Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 5

  • 156 243
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Благодаря ти misha717  Hug

# 661
  • Мнения: X
Знаете ли сте дали този метод се прилага в България (от тук http://www.lekar.bg/news-54/info-1129/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BA%D … %BC%D0%B5%D0%BC?/ )

ОТСТРАНЯВАНЕ НА ХЕРНИЯТА С ПОМОЩТА НА ЛАЗЕР

Този метод се превърна в алтернатива на операцията. Лечението с лазер не изисква обща наркоза. Ако са налице противопоказания за провеждане на операция, тя не трябва да се предприема, защото е опасно. В случая на помощ идва лазерното лечение. То е подходящо и за лечение на дискова херния на гръдния отдел, която, както казахме по-горе, се предприема много рядко.

Учените разработили уникална методика, която дава много добри резултати. Те успели да изберат такава дължина на вълните, която стимулира деленето на хрущялните клетки на диска. По-рано се е смятало, че това е невъзможно да се постигне. Сега вече е доказано, че и хрущялът е способен да се обновява. При лечението на херния този ефект е незаменим. Лазерът разрушава хернията, но до известна степен се разрушава и дискът. С времето обаче той се възстановява, макар и не изцяло, а частично. Но дори и това “частично” е напълно достатъчно, за да се предпази човек от по-нататъшни проблеми.

Самата операция продължава 50-60 минути. Поставя се местна упойка, след което в хернията се вкарва игла. През нея се впръсква специален разтвор. След това се вкарва лазерното влакно. Това влакно е с много малък диаметър - много по-малък от един милиметър. Освен това високата температура е съсредоточена само на края на влакното. Всичко това позволява на специалиста да действа много точно. На лазерно “обгаряне” се подлагат само болните тъкани, здравите остават незасегнати. Освен това високата температура на края на влакното помага за изпаряване на вкарания в хернията разтвор. А това е от доста голямо значение, защото парата предпазва организма от образуването на нови хернии. З

асегнатият диск има по краищата си цепнатини, през които навън може да се “провре” друга херния. Парата “слепва” увреденото място и затваря потенциалната (за хернията) врата. Дискът става по-твърд и здрав и след операцията започва да се възстановява. Благодарение на всичко това повторни хернии на практика не се появяват.

# 662
  • Мнения: 223
Доколкото ми е известно, това с лазера не се прави в БГ. Чул съм, че в чужбина го използват понякога и като допълнение към класическата операция. Накрая обгарят нарушения фиброзен пръстен, за да се предотврати рецидив.
Софи, горния линк трябва да го включиш на първа страница в следващата тема, интересно е.

# 663
  • Мнения: X
Разрових се още малко понашите форуми и открих мнение за чужбина, в което пише, че се прави в клиника Алфа Мюнхен, разрових се за нея и я намерих, името на клиниката се е променило наскоро процедурата е описана тук на английски http://www.atos-muenchen.de/en/Bandscheibenvorfall_Lendenwirbelsaeule.htm има и на немски, интересно какви ли са цените? Прави се с местна упойка и изглежда много лека операция като действително с лазер се прави самата операция.  Дали наистина не се прилага никъде в България  newsm78 ще е много жалко ако наистина има такива модерни методи вече, а тук все още не се използват...

# 664
  • Мнения: 669
В БГ не се прави-със сигурност.Сигурно ,сте прочели за различни методи за отстраняваме на дх.Тук се прилага  класическия метод за операция.

# 665
  • Мнения: 234
Текс, в грешка си ! В чужбина /Германия и Белгия/ тази операция ,не се прави понякога  ,а най-вече и е основна ,ако не се налага подмяна на диска!В Германия се прави и доста други клиники на по-поносими цени-писал съм във форума по-подробно . В България никъде не се практикува , а за оттатък НЗОК няма да ви плати и трябва да си поемете всички разходи!

# 666
  • Мнения: X
dzupo благодаря за ценната информация ще потърся назад в темите само за по-бързичко да попитам, каква е "поносимата" цена за такава операция?

# 667
  • София
  • Мнения: 2 030
dzupo благодаря за ценната информация ще потърся назад в темите само за по-бързичко да попитам, каква е "поносимата" цена за такава операция?

Cecile, търси направо в публикациите на Дзупо, по-бързо ще стане така.
Отваряш профила му и отиваш на "Покажи последните публикации на този потребител".
Ще те помоля, ако намериш тази информация, да дадеш линк към нея в темата.
Ще я включа в първия пост на следващата тема.

# 668
  • Мнения: X
Sophsan прочетох всички мнения на Дзупо преди да видя твоето Sad Като новак ми бяха много ползени, но не ги маркирах отделно за тази тема понеже четях наред. По спомен какво прочетох - за цените - в Алфа Клиник е под 10000 (? евро), но има клиники в които е по-евтина даже наполовина. Не се поема от здравната каса освен ако може би "нямате добър адвокат" Отделно беше показан този линк http://www.hoogland-spine.com/index.php?id=23&L=0 Извинявам се ако съм цитирала неправилно. Дзупо би ли посочил координатите на една такава достъпна клиника в чужбина. Благодаря от сърце   bouquet
Благодаря ти също за полезната информация в мненията ти ! Какво би препоръчал в случая със съпруга ми - прясна голяма лява екстериоризирала (какво значи това - пролапс или секвестрация?) херния на Л4-Л5 засега без друга симптопатика освен болка (която напоследък намалява от много силна до слаба в покой  Praynig) и вероятно стара малка дясна херния (понеже не дава оплаквания в момента отдясно) на Л5 ЕС1. Това е резултат от скенер. Ще направим ЯМР задължително. Преди да се е калцирала голямата херния вероятно е по-лесно да се оперира без увреждане на нерва. От друга страна ако не се развие симтоматика на увреждане на нерва може би ще се отдръпне и калцира и така ще формира една по-стабилна структура, отколкото структурата изтънял опериран диск и съседна друга херния. Какво мислиш?
А в чужбина ако човек е "резидент" дали заплаща, имам предвид UK ?

# 669
  • Мнения: 558
аз имам/имах 3 дискови хернии, 2 малки и една доста голяма, която беше засегнала ишиасния нерв на десния ми крак, та 7 месеца бая проблеми имах при изправяне от седнало положение. Не е ставало въпрос за операция (мисля, че тук правят ОП само в краен случай. ), казаха ми, че като минело време изтеклото вещество" щяло да се калцира; имах назначени нагревки и гимнастика. Отделно понеже ми се беше раздразнил въпросният нерв, ми биха 2x някаква инжекция, която да го успокои.

А в чужбина ако човек е "резидент" дали заплаща, имам предвид UK ?

това мнение на съфорумка може да ти е от полза:

За английското здравеопазване.
Тук няма здарвноосигурителни вноски (държавно здравеопазване). Който работи му се отдържат данъци и от тези данъци правителството отделя за здравеопазването. Който не работи само ползва. За да се запишеш на ГП е достатъчно да покажеш постоянен адрес, нищо друго. И от тук идва проблема, много ползващи, малко плащащи.
Тук ГП-то  е всезнаещо, само по негова преценка може да те изпрати на специалист, като преди това те е лекувал главно с парацетамол. Ако е малко по-компетентен може да забележи симптомите на някоя болест и да те прати на специалист. Пращането на специалист всъщност е писне на е-майл ( време 1 седмица), още една седмица докато го прочетат и отговорят и 13 седмици чакане да те приеме. Ако си спешен случай времето за чакане се съкращава на 1-2 седмици. Не можеш да избираш специалист ( то и няма как да получиш информация за тях), на който попаднеш. И там, зависи от състоянието ти, но пускат ти изследвания, чакаш за резултати 1 седмица и след 3 месеца пак ти определят час да ти каже резултатите и да види какво да те прави по-нататък. И така може да продължават визитите през 3 месеца дори години. Ти през туй време може и доста да се влошиш.
Тук лекарите са супер заплатени, но за мен голяма част некомпетентни. Късмет е да попаднеш на компетентно ГП и след това да те прати на специалист, също компетентен. Разполагат със супер техника, но работят с компютъра и де факто той поставя диагнозата. Дори в специализираните клиники най-обикновените лекари са недостатъчно компетентни и по лични наблюдения всеки по-заплетен случай го решава я доцента, я професора. Те са на супер ниво, но по-добре да не стигаш до тях, поемат тежките случаи.
Повечето лекарства се отпускат с рецепта от ГП-то или специалиста. Рецептата струва 6.50 паунда независимо калкво количество и колко струва лекарството.
Има разбира се и частно осигуряване, но по сведения на тукашните единствения плюс е да съкратиш чакането за специалист. Разбира се можеш да отидеш и на частен преглед при специалист, но само началния преглед е непоносима цена за средната класа.
Има още, но ще продължа по-късно.

В Германия, ако лекар каже, че се налага ОП, ще ти я направят, и всичко ще поеме касата, към която си застрахован.

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 14:15 от Azalee

# 670
  • Мнения: 615
Sophsan прочетох всички мнения на Дзупо преди да видя твоето Sad Като новак ми бяха много ползени, но не ги маркирах отделно за тази тема понеже четях наред. По спомен какво прочетох - за цените - в Алфа Клиник е под 10000 (? евро), но има клиники в които е по-евтина даже наполовина. Не се поема от здравната каса освен ако може би "нямате добър адвокат" Отделно беше показан този линк http://www.hoogland-spine.com/index.php?id=23&L=0 Извинявам се ако съм цитирала неправилно. Дзупо би ли посочил координатите на една такава достъпна клиника в чужбина. Благодаря от сърце   bouquet
Благодаря ти също за полезната информация в мненията ти ! Какво би препоръчал в случая със съпруга ми - прясна голяма лява екстериоризирала (какво значи това - пролапс или секвестрация?) херния на Л4-Л5 засега без друга симптопатика освен болка (която напоследък намалява от много силна до слаба в покой  Praynig) и вероятно стара малка дясна херния (понеже не дава оплаквания в момента отдясно) на Л5 ЕС1. Това е резултат от скенер. Ще направим ЯМР задължително. Преди да се е калцирала голямата херния вероятно е по-лесно да се оперира без увреждане на нерва. От друга страна ако не се развие симтоматика на увреждане на нерва може би ще се отдръпне и калцира и така ще формира една по-стабилна структура, отколкото структурата изтънял опериран диск и съседна друга херния. Какво мислиш?
А в чужбина ако човек е "резидент" дали заплаща, имам предвид UK ?

Успокой се, всичко ще се оправи, но трябват няколко месеца. Не прибързвай  Peace

# 671
  • Мнения: X
Благодаря ви!  Hug Открих страхотна подкрепа в тази темичка и много хубави хора !

Azalee, това което казваш че при няколко хернии (от които една голяма) се предпочита изчакване и калциране на хернията е наистина интересно. Тук като видяха скенера казаха "за операция", макар че неврологът предлага за изчакаме преди да ни насочи за  консултация с неврохирург. Преполагам, че щом в една модерна държава като Германия, която разполага с  модерна техника и ендоскопски методи, операцията е  крайна мярка наистина не е лошо да изчакаме да видим как ще се развията нещата. И аз за себе си се чудя, щом операцията нарушава баланса на гръбначния стълб, дали той не бил по стабилен с баланса който сам е намерил чрез формиране на хернията? Но пък ако има болки и специалист казва че операцията е решение, както е БГ, наистина е голяма дилема какво е правилно в дългосрочен план. 

За UK и аз имах такива подозрения, жалко иначе защото медицинските им материали в интернет са много добри и мислех, че са много напред в е медицината. Явно там нещата се задържат на ниво доболнична помощ, както май ще се опитат да направят и в БГ с това преструктуриране на здравеопазването:(

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 14:48 от Анонимен

# 672
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета здравейте. Незнам уместно ли е в темата ви да си задам въпроса, но ако не е на място, просто го игнорирайте. От около година спя на доста мек матрак, така прехваления Мемофлекс. От тогава, всяка сутрин имам болки в кръста или гърба. До към обяд се оправям като се раздвижа. Миналата седмица обаче получих доста силни болки вляво, над бъбрека, на следващия ден и в дясно, като болката така се засили,че ме скова.Скова ме , в смисъл че дори въздух не можех да си поема от болката, не можех да си вдигна ръцете или да се движа. С усилие ми помогнаха и отидох до леглото където до сутринта не смеех да мръдна. Сутринта станах пак с болки, но те не бяха вляво или в дясно а по средата, по гръбначния стълб. Движа се и болката е слаба но постоянна и трае вече повече от седмица. Това дископатия ли е? Мек или твърд матрак се препоръчва.Дали въобще от матрака ми идват тези проблеми или му е дошло времето да си ме боли?
Какво трябва да пия в такива моменти. В аптеката са препоръчали на мъжа ми да пия три пъти дневно по 2 панадола и 2 Мидокалма. Действително като ги почнах болката намаля и вече се движа, докато преди това пиейки Аулин нямаше никаква полза.

# 673
  • Мнения: 558
Azalee, това което казваш че при няколко хернии (от които една голяма) се предпочита изчакване и калциране на хернията е наистина интересно. Тук като видяха скенера казаха "за операция", макар че неврологът предлага за изчакаме преди да ни насочи за  консултация с неврохирург.

според мен изчакайте, правете нагревки и подходяща гимнастика, и ако и след 7-12 месеца няма подобрение, предпиремете друго лечение... за да изчезне болката ми отне към 4 месеца след първата инжекция, едновременно правих 2 курса здравна гимнастика- може и в къщи да се прави, не е нищо особено... важно е да се раздвижва мястото и да заякват мускулите... и сега нямам никакви оплаквания, минаха 5г от тогава.

Татко също е с ДХ, но той не можеше да се движи и го оперираха в пирогов, преди 4г мисля. И той се чувства добре.

*Pukanka*, май е по-добре да се спи на твърд матрак, отколкото на мек.

# 674
  • Мнения: 615
Момичета здравейте. Незнам уместно ли е в темата ви да си задам въпроса, но ако не е на място, просто го игнорирайте. От около година спя на доста мек матрак, така прехваления Мемофлекс. От тогава, всяка сутрин имам болки в кръста или гърба. До към обяд се оправям като се раздвижа. Миналата седмица обаче получих доста силни болки вляво, над бъбрека, на следващия ден и в дясно, като болката така се засили,че ме скова.Скова ме , в смисъл че дори въздух не можех да си поема от болката, не можех да си вдигна ръцете или да се движа. С усилие ми помогнаха и отидох до леглото където до сутринта не смеех да мръдна. Сутринта станах пак с болки, но те не бяха вляво или в дясно а по средата, по гръбначния стълб. Движа се и болката е слаба но постоянна и трае вече повече от седмица. Това дископатия ли е? Мек или твърд матрак се препоръчва.Дали въобще от матрака ми идват тези проблеми или му е дошло времето да си ме боли?
Какво трябва да пия в такива моменти. В аптеката са препоръчали на мъжа ми да пия три пъти дневно по 2 панадола и 2 Мидокалма. Действително като ги почнах болката намаля и вече се движа, докато преди това пиейки Аулин нямаше никаква полза.

Отиди на невролог и да те прати на Скенер или ЯМР, друго не може да се каже преди да се види какъв е проблема. Не г оподценявай, взетите на време мерки могат да ти спестят доста главоболия  Peace

Azalee, това което казваш че при няколко хернии (от които една голяма) се предпочита изчакване и калциране на хернията е наистина интересно. Тук като видяха скенера казаха "за операция", макар че неврологът предлага за изчакаме преди да ни насочи за  консултация с неврохирург.

според мен изчакайте, правете нагревки и подходяща гимнастика, и ако и след 7-12 месеца няма подобрение, предпиремете друго лечение... за да изчезне болката ми отне към 4 месеца след първата инжекция, едновременно правих 2 курса здравна гимнастика- може и в къщи да се прави, не е нищо особено... важно е да се раздвижва мястото и да заякват мускулите... и сега нямам никакви оплаквания, минаха 5г от тогава.

Татко също е с ДХ, но той не можеше да се движи и го оперираха в пирогов, преди 4г мисля. И той се чувства добре.

*Pukanka*, май е по-добре да се спи на твърд матрак, отколкото на мек.

Добре дошла при нас  Hug
Виждам, че живееш в Германия, можеш л ида кажеш там как стоят нещата с операциите, и като цена колко излиза.
Благодаря ти предварително.   bouquet

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 15:12 от tishoo

Общи условия

Активация на акаунт