Докторантурата

  • 358 135
  • 2 261
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 11 338
Там е работата, че питах счетоводители /определено хора с опит и ерудиция/, но всеки има различно мнение Simple Smile От 4 счетоводителя резултата е 2:2  Crazy

# 631
  • Мнения: 2 697
Е, как така Thinking - уточнете с тия, според които нямаш право да си на борсата какво според тях е основанието за това, защото промените при докторантурите са динамични (мисля 2000 г. е голямата промяна, при която отпадат трудов и осигурителен стаж на докторантите) и може те просто да не са в час.

# 632
  • Мнения: 1
Хора, нещо се обезверих. Дали мога да си изтегля документите за кандидатстване? Извинявам се за въвпроса, но по-рано трябваше да проуча законовия за докторантурите  Blush

# 633
  • Мнения: 3 760
Станислава, в какъв смисъл да ги изтеглиш? Подала си документи, но повече не желаеш да кандидатстваш ли?

Дорис, ако си редовен докторант нямаш право да се "пускаш" на борсата (същото е като да си редовен студент).  Ако си задочен или със свободна докторантура - имаш  Peace


Времето прекарано в докторанстване не се води за трудов стаж. Води се само за опит по специалността.

# 634
  • Мнения: 1
Аз не съм доктурант, просто кандидатствах и искам да си взема документите.

# 635
  • Мнения: 2 697
Станислава, малко язвителен ще ми е коментарът, но не мога да повярвам, че кандидат-докторант може да пише "доктУрант", просто умът ми не го побира. Вероятно това наистина не е твоето поприще, както и да прозвучи това... Tired

# 636
  • София
  • Мнения: 6 062
Не виждам смисъл да се заяждате с момичето.
Ето пример, че и вече действащи докторанти, които даже водят и часове, пишат грешно.
Използвам написаното за доказателство, нищо лично към автора му!

Mомичета, моля за вашето мнение - напускам работа и се чудя дали след като получавам стипендия и имам граждански договор за водене на часове в Университета мога да мина на борсата? Имаме ли право като доктуранти на обезщетение за безработица? /аз имам голям трудов стаж/

# 637
  • Мнения: 2 697
Лея, никой не се заяжда конкретно с момичето. Аз също забелязах грешката на the Doris, която си цитирала - и в двата случая изглежда неприемливо за кандидат-докторант, да не говорим за вече действащ такъв Confused Явно толкова ни струва образованието, при това средното...

# 638
  • Мнения: 3 760
По ред причини, най-важната, от които е, че от доста време чета постовете на Дорис, смятам, че нейното не е грешка, а шега в стил дофтурант. Друг е въпросът, че смятам за уместно подобни закачки да се отбелязват с главна буква или нещо такова  Mr. Green
Станислава, доколкото знам няма проблеми да си изтеглиш документите, но дори и да не го направиш, няма сила, която да те задължи да се явиш на кандидат-докторантските изпити.

Последна редакция: пн, 14 май 2012, 14:34 от Мъни

# 639
  • София
  • Мнения: 1 074
По ред причини, най-важната, от които е, че от доста време чета постовете на Дорис, смятам, че нейното не е грешка е шега в стил дофтурант. Друг е въпросът, че смятам за уместно подобни закачки да се отбелязват с главна буква или нещо такова  Mr. Green
Станислава, доколкото знам няма проблеми да си изтеглиш документите, но дори и да не го направиш, няма сила, която да те задължи да се явиш на кандидат-докторантските изпити.

 Peace Не пипайте Дорис! Това е най-остроумната сладурка на света! Чакам да излезе книга с бисерите й!!

# 640
  • Мнения: 1
Не мислех да пиша, но щом продължава темата...
Първо искам да благодаря на Лея за защитата. Бързала съм и така съм публикувала грешно. Сега ще внимавам повече и ще проверявам по няколко пъти. Изтеглих си документите без проблем днес и така...  Радвам се, че на време се свестих  Mr. Green

# 641
  • Мнения: 2 697
Peace Не пипайте Дорис! Това е най-остроумната сладурка на света! Чакам да излезе книга с бисерите й!!

А какво общо има това да си сладур с това да имаш проблем с грамотността и да си докторант Wink? Едното позволява ли другото? Не мисля Peace

# 642
  • София
  • Мнения: 1 074
Peace Не пипайте Дорис! Това е най-остроумната сладурка на света! Чакам да излезе книга с бисерите й!!

А какво общо има това да си сладур с това да имаш проблем с грамотността и да си докторант Wink? Едното позволява ли другото? Не мисля Peace

Защо бре, Шехи, ами ако е докторант по технология на храните, по изкуства, спорт? Това че не пише правилно примерно, прави ли го по-малко заслужаващ титлата?

# 643
  • Мнения: 11 338
Виноват  Embarassed Правописа е непоправимо счупен в главата ми. 25 години изкарах от живота си под един покрив с ПРОФЕСОР по българска филология, докарах го до тотално отчаяниe и пак не се заразих от правилно писане.  Mr. Green  И ако правописа ми ви ужасява елата да ме видите как се справям с процентите ... Rolling Eyes Но споко, моето направление е такова, че никого няма да повредя с незнанието си в ТАЗИ област.  Flutter За сметка на това пък в моята си област имам много какво да дам на подрастващите незаинтересовани от нищо студентски редици.

Последна редакция: пн, 14 май 2012, 19:52 от the Дорис

# 644
  • Мнения: 1 842
Здравейте, предварително се извинявам, ако темата ми не е за тук .
Предстои ми докторантура и бих искала да срещна хора, които са минали по този път , за да обменим опит. Има ли такива? Има ли сред вас защитили доктори, доценти? Има ли хора, които се занимават или искат да се занимават с наука ?
Какво мислите за българската наука като цяло? Има ли тя бъдеще?
Когато се записах на изпитите, една колежка откровенно ми се изсмя :" И за какво ти е това?! Божее! Да ходиш цял живот в пуловерче на топчета...  ooooh!"
Права ли е?  Rolling Eyes
Друг приятел каза :" Няма ли да се откажеш? Това са големи нерви , проблеми и пари, не си заслужава, защото резултата е неясен..."
С една дума общото мнение е, че да се занимаваш с наука е ..." тъпо"  Embarassed
Вие какво мислите?
Искам да помоля също мамите с Английска филология да ме насочат към актуални заглавия          ( литературна критика на английски език от последните 5-6 години, непревеждани материали).
Благодаря предварително на всички отзовали се!   bouquet
Желая ти успех, според мен ще имаш нужда.

Общи условия

Активация на акаунт