Отново за секциото

  • 3 466
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 246
Моята операция е лепена, имах само един повърхностен шев на кожата ,който махнаха на 7я ден.

# 17
  • Мнения: 9 973
имах само 2 конеца в двата края който махнаха на 7мия ден.При мен секциото не беше планирано и никога не сме говорили за тези неща, доктора сам беше преценил какво да прави.
По същият  начин съм и аз.Но си мисля,че все пак е шито,а не лепено.
и аз така.Нов стаята ми имаше момиче,шито по друг начин.Сигурно си е до рекар

# 18
  • Мнения: 485
ами моя конец беше май само един ... на 7мия ден като отидох да ми го махат ... от едната страна го сряза от другата го дръпна и излезе само един конец -син на цвят Simple Smile несъм разговаряла на тази тема с докито ... как и с какаво затварят раната ....
 иначе от апандисит имам и конци и лепене (поне така ми казаха сестрите там )  newsm78 и белега изобщо не си личи толкова ...

а сега още от секциото си ми е червен ..  дано поизбледнее малко че...много грозноооо  (ама поне е ниско и не се вижда )

# 19
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Шиха ме , избор не съм имала.
Моя конец беше един.

# 20
  • Мнения: 1 796
И аз бях по спешност и никой не ме е питал,но смятам че шиенето си е по-сигурно и по-здраво.Бях с един конец,а относно белега той е толкова ниско че освен ако жената не практикува нудизъм не виждам проблем с него.

# 21
  • Мнения: 116
Аз също съм шита,не са ме питали какво искам и не знаех ,че има и лепене.Но лекарката се е справила отлично със шева и белега е почти незабележим  Wink

# 22
  • Мнения: 29
 имах две операций,секцио и сега пак ме чака секцио,никой не ме е питал,всички беше спешно и съм шита.отначало имах проблеми с конците изхвърлях вътрешните,раната трудно зарастваше,но всичко отминава.белегът е най малкият проблем,важното е раната да не работи, а да зараства бързо! успех Peace

# 23
  • Мнения: 7 947
Шита съм. Лепенето е явно нова процедура и явно се заплаща. Нещо като избор на екип...
За белега - в момента е много ниско долу просто една малка линия, не повече от 8-9см, все едно кожата е прищипана леко.
Проблема е друг - от белега нагоре ми остана коремче.

Ето същата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=365926.30

# 24
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Не живея в БГ. Тук ме залепиха, а външно ми сложиха едни метални скобички, като голям телбод, около 1 см. дълги, общо 5-6 през около 2 см по дължината на разреза. Махнаха ги на четвъртия ден след секциото. Към днешна дата се вижда само една черта.

# 25
  • Мнения: 7 947
Е тогава защо не са те шили като при мен с шеф се вижда същото  Thinking

# 26
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
О, не знам защо, тази технология едва ли е за по-невидим белег. Мен също не са ме питали как искам, явно преценят на място кое е по-добре.

# 27
  • Мнения: 9 451
Имам две операции и при двете съм лепена!До момента не съм  имала проблеми!
Според мен няма кой знае каква разлика между шитото и лепеното!

# 28
  • Мнения: 14
И аз съм шита с органичен конец, който не се отстранява, а се резорбира от организма. За лепенето знам от моя приятелка, която ражда в Англия. На третия ден след изписването й се беше отлепила леко раната, та се беше върнала да я лепнат Laughing  Не мисля, че има значение за последващо нормално раждане.  А що се отнася до белега, това мисля да е най-малкия проблем. Моя става все по блед /почти година след секциото/.

Незнам дали е тук мястото, но така или иначе ще питам. Усещате ли си все още раната, аз нямам други оплаквания, но по време на менструация и в случаите, в които вдигам повечко тежко ме придърпва някакси, но сигурно е нормално?

# 29
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз съм и лепена и шита, защото коремната ми стена беше дебела. Конеца е такъв, който се резорбира от организма.
Белега ми е много тънък, но като се вгледам добре личи бода "тропоска".

Общи условия

Активация на акаунт