Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 5

  • 156 027
  • 737
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1
Здравейте!
Имам д.х. от 27 години. Днес се зачетох по темата..... и реших да се включа, ако не за друго, поне за кураж на "новобранците". Wink

# 586
  • Мнения: 56
Здравейте!
Имам д.х. от 27 години. Днес се зачетох по темата..... и реших да се включа, ако не за друго, поне за кураж на "новобранците". Wink

 Hug   Добре дошъл!  (Или Дошла?)
По това време на денонощието, освен мене няма кой друг да ти каже 'добре дошъл'    newsm53

Ей от такъв ветеран наистина имаме нужда, да ни дава кураж.  newsm10
Когато имаш време, разкажи как я караш всичките тия 27 години - лечение, начин на живот.

# 587
  • Мнения: 1 152
Аз да ви се оплача, че снощи правих упражненията от първата страница и много, много ме боля кръста като заспивах  Cry

# 588
  • София
  • Мнения: 2 020
Аз да ви се оплача, че снощи правих упражненията от първата страница и много, много ме боля кръста като заспивах  Cry

Тогава спри да ги правиш.  Hug

# 589
  • Мнения: 1 152
Ще спра...ама то никакви упражнения не ми останаха  Cry

# 590
  • Мнения: 615
Аз да ви се оплача, че снощи правих упражненията от първата страница и много, много ме боля кръста като заспивах  Cry
спри ги щом те боли  Confused

Ще спра...ама то никакви упражнения не ми останаха  Cry

с плуването какво стана ? прави си разходки  Peace Но не прави грешката нищо да не правиш  и да чакаш  Naughty

# 591
  • Мнения: 615
Да,разбира се ,пиши ми. Благодаря ти за отзивчивостта Heart Eyes.Че много започнах да се депресирам.Като че ли няма край.Сигурно всички сте минали през този етап. Sad А за военна болница чувам наистина добри отзиви за лекарите.

Не се депресирай, всичко ще се оправи, ако мислиш, че сама няма да можеш да се справиш, поискай някакви успокойтелни  Peace

Записвам се на вашия купон.Опериран съм от д.х.

Добре дошъл  Hug мъжкото присъствие се увеличава  newsm24

# 592
Внимавайте с плуването,в много от случаите то е противопоказно за хора с нашата диагноза!Говорил съм с лекари и кинезиотерапевти и всички са на мнени че може при загребване се получава усукване и напрежение точно в поясният отдел,сравнително безопасно е само плуването по гръб!

# 593
  • Мнения: 1 152
Плуването си остава Simple Smile
Относно усукването - ако плуваш "жабешката" няма какво да усучеш, според мен  Peace

# 594
  • Мнения: 59
Здравейте Simple Smile

искам да ви питам нещо : от около година започна така да се каже да ми се секва кръста , като първоначално ми минаваше за ден два но последните 2 кризи ( едната преди 2 седмици а другата 4-5 дни след като уж се оправих от първата ) са с доста голяма продължителност, като освен това че не мога да се изправя вече не мога да си стъпя на единият крак. Ходих днес на лекар в неврологията на ИСУЛ при доц. Цанкова и тя само ме погледна и каза че е дискова херния . Въпросът ми е дали само с едно пипане може да се установи това или просто е поредният лекар който си претупва работата. Изписа ми инжекции от рода на кортизоновите препарати . Притеснението ми е това че все още кърмя бебето си , а двете неща не са съвместими . Ако трябва ще спра да го кърмя само и само да мога да се движа , заслужава ли си при условие че докторката не ми направи никакви изследвания.

Благодаря за отговорите предварително Simple Smile

П.С. Освен лекарствата ми даде направление и за физиотерапия

# 595
  • София
  • Мнения: 2 020
последните 2 кризи ( едната преди 2 седмици а другата 4-5 дни след като уж се оправих от първата ) са с доста голяма продължителност, като освен това че не мога да се изправя вече не мога да си стъпя на единият крак.

В какъв смисъл не можеш да стъпиш на единия си крак - защото много те боли или защото
кракът ти "пропада" надолу, когато опиташ да вървиш на пръсти или пети?

# 596
  • Мнения: 7
Оперира ме професор Романски на 11. 06. 09г. в Св. Иван Рилски-гр. София /л5-с1/. Дискова херния имам от 10 г. след неправилно вдигане на голяма тежест. След три месеца пазене и лечение започнах рехабилитация-санаториуми и упражнения. Година по късно се чуствх здрав. Кризи получавах при разваляне на времето-дъжд, мъгла. Не съм се ограничавал с тежки предмети. Аз съм добър спортист, правя упражнения почти всеки ден +10 км. крос- поне двадесет пъти в месеца. Това ме поддържаше в страхотна форма и така до декември 2008 г. когато  попаднах на некадърен кинезитерапевт.

# 597
  • Мнения: X
последните 2 кризи ( едната преди 2 седмици а другата 4-5 дни след като уж се оправих от първата ) са с доста голяма продължителност, като освен това че не мога да се изправя вече не мога да си стъпя на единият крак.

В какъв смисъл не можеш да стъпиш на единия си крак - защото много те боли или защото
кракът ти "пропада" надолу, когато опиташ да вървиш на пръсти или пети?

Извинявам се, че се намесвам, но какво показва едното или другото - понеже и мъжът ми не може да стъпи защото го боли прасеца, а напоследък и глезена ?

# 598
  • Мнения: 7
Въпросният "специалист" ми препоръча повече упражнения за кръста от тези които правят в санаториумите. Оказа се че те са за профилактика на остеохондроза а за дискова херния са противопоказани. Та тези упражнения /описани са в началото на темата като упражнения  провеждани в санаториумите/ ми разказаха играта за няколко месеца.

# 599
  • София
  • Мнения: 2 020
Извинявам се, че се намесвам, но какво показва едното или другото - понеже и мъжът ми не може да стъпи защото го боли прасеца, а напоследък и глезена ?

Силната болка в крака би могла да означава възпален нерв,
докато невъзможността да си стъпиш на крака на пръсти или пети,
съпроводено с усещане, че не можеш да си контролираш крака -
говори и за пареза, всичко това отново придружено с болка.
Просто в първия случай болката наистина е мъчителна, но
кракът е "послушен".

Общи условия

Активация на акаунт