Брекети- колко ви излязоха и къде ги поставяхте?

  • 275 687
  • 1 331
  •   1
Отговори
# 15
  • BG
  • Мнения: 2 217
На мен преди година и половина, за железни, ми бяха обявили цена от 2 800лв за долна и горна челюст. Все още не съм проверявала за нови цени. Мислех си за полу естетични. На мен ми липсват два зъба на горната челюст и два на долната, а имам здрави мъдреци и ми предложиха този вариант.

# 16
  • Мнения: 17 987
Липсват по рождение или... Аз така се молех на дъщеря ми да няма зародиш за двата кучешки, перфектно щяха да се подредят, ама на...

# 17
  • София
  • Мнения: 93
ох да споделя и моя опит със брекетите.Аз съм от София така че надали моя ортодонт ще ви върши работа,но се постарах няколко месеца да събирам материали за брекетите за да не ми съсипят зъбите.Оказа се че всеки ортодонт различно подхожда към зъбите на пациентите си,на мене лично искаха да ми извадят горните 4ти зъби,което ме ужаси.Била ми малка челюста,било невъзможно да ми се наредят зъбите ако не ги извадя.Имам позната на която са и вадили преди време тези зъби и сега носи брекети за да може да се оправи от предишни некадърни ортодонти.Ваденето на зъби е в много краен и изключителен случай,така че моля ви се консултирайте се при няколко специалиста и събирайте мнения и материали относно това което си слагате в устата.
Аз ходих при 5има ортодонта и говорихме за всичките системи които ги има в България и накрая се спрях на най обикновенните,защото се оказа че обикновените метални брекети по бързо местят зъбите и в случай като моя е най удачно.На системата деимън и харесвам това че няма пръстени,които да дразнят венеца и е по бързо и удобно за ортодонта да сменя дъгите,но аз реших че няма нужда да си оскъпявам и без това скъпото лечение.Моите брекети струват 3600лв,ортодонта ми е много добър и изпитан и страшно се надявам крайния резултат да бъде добър.

# 18
  • Мнения: 285
Някой питаше за актуални цени - аз съм от София и преди 5 дни ходих на първичен преглед при ортодонт (д-р Грациела Неделчева).
Брекетите, които си харесах са полу-прозрачни и цената е 3200 лв за цялото лечение.
Тези с плътната метална пластинка пък бяха 3000 лв.
А имаше и едни други, които са с по-различно закопчаване, те мисля че са още по-евтини, защото технологията на закопчаване е малко по-стара - с някакви ластичета, вместо с щрак-щрак механизъмче (простете, но не му знам научното име)

# 19
  • Мнения: 285
ортодонта ми е много добър и изпитан и страшно се надявам крайния резултат да бъде добър.

Аз съм още на фаза "проучване", може ли да кажеш името на ортодонта си? (ако тук не е редно, плиис, пиши на лични)

# 20
  • BG
  • Мнения: 2 217
Моля, моля - никакви лични, и аз искам да знам!  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 93
Д-р Пейчев е ортодонта ми,преди години работеше в Юниордент специално с деца с някви тежки изменения в челюстите.Аз му се доверих защото като бях на 10ина годинки при него си сложих шина,с която ми изправи всичките зъби,но не я носех много редовно и захапката ми не можа изцяло да се оправи,а някой зъбчета си върнаха старите места.Трябваше да я нося 2 години,а аз я носих 1 и то само вечер и успях доста успешно да прибера зъбите си в нормален вид.Но от ходенето по всякакви препоръчани ортодонти,просто не посмях да направя компромис с това как ще ми изглеждат зъбите след 2 години.Ако някой иска телефон да пише на лс.Между другото аз до преди години не мислех да слагам брекети,з-то визуално нямах никакъв проблем,но след дълги години на дълбока захапка,започнаха да ме болят челюстите и да ми се изтъркват зъбчетата и просто ножа опря до кокала дет се вика.И понеже знам какво е на едно дете да му се сложи шина,300 пъти предпочитам да сложа брекети,но по онова време нямаше такъв избор.

# 22
  • София
  • Мнения: 100
мъжът ми в момента е с брекети, 3800 лв ще му струват, като това включва всички прегледи и консултации при ортодонта за периода, в който ще ги носи 2.5 г.

# 23
  • BG
  • Мнения: 2 217
Липсват по рождение или... Аз така се молех на дъщеря ми да няма зародиш за двата кучешки, перфектно щяха да се подредят, ама на...

 За съжаление не липсват по рождение, а са махнати. И тъй като на единия зъб ужасно се вижда липсата (в момента замаскиран с временна пластмасова протеза) и реших да проверя какви са вариантите. Препоръчаха брекети.  Peace

# 24
  • Мнения: 17 987
Agresia, и аз като теб съм носила шини, нищо не стана, но ми остана спомена колко е гадно, затова никой не може да ме убеди за шини. Ще настоявам, но дъщеря ми ще има прави зъби, не като моите

# 25
  • Мнения: 96
Според вас обикновените шини ще помогнат ли за "прибиране" на горната челюст.

# 26
  • София
  • Мнения: 100
според мен зависи от възраста

# 27
  • София
  • Мнения: 93
дам,въпреки че зависи от изменението.Аз освен брекетите нося една шина през ноща която ми нивелира горната челюст,за да ми се вижда по малко венеца/Преди много години като бях малка носих шини и прибрах горната челюст доста,дори при нередовно и не докрай носене на апаратчето.
А за възраста не знам за шините,но за брекетите няма горна граница.

# 28
  • Мнения: 6
Kogato bqh parvi klas mi postaviha aparatcheta tai kato imah ujasno krivi zabi - do 7-mi klas gi noseh bez po4ti nikakav efekt sled koeto re6hme da opitame s breketi , o6te na parviq den sled postavqneto im zabite mi se podrediha Simple Smile nosih gi okolo godina i polovina
imah breketi kakto na gornite taka i na dolnite zabi - stryvaha mi 800 dolara , napraviha mi otstapka 200 dolara tai kato mi bqha obe6tali 4e s aparat4etata 6te mi se opravqt zabite no uvi ... 7 godini maki bez rezultat

# 29
  • София
  • Мнения: 93
Kogato bqh parvi klas mi postaviha aparatcheta tai kato imah ujasno krivi zabi - do 7-mi klas gi noseh bez po4ti nikakav efekt sled koeto re6hme da opitame s breketi , o6te na parviq den sled postavqneto im zabite mi se podrediha Simple Smile nosih gi okolo godina i polovina
imah breketi kakto na gornite taka i na dolnite zabi - stryvaha mi 800 dolara , napraviha mi otstapka 200 dolara tai kato mi bqha obe6tali 4e s aparat4etata 6te mi se opravqt zabite no uvi ... 7 godini maki bez rezultat
ау за пръв път чувам да няма ефект от апаратчето.Това ме навежда на мисълта че не са ти го стягали като хората и са те мъчили излишно.7 години да се мъчиш така сигурно е било ужасно.Тия ортодонти са за убиване в такъв случай.

Общи условия

Активация на акаунт