Толкова ли е страшен свинският грип?

  • 80 567
  • 1 315
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 713
Запис.  Аз не чух да е имал заболяване, но може би просто не са казали всичко в тези новини.

Това е най-тъпото нещо! Трябва да се предоставя цялата истина! Няма нужда да казвам, че гледах новините по Битиви и ми се затвърди (за кой път), че новините са им много калпави!!!! Close Close Половината бял дроб да ти го няма вследствие на свинсик грип е хипер притеснително!!!! Само психясват хората..... Whistling

# 46
  • Мнения: 81
Мен пък ме интересува ако веднъж съм го изкарала този грип, може ли да се зараза повторно? Т.е. организмът придобива ли някакъв имунитет?

# 47
  • Мнения: 1 192
Ето цитат за жертвите в САЩ "Винер бил хоспитализиран и включен на апарат за изкуствено дишане близо седмица след като се разболял и училището му било затворено миналия четвъртък. Тежкото състояние на болния се обяснява със сериозните му хронични заболявания, довели до усложнения. Подобни усложнения на хронични заболявания бяха регистрирани и при повечето от останалите жертви на свинския грип в страната."

За грипа важи следното: (предполагам и за свинския е така)
   След преболедуване от грип се получава недълготраен имунитет (около 1 година), и то само срещу съответния вирусен щам. Противогрипните ваксини имат същия недостатък, те са ефикасни само срещу определен грипен вирус. За да може да се спре чрез ваксиниране разпространението на болестта, трябва да се произведе специална ваксина за щама, който причинява съответната грипна епидемия. Всяка такава ваксина създава имунитет с трайност 1 година. Тя трябва да се прилага преди началото на заболяването, когато болестта се развие, е вече безполезна.
Съответно грипните щамове всяка година са различни и догодина няма да е актуален точно свинският грип  Wink

# 48
  • Мнения: 27 524
Свинският Грип е като всеки друг грип!

Точно  Peace

# 49
  • Мнения: 1
Милен Цветков тази сутрин се появи с маска в предаването си...
Вие бихте ли си сложили маска на лицето и да си ходите с нея из града цял ден и в автобуса като най-сигурното средство за предпазване от всички болести предавани по въздушен път. А бихте ли си сложили маска ако вече сте болни и ви се налага да излезете в града с цел да предпазите околните от вируса който носите...

# 50
  • София
  • Мнения: 3 099
Милен Цветков тази сутрин се появи с маска в предаването си...
...

Милен и с перо в четирибуквието би излязъл... Да не би да са спрели да не натискат и кискат пред камера вече, а маската да изпълнява ролята на намордник? Тестът за бременност на Лора и тоя месец ли е отрицателен?

# 51
  • Мнения: 521
И откога точно Милен е мяра за нещо?  Laughing

# 52
  • Мнения: 7 185
Реалната картина е мнго по-различна от това,което показват. Моята дъщеря беше на Зелено училище . Там едно от децата се разболява и родителите си го прибират на втория ден  . Следва разболяването на всички останали 9 деца от класа. На първото дете резултатите за N1H1са положителни, следователно всички са контактни . На повечето деца им е отказано по една или друга причина изследване в Инфекциозна болница,но лекарка от там е казала,че всички 10 деца са болни. Тов е 100% заразяемост! Но училището не е затворено, учителката продължава да преподава,нищо че е контактна. Дъщеря ми пие Тамифлу,както и цялото семейство профилактично. За сега останалите сме здрави, но все пак се изолирахме за една седмица в къщи. Мисля,че ако повечето хора постъпят така отговорно, ще се ограничат случаите на болни от свински или какъвто и да е грип.

# 53
  • Мнения: 24 467
Големият син беше болен близо две седмици, т.е. кашляше и го болеше глава. Лекарства, освен 2-3 пъти парацетамол за главоболието, не е пил, но и от 5-6 години не е боледувал така продължително, а глава пък не го е боляла никога. Същото бе положението с мен и съпруга ми, само че с кашлицата се разминахме, за нас също е неспецифично. Малкото кашля и то две седмици- за първи път толкова дълго. Температури не сме вдигали, ние по принцип не вдигаме. Та може и да сме го изкарали. Нито сме се изследвали, нито виждам какъвто и да било смисъл да го правим. Като се изследваме какво? Преди да се разболеем още сме били контактни с толкова много хора. Освен това грипът, като всяка вирусна инфекция, не се лекува медикаментозно, колкото и да се стараят да ни убедят в противното производителите и търговци на какви ли не илачи. За ваксини въобще да не говоря.

"През 1976г във военна база в Ню Джърси се разболяват четирима от свински грип. От тях умира само един, но отново чрез медиите се създава огромна паника и президентът Джералд Форд издава указ за задължителна ваксинация срещу свински грип. От ваксината умират 200 човека, докато от самия вирус жертвата остава само една."

http://news.overbet.net/swine-flu.php

Вирусът върлува не за седмица, върлува месеци. И да ги спра от училище и градина превантивно, за колко време ще мога да го направя и какъв е въобще смисълът? Че те започнаха да кашлят изведнъж и още същия ден големият го заболя главата. Е, остана си у нас, предният ден обаче нямаше кьорав симптом, ходи на училище, английски и математика, срещал се е вече с толкова много деца, на които е пръснал зараза най- вероятно, без никой и да не подозиря. В Трявна, напр., всеки с грипоподобни симптоми може да се счита за болен именно от този точно щам.
http://www.standartnews.com/news/details/id/47945/%D0%A2%D1%80%D … D1%80%D0%B8%D0%BF
Училищата са затворени до края на седмицата. Добре, каква е гаранцията, че другата седмица, като ги отворят, всичко ще е ОК?

Последна редакция: чт, 29 окт 2009, 08:57 от Judy

# 54
  • Мнения: 27
На повечето деца им е отказано по една или друга причина изследване в Инфекциозна болница,но лекарка от там е казала,че всички 10 деца са болни. Тов е 100% заразяемост!

Добре де, тебе не те ли притеснява този факт. От къде си сигурна, че детето ти не е болно от най-обикновен грип?
Толкова много като го пиете това Тамифлу, случайно да си чула за страничните му ефекти?

# 55
  • Мнения: 1 192
Тамифлу и Ремантадин са средства за лечение на грип, но имат и доста странични ефекти. В резултат от приемане на Тамифлу се е стигало до суицидни опити...Аз него не съм имала възможност да ползвам, но при началните симптоми на 2 грипа съм пила Ремантадин, наистина помогна срещу болестта и я пресече, но  Peace при всеки прием имах силни и внезапни болки в корема, мисля че на листовката пишеше, че са възможни и припадъци... От тогава не пробвам, пия само Фервекс , повече течности, витамин С, мед...Преди години съм ползвала Оксилококцинум, но опитът ми от него е само един прием- три флакончета (помогна)...

# 56
  • Мнения: X
Министърът на здравеопазването каза,че в момента това е циркулиращия вирус.Нямали пари обаче да изследват всички болни.Заключението му беше,че е най-вероятно всеки кихащ е болен от свинския грип.
Преди няколко дни пак по BTV казаха,че е вид пневмококова инфекция и съответната ваксина помага да не се стига до усложнения.

# 57
  • Мнения: 14 654
Снощи погледнах новините по бтв и просто се убедих, че са пълни идиоти. Нарочно се създава страх в хората, миналата година слагаха някакви флагчета по картата на Европа все едно има война, а всъщност - пътят на грипа, който трябваше да дойде от Австрия, но така и не дойде  Mr. Green
Този човек с липсващото парче дроб просто е невъзможно да се е докарал до това положение само от грип. 100% е имал предпоставки за това нещо.
Лекарите казват, че свинският не е по-опасен от всеки друг грип, просто сега са решили, че ще ни плашат с това  Twisted Evil
У дома всички изкарахме някакъв грип, който детето домъкна от училище, целият им клас беше болен, нямаше дете, което да не се разболя - не сме се изследвали какъв е, няма смисъл. На лекар не сме ходили, освен за извинителна бележка. Грип не се лекува с лекарства. А диагноза пневмония слагат на всеки, отишъл на снимка, убедена съм, че много се спекулира с точно с пневмонията.

# 58
  • Мнения: 24 467
Министърът на здравеопазването каза,че в момента това е циркулиращия вирус.Нямали пари обаче да изследват всички болни.Заключението му беше,че е най-вероятно всеки кихащ е болен от свинския грип.
Преди няколко дни пак по BTV казаха,че е вид пневмококова инфекция и съответната ваксина помага да не се стига до усложнения.

Дали правят разлика между вирус /който причинява настоящата обсъждана ОВИ/ и бактерия, каквато е пневмококът? newsm78
http://www.blog.---спам-спам-спам---/?p=110
Ужас, инфо от ТВ... Бактериалната инфекция може да стане усложнение при грип, при всяко респираторно заболяване, между впрочем и се лекува с АБ, ако има нужда. Грипът- не.

# 59
  • Мнения: X
Ами,точно това казаха.И се замислих,защото съм ваксинирала детето с Prevenar-тя е пневмококова ваксина/много по-рано/.Та затова го споменах и тук,за да събера още мнения по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт