Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 5

  • 156 275
  • 737
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 45
Браво  Peace Това да се чува Wink
При мен започна зле още от вечерта  на 31-ви, едвам изтраях до 00:30 да си легна baby_neutral Цяла седмица имам болки в кръста от дясно колкото една педя, в смисъл като едно кръгло петно е  Crazy Вчера и днес съм по добре, да чукна на дърво  doh  Joy
[/quote]
Ех Тишо ,Тишо -незнам какво да те посъветвам-това което казваш е мнага лошо ,още повече че си млад мъж.Май много болен народ има по тази наша земя.Стискам ти палци и ако изаш възможност ориентирай се напролет на санаториум/стига да нямаш противопоказания/-пробвал ли си водните екстензии на Павел баня?

# 556
  • Sofia
  • Мнения: 26 692
имате ли инфо за т.нар.безкръвна операция на дископатия при която с дебела игла се вкарва нещо,което нарекоха''цимент''и запълва изхабените прешлени...миналата година чух и четах,че се прави някъде в София,но сега не мога нищо да намеря като по-подробна информация newsm78

# 557
  • Мнения: 615
имате ли инфо за т.нар.безкръвна операция на дископатия при която с дебела игла се вкарва нещо,което нарекоха''цимент''и запълва изхабените прешлени...миналата година чух и четах,че се прави някъде в София,но сега не мога нищо да намеря като по-подробна информация newsm78

Това лято, като бях на Павел Баня един човек ми разправя, че са давали по ТВ за тоя метод прави се в Св. Иван Рилски в София, от някой си доц. Караатанасов, за името на доктора може и да те лъжа, но за болницата съм сигурен  Peace

Ех Тишо ,Тишо -незнам какво да те посъветвам-това което казваш е мнага лошо ,още повече че си млад мъж.Май много болен народ има по тази наша земя.Стискам ти палци и ако изаш възможност ориентирай се напролет на санаториум/стига да нямаш противопоказания/-пробвал ли си водните екстензии на Павел баня?


Аз съм си свикнал, но в такива моменти ми става тежко   Cry Имам възможност  и мисля да се ориентирам но искам да стане поне Май да е хубаво времето  Peace

Здравейте! Благодаря ви за топлото посрещане!

Аз съм с много начален (за щастие) стадий на дископатия - не помня кои прешлени са, на кръста; имам ежедневно болки в кръста, независимо в какво положение съм била. При по-усърдна физическа активност (домашно почистване например), са парещи и доста силни. Лекарите единодушно ми казват, че нищо не мога да правя освен да си стегна коремните мускули, които пък да укрепят кръста. Това ми е трудно, защото при коремните преси имам болки в кръста, затова ги правя в минималки количества. Имам доста дълбока извивка над ханша на гръбначния стълб, която до колкто разбрах допринася негативно. Ходих на мануална терапия, при много похвален масажист - нищо не ми помогна. Сега ходя да плувам веднъж, два пъти седмично и се разтягам в къщи. Това е за мен накратко  Simple Smile

Предполагам за "протрузия" говориш  newsm78 Аз бях също 3г. в начален стадии, но от не взимане на мерки се стигна до тук.  Crazy  Болките ти сега с тези при ДХ нямат база за сравнение, за това гледай да не се стига до там. Коремните преси ги спри не са много удачни за нас, до колкото си спомням имаше някой получил ДХ от коремни преси. В началото на темата има упражнения подходящи за нас който също стягат коремните мускули, ето тези
http://www.compass-bg.net/gimnastika/ ако не г иразбираш пиши, ще т идам и обяснението им. Плуването е много подходящо за нас, ако имаш възможнот ходи и няма да съжаляваш  Peace     Но взимай мерки на време, може и някакви хранителни добавки да пиеш с Глюкозамин. Отиди и на санаториум  Peace Не се разстягай и усуквай, прависи разходки.

# 558
  • Мнения: 669
Неврохирурга е доц.Каракостов от болница Ив.Рилски.Той прави този вид операции,но не знам до колко се отнасят до дх.Този метод |до колкото знам|се пригага при спукан прешлен.Тогава запълват с цимент .Имаше материал по бтв преди време и гледах репортажа.Ти говориш за прешлен,при дх става въпрос за друго ,за излезнал диск.Това какво да се приложи,го решават неврохирурзите.Има различни методи,но наблюденията ми ,че се използва най-вече  класическата операция.

# 559
  • Мнения: 1 175
Тишо, благодаря ти! Тези упражнения ги разпечатах още вчера и от днес ги започвам  Simple Smile

За усукването - като ходя на физиотерапия ме усукват и "изпукват  newsm78 - не че ме облекчава...

Разходките не "подбиват" ли прешлените? Аз задължително правя в неделя поне двучасова  (през седмицата нямам възможност).

# 560
  • Мнения: 615
Неврохирурга е доц.Каракостов от болница Ив.Рилски.Той прави този вид операции,но не знам до колко се отнасят до дх.Този метод |до колкото знам|се пригага при спукан прешлен.Тогава запълват с цимент .Имаше материал по бтв преди време и гледах репортажа.Ти говориш за прешлен,при дх става въпрос за друго ,за излезнал диск.Това какво да се приложи,го решават неврохирурзите.Има различни методи,но наблюденията ми ,че се използва най-вече  класическата операция.

Да, точно така се казваше  newsm10
Използва се и при ДХ, точно това ми обясняваше човека, че са давали по ТВ как става номера Wink запушва се дупчицата на диска и не излиза нищо от вътре вече, най общо казано  newsm78

п.с. еййй, златна си  Laughing

Тишо, благодаря ти! Тези упражнения ги разпечатах още вчера и от днес ги започвам  Simple Smile

За усукването - като ходя на физиотерапия ме усукват и "изпукват  newsm78 - не че ме облекчава...

Разходките не "подбиват" ли прешлените? Аз задължително правя в неделя поне двучасова  (през седмицата нямам възможност).

Прави ги тях  Peace  Не трябва да имаш болка при изпълнението има, има ли болка спираш Wink за коремните преси забрави  Laughing

Не ми звучи добре че те изпукват, от такова изпукване можеш да получиш ДХ, дори и да нямаш сега, масажи и класическата физиотерапия помагат но такива чакръчиски работи по скоро ще ти навредят, ама ти си знеш ако си от София мога да ти дам кординати на добър кинезитерапевт.

Мисля си че ходенето не вреди, укрепва мускулите на гръбнака от там се намалява напрежението върху дисковете. Плуване разходки и упражнения ще т ирешат проблема, и много пазене от вдигане на тежко, падане и т.н.  

# 561
  • Мнения: 1 175
ще спазвам, благодаря!
за кинезитерапевт...не знам, отчаях се от лекари вече  Confused

# 562
  • Мнения: 615
ще спазвам, благодаря!
за кинезитерапевт...не знам, отчаях се от лекари вече  Confused
Моля  Peace Ще се радваме да ни държиш в течение, как си.
Много е рано да се отчайваш......

# 563
  • Мнения: 45
ще спазвам, благодаря!
за кинезитерапевт...не знам, отчаях се от лекари вече  Confused
Мила отчаянието няма да ти помогне-Тишо правилно ти казва-вземай мерки на време за да не стане късно/както при мен/. ooooh! ooooh! ooooh!
Ходенето не наврежда в никои случай-изключение прави когато е възпален нерв-тогава препоръчват повече почивка.Ходи колкото можеш без да се претоварваш.Успех и от мен

# 564
  • Мнения: 615
Мила отчаянието няма да ти помогне-Тишо правилно ти казва-вземай мерки на време за да не стане късно/както при мен/. ooooh! ooooh! ooooh!
Ходенето не наврежда в никои случай-изключение прави когато е възпален нерв-тогава препоръчват повече почивка.Ходи колкото можеш без да се претоварваш.Успех и от мен

И ти ли си имала проблеми преди да получиш ДХ? Разкажи малко повече  Peace

# 565
  • Мнения: 167
Имам страхотна новина: вече при Гери кинезитерапевтката, манулациите са 10 лв. Специално заради нас.
Към новите в този форум - нямам време да се запознавам всеки път, така че: радвам се, че имаме нови приятели, но най-много съжалявам за повода, заради който сте тук. Ако се интересувате от добър кинезитерапевт в София, ние ще ви дадем координати.
Лек ден!

П.С. Имам телефоните на д-р Каракостов от б-ца "Св. Иван Рилски"

# 566
  • София
  • Мнения: 2 031
Имам страхотна новина: вече при Гери кинезитерапевтката, манулациите са 10 лв. Специално заради нас.

jocco, това наистина е супер!  Peace
За кои манипулации по-точно става въпрос?

# 567
  • Мнения: 167
Софи, масажи, и разни други хубави екстри.

# 568
  • София
  • Мнения: 2 031
Софи, масажи, и разни други хубави екстри.

Маги, колко минути е масажът?

# 569
  • Мнения: 669
И аз ида на масаж!

Общи условия

Активация на акаунт