Има ли някой с кредит от ДСК

  • 1 857
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Здравейте. Август месец изтеглихме жилищен кредит от ДСК. При тегленето ми начислиха някаква такса ангажимент, която никак не беше малка. Около 160 лева. Интересува ме тази такса за какво се дължи и дали де начислява на всички. Задавам въпроса си тук, защото кредитния инспектор, при който бяхме май не знае какво прави на работа и за какво е отишъл там. Питам чак сега, защото досега си мислех, че тази такса е за всички , а преди малко прочетох, че тя се начислява само ако кредита е отпуснат, но не е усвоен навреме. Някой от вас има ли с такъв проблем като моя? Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 228
ЗДравей! Аз сега проучвам офертите за жилищни кредити. Още в предварителната информация си пише ,че има такса ангажимент. И аз още не съм наясно за какво точно е, но е факт, че я има.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 984
Прочети в договора какво пише за такса ангажимент. Ако не пише там, поискай от банката да ти дадат актуалната тарифа към момента на подписване на договора.
Питайки в нета, ще е трудно да се прецени, тъй като зависи по кой кредитен продукт са ви финансирали, каква е била практиката (тарифата) на банката тогава и т.н.
Като гледам актуалната им тарифа, има някои продукти, за които таксата ангажимент е независимо от времето на ангажимента:

Цитат
- жилищни и ипотечни кредити за строителство, довършителни работи и подобрения; жилищни кредити за покупка на имоти в строеж.

# 3
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 227
Още в предварителната информация си пише ,че има такса ангажимент.

 ooooh! Какво ли не измислят. ooooh!

# 4
  • Мнения: 732
Такса ангажимент има със сигурност и в Булбанк. Беше някакъв процент от цялата сума на кредита и се начислява докато не се усвои напълно кредита.

# 5
  • Мнения: 330
Когато ние със съпруга ми теглихме ипотечен кредит от момента на одобрението ни до купуването на жилището имаше период от около месец. За този период платихме такса ангажимент - мисля, че беше описана в общите условия по договора. Кредитът го теглихме през 2004.

Общи условия

Активация на акаунт