Докторантурата

  • 357 794
  • 2 261
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 1 842
А има ли значение дали си държавна поръчка или си плащаш сам-на собствена издръжка, (без значение дали си записан за бакалавър, магистър или докторант за последното не съм запозната)? Дано съм задала въпроса си разбираемо. Благодаря за отговора. Peace

Не, няма значение дали си платено или държавна поръчка - важното е към момента на раждане да си редовен студент/докторант. При докторантите вече коментирахме, че такава помощ могат да получат само редвните докторанти - задочните и тези на свободна докторантура - не Peace

Благодаря ти. Peace До колкото четох, не тук а там където кандидатствах че не можеш да запишеш втора магистратура държавна поръчка, ако вече имаш завършена магистратура. newsm78
Ако ме приемат да уча магистратура, завърша без да се дипломирам -все още се водя студент нали така беше?
Много ти благодаря за отговора, към момента всичко е хипотези но искам предварително да знам за да съм подготвена.   bouquet
Ще трябва да следя темите и дано се наредят нещата при мен, че имам голяма нужда от това. Simple Smile

# 961
  • Мнения: 2 697
Да, не можеш да запишеш втора магистратура държавна поръчка, ако вече си завършила една такава. Иначе не знам как стои въпросът точно със семестриално завършилите магистри - т.е. дали им се полага помощта, можеш да прочетеш по-конкретно как са нещата в темата за самата помощ Peace

# 962
  • Мнения: 349
Да попитам тук - възможно ли е при бакалавърска степен от един университет да се запише магистратура държавна поръчка в друг? Става въпрос за психология и бакалавър в Търново.

# 963
  • sofia
  • Мнения: 8 933

Благодаря ти. Peace До колкото четох, не тук а там където кандидатствах че не можеш да запишеш втора магистратура държавна поръчка, ако вече имаш завършена магистратура. newsm78
Ако ме приемат да уча магистратура, завърша без да се дипломирам -все още се водя студент нали така беше?
Със статут на редовен студент си до втора (първа поправителна) сесия за държавен изпит/защита на магистърска теза по учебен план. Няма как да си "вечно" със статут на редовен студент.

Ако първата магистратура си се обучава държавна поръчка, втората магистратура трябва да е платено обучение.

Да попитам тук - възможно ли е при бакалавърска степен от един университет да се запише магистратура държавна поръчка в друг? Става въпрос за психология и бакалавър в Търново.
Да. Но първо провери дали университетът, в който мислиш да кандидатстваш не е поставил някакви ограничения.

# 964
  • Мнения: 1 842
Да, не можеш да запишеш втора магистратура държавна поръчка, ако вече си завършила една такава. Иначе не знам как стои въпросът точно със семестриално завършилите магистри - т.е. дали им се полага помощта, можеш да прочетеш по-конкретно как са нещата в темата за самата помощ Peace
Благодаря ти. Peace


Благодаря ти. Peace До колкото четох, не тук а там където кандидатствах че не можеш да запишеш втора магистратура държавна поръчка, ако вече имаш завършена магистратура. newsm78
Ако ме приемат да уча магистратура, завърша без да се дипломирам -все още се водя студент нали така беше?
Със статут на редовен студент си до втора (първа поправителна) сесия за държавен изпит/защита на магистърска теза по учебен план. Няма как да си "вечно" със статут на редовен студент.

Ако първата магистратура си се обучава държавна поръчка, втората магистратура трябва да е платено обучение.

Разбирам. А не мога ли да запиша второ висше или и тогава пак си го плащам и нямам право на държавна поръчка? Май така беше. Peace
Имам колеги които записаха две спец. едновремено не знам защо...но сигурно е имало защо.
Дано стигна до там, за сега само мечтая. Laughing

# 965
  • sofia
  • Мнения: 8 933
Пак нямаш право на държавна поръчка. Само веднъж можеш да се възползваш.
Това с двете специалности се нарича "Втора или нова специалност". Всеки университет си има правила и условия за записването на втора специалност. Обикновено става след завършване на трети курс.

# 966
  • Мнения: 1
Включвам се към темата, за да попитам как стои при вас въпросът със стипендията след успешна защита в рамките на една година след отчисляването. Отпаднало ли е това правило?

в - чл 7 ал 5, т 2 от Постановление №90 на МС от 26.05.2000

В понеделник юристконсулката ще каже мнението си по въпроса.

(5) (Нова - ДВ, бр. 55  от 2008  г.,  в сила от 1.01.2009  г.) Докторантите по ал. 1  в
редовна докторантура получават допълнително еднократна стипендия в следните
случаи:
1. при представяне на дисертационния труд за защита в научния съвет в рамките на
тригодишния срок на обучение - в размер 1000 лв.;
2.  при успешна защита на дисертационния труд в срок до една година след
завършване на тригодишния срок на обучение - в размер 1000 лв.

# 967
  • Свищов
  • Мнения: 874
Не знам да е отпаднало. Защитих в края на април и си получих и двете стипендии.

# 968
  • Мнения: 2
намерих вече две ръководства на български език. Доста са детайлни...

Ех, много ви благодаря!!! bowuu  bouquet

Миглена, и на мен ми предстои обобщаване на резултати от изследвания с SPSS. Би ли ми казала кои са ръководствата на български език, които си открила и ползваш. Ако имаш и на английски език, ще ми е също от полза. Благодаря предварително!

# 969
  • Мнения: 274
намерих вече две ръководства на български език. Доста са детайлни...

Ех, много ви благодаря!!! bowuu  bouquet

Миглена, и на мен ми предстои обобщаване на резултати от изследвания с SPSS. Би ли ми казала кои са ръководствата на български език, които си открила и ползваш. Ако имаш и на английски език, ще ми е също от полза. Благодаря предварително!

Заповядай:
http://ebox.nbu.bg/statmethods/Base%20Guide/Bulgarian/SPSS.pdf
http://alexst.org/data_analysis.html

 Hug  bouquet

# 970
  • Мнения: 2
 Миглена,

безкрайно ти благодаря!

 Hug  bouquet

# 971
  • Мнения: 2 697
Привет на всички, имам един въпрос, който ме гложди - дано да може някой от защитилите вече колеги Wink С две думи - нали в приложенията към дисертацията се включва списък с публикации на докторанта, та нужно ли е да се публикуват и текстовете на самите статии или само списък е достатъчен? Благодаря предварително Hug

# 972
  • Свищов
  • Мнения: 874
Достатъчно е само списъка, ест. с ISBN или ISSN. На мен ми казаха, че ако някой от рецензентите поиска, трябва да имам готовност да дам самия текст, но на мен лично не са ми искали. Но все пак питай какви са изискванията в съответния ВУЗ.

# 973
  • Мнения: 2 697
Мерси много, Кремче! Това определено е по-логично от прилагането на целите текстове - все пак ще има и други приложения, и дисертацията ще добие вид на тухла четворка накрая Wink Ще питам все пак в университета за по-сигурно Peace

Последна редакция: чт, 19 сеп 2013, 12:07 от Шехина

# 974
  • Свищов
  • Мнения: 874
При нас списъкът с публикациите, творческа автобиография, списък с организации, от които ще се вземат отзиви, списък с участията в научните форуми и справката с основните приноси се представят като отделни документи - по 6 от всеки вид, в отделна папка за всеки рецензент, а не като приложения. Справката с приносите я има и в автореферата. Като приложения бях посочила анкетната си карта и списъка на анкетираните организации. Бих те посъветвала да прегледаш наскоро защитена дисертация и автореферата. Така се добива най-точна представа.

Общи условия

Активация на акаунт