 197
Шехина, честито!!! Да се похвалиш после! Heart Eyes
Каква е специалността? В Софийския ли си? На какъв език се яви?Разкажи  по- подробно , де  Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 1 074
Успех на всички, на които им предстои да се борят с изпитите Heart Eyes Стискам палци Hug

Аз да се ъпдейтна, взех изпита по специалност (писмен и устен) и западния език, последният особено беше фасул Wink Сега чакам с нетърпение факултетния съвет тия дни, за да се похваля с официално зачисление Wink Много съм доволна от себе си, годината ми почна страхотно Simple Smile


И аз съм така Wink

# 69
  • Мнения: 2 697
Nightwish, мерси Heart Eyes

Ами да, в СУ съм, специалността ми е Психология на дейността (организационна психология) Flutter Това е логичното продължение на магистратурата ми, тя е в същата област и се оказа от помощ за изпита ми по специалност. В момента освен с чакане на зачисляването Laughing, се занимавам и с усилено мъдруване върху каква тема на дисертацията да се спра... Голямо мислене, май накрая ще се насоча към област, а научният ми ръководител ще ми помогне в избора на конкретна тема, защото темата е най-същественият момент и трябва да бъде интересна за изследване, сравнително неразработвана досега и дисертабилна. Та ще видим Wink

# 70
  • Мнения: 197
Еее, срахотни новини! Честито ,Zanda Ksurik, ами твоята специалност каква е ? В кой университет?
Може да съм нахална с въпросите, но ми е интересно  Embarassed
Шехина, много интересна специалност, но какво точно значи " организационна психология" Embarassed Ако не ти се пише, остави...Успех ти желая!Успех на всички ви, бъдещи и настоящи докторанти! Peace

# 71
  • Мнения: 2 697
Nightwish, не е нужно да знаеш, то и на мен много докторантури ми звучат на китайски Heart Eyes Организационната психология изучава, хм, да го кача много научно, индивидуалните и групови психични феномени, които се пораждат при междуличностно и междугрупово общуване. С думи прости, изучава как преживяват човекът и групата участието си в една социална общност и активността им в тях. Малко сложно е за разбиране. По-конкретно фокус на изследване са лидерството, конфликтите, организационната култура, структура и строеж и мн. други въпроси, като както повечето научни области и организационната психология е мултидисциплинарна и се припокрива с организационното развитие, организационната теория, организационното поведение, управлението на човешките ресурси,  Разликата на организационната психология с тези дисциплини е най-вече в това къде се поставя акцентът на изследване, но да не навлизам в подробности. Дано да съм обяснила разбираемо Hug

# 72
  • Мнения: 1 906
Записвам се да следя темата, защото много ме вълнува.
Завършвам магистратура и се надявам да успея да продължа образованието си.

# 73
  • Мнения: 4 916
Записвам се да следя темата, защото много ме вълнува.
Завършвам магистратура и се надявам да успея да продължа образованието си.

Не знам къде завършваш, но моят съвет е от сега да говориш с научния си ръководител и да му кажеш, че се интересуваш от докторантура, да питаш какви са възможностите - университет, БАН... Ако имаш свестен ръководител, той самият ще те насочва и ще ти даде съвети - напр. дали се отпускат места за определени кандидати или се кандидатства на общо основание... Ако е първия случай, ще трябва да се подготвиш от по-рано и т.н.
Успех!

# 74
  • Мнения: 197
Шехина, значи специалността ти е супер интересна  Peace Занимавала съм се малко с човешки ресурси  Embarassed Доста интересна материя   Thinking Макар че твоята специалност е доста по - широка и всеобхватна! Стискам палци и само успехи от тук нататък! Heart Eyes
елиас, добре дошла! Къде завършваш и какво? Какви са научните ти интереси, с какво би се занимавала?

Общи условия

Активация на акаунт