Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 5

  • 156 026
  • 737
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: X
sophsan, може ли координатите на този терапевт, ако разбира се е подходящо, ако прецениш може и в лично съобщение, благодаря много !

# 616
  • София
  • Мнения: 2 020
Cecile, ти откъде си?
Човекът е от Перник, ако е удобно за вас, ще ти пиша на лични.

# 617
  • Мнения: X
Аз съм от Пловдив, там ще ни е далече, поне на този етап Sad Ако прецениш пак ми ги напиши, за всеки случай, благодаря !

# 618
  • София
  • Мнения: 61
Cecile, аз мога с 2 ръце да ти препоръчам доктор Станчев от Пловдив. Той лекува с нетрадиционна медицина, много е готин и е помогнал на много мои близки. Работи с нетрадиционна медицина- отблокиране, лазер и леко  масажиране. Кабинета му е на понеделник пазара, но предварително трябва да си запишете час. Взема по 25 лв и GSM му е 0888638477.
Единствено на мен не можа да помогне, защото при мен се оказа стенозата на гръбнака проблем, не толкова дисковите хернии.
Но е хубаво ако имате някакви снимки да му ги носите.
Успех от мен!

# 619
  • Мнения: X
Romi62,  много ти благодаря за препоръката  Hug

# 620
  • Мнения: 615
Cecile, аз мога с 2 ръце да ти препоръчам доктор Станчев от Пловдив. Той лекува с нетрадиционна медицина, много е готин и е помогнал на много мои близки. Работи с нетрадиционна медицина- отблокиране, лазер и леко  масажиране. Кабинета му е на понеделник пазара, но предварително трябва да си запишете час. Взема по 25 лв и GSM му е 0888638477.
Единствено на мен не можа да помогне, защото при мен се оказа стенозата на гръбнака проблем, не толкова дисковите хернии.
Но е хубаво ако имате някакви снимки да му ги носите.
Успех от мен!

И аз ти благодаря, много полезна информация, някой ден ако го загазя пак, може  и аз да го посетя  Peace Можеш л и да разкажеш малко повече какво ти е правил?  Аз знам за един човек пак от Пловдив но не се сещам името му в момента, от един вуичо на жената, той го е оправил използвал е Лазер, Китайски пури и иглотерапия, но сега този човек е в Германия.

# 621
  • София
  • Мнения: 61
ами с пръсти леко по ходовете на нерва преценява какво ти е, после включва лазер, после отблокира ставите, бие инжекция мисля че е хомеопатична и преценява ккаво да ти изпише.
Тишо, аз от София всяка седмица ходих до Пловдив при него, облекчаваше ме за ден два, и после пак. Така напрвих поне 8 процедури, но знаеш при мен се оказа проблема друг, не че нямам ДХ, но те не са толкова големи, а за стенозата само нож  е оправията явно.

# 622
  • Мнения: X
Благодаря на всички за включването ви, чувствам се много по-спокойна във вашата компания  Hug Сега се сетих да питам друго, надявам се да не ви досадя днес, говорих с една позната (не е лекар), тя ми каза че при нейния съпруг с подобна болка в крака и кръста е станало така преди години - болката се придвижила надолу по крака и "излязла" през стъпалото и изчезнала  newsm78 Забелязали сте такова нещо? Понеже тази вечер основната болка се премина по-надолу от глезена. И сега се чудя това лошо ли е че отива надолу или всъщност  е признак на подобрение ?

# 623
  • Мнения: 803
Cecile, придвижването на болката надолу е признак, че нервът се възпалява по продължителността си. Като стигне до крайните точки е ясно, нещо трябва да се прави, значи е притиснат. А за това дали преминава след като стигне ходилото-това е чудото, дето всеки от нас е сънувал  smile3507.
Не се отчайвайте, четете повече, за да сте запознати и преценявайте какво да направите, за да се оправи. Пожелавам ви успех!

# 624
  • Мнения: X
OK благодаря ти  Hug жалко обаче Sad

# 625
  • Мнения: 223
Здравейте Simple Smile

искам да ви питам нещо : от около година започна така да се каже да ми се секва кръста , като първоначално ми минаваше за ден два но последните 2 кризи ( едната преди 2 седмици а другата 4-5 дни след като уж се оправих от първата ) са с доста голяма продължителност, като освен това че не мога да се изправя вече не мога да си стъпя на единият крак. Ходих днес на лекар в неврологията на ИСУЛ при доц. Цанкова и тя само ме погледна и каза че е дискова херния . Въпросът ми е дали само с едно пипане може да се установи това или просто е поредният лекар който си претупва работата. Изписа ми инжекции от рода на кортизоновите препарати . Притеснението ми е това че все още кърмя бебето си , а двете неща не са съвместими . Ако трябва ще спра да го кърмя само и само да мога да се движа , заслужава ли си при условие че докторката не ми направи никакви изследвания.

Благодаря за отговорите предварително Simple Smile

П.С. Освен лекарствата ми даде направление и за физиотерапия


Никой не може само с пипане, или с поглед да постави диагноза дискова херния. Това не може да се направи дори с обикновена рентгенова снимка. За да е сигурна на сто процента диагнозата, е нужен скенер, или ямр.
Това формално е така, но не мисля, че въпросната лекарка си е претупала работата. Според симптомите, които описваш, най-вероятно става дума за дх. Дори да е нещо подобно, като костно-ставни изменения в гръбначния сълб например, лечението е идентично- както медикаментозно, така и физиотерапия. Просто са си спестили направление за скъпоструващо изследване.
За кортикостероидите. Те са тежката артилерия от арсенала за борба с болките и възпалението при нас. Но се изписват само когато нищо друго не помага, защото имат страшно много нежелани реакции. Сигурно е много силна болката при теб. Напиши в Гугъл името на изписаното ти лекарство и ще ти излезе подробна информация. Можеш да прецениш ползите и вредите. За кърменето... не знам, но мисля, че е задължително да се консултираш с лекар.

# 626
  • Мнения: X
Здравейте, как сте днес  Hug  Научих се надниквам в темичката и пак съм тук.
При нас нищо ново, днес свършват инжекциите и съм в паника утре как ще е положението без тях. Мислим да атакуваме невролога по-рано. Днес още двама комшии се опитаха да ни пратят на чакръкчия, и на двамата в такива случаи им станало почти веднага по-добре. Според тях колкото повече се чака, толкова е по-трудно да се "намести". Дежурният лекар който би инжекцията днес беше друг, но и той си каза мнението - по-добре без чакръкчии, физиотерпаевт или рахбилиратор за мануален терапевт може.
Чудех се използвате ли сте някакви нелекарствени мазила, които да помагат  - от типа на конски кестен, дяволски нокът и други подобни или ако се сещате за други "бабешки" съвети, които не вредят, но може и да помогнат  newsm78

# 627
  • Мнения: X
Мнението на Текс ме подсети, нали съм нова и не ми е съвсем ясно- с лекарствената терапия се лекува нерва, но реално не се третира причината за възпалението, която е травматична - било то шипове или херния. Как става подобрението на състоянието на нерва в този случай ако той е по-някакъв начин "прищипан" и не му се въздейства по механичен път. Понеже ние сме на този етап мъчим се само с лекарства да оправим нещата и не става. При вас колко време отне - 1,5 месеца много време ли е за отшумяване на болковата фаза ?

# 628
  • Мнения: 669
Ако ви притеснява болката,нека да пие аулин на прахче или фламексин.От ефтините -кокстрал,енетра.
Аз мисля,че добрият специалист може да прецени дали е дх от прегледа и оплакванията .Обикновенно ямр правят когато болките не отзвучават и трябва да се оперира.
Може да се маже с фламексин|от неврохирург знам,че е с най-добро проникване|Аз съм доволна от диприлийф.

# 629
  • Мнения: 669
Ами ако не стане се оперира.С лекарствата се облекчава болката и се премахва отока и възпалението.Ако нерва е притиснат или се дразни си боли|крака|
При всеки продължава различно.При някой силните болки отшумяват за 5,6 дни.Ако има сериозни оплаквания повече от месец ,помислете за ямр и консултация с неврохирург.Не се сещам ,кракът му изтръпва ли?Това е сигурен показател за притискане.

Общи условия

Активация на акаунт