Бебе на 3 м. отказва мляко . Помогнете!!!

  • 2 791
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 466
Ох, мила и нашият проблем е подобен, както вече писах в нашата темичка. Но при нас няма антибиотик. Интересното е, че с лъжичка приема с охота пюрето, защото аз вече захраних. Бях принудена заради това, че не иска да яде. Но млякото и с лъжичка не го иска, а също пие вода с биберон в несвяст. Направо полудявам вече. Вчера май 350 гр мл. е изпил за денонощието. Преди време през нощта успявах да му дам млякото без проблем, но сега се буди и реве. Не занм какво ще ги правим тези мъници, ужас направо. Пиши ако си намерила решение на проблема.
Как се разпознават гъбичките? Аз нищо не виждам в устата му.

Ехооо, няма ли майки преминали през това чудо, та да споделят как и какво е било при тях.
Разберете, отчаяни сме !!!
Йоана, извинявай че се намесвам в темата ти.

Последна редакция: сб, 28 ное 2009, 16:18 от AnMary

# 16
  • Мнения: 718
Стела, аз още си чакам бебчето и едва ли от мен би искала отговор, но от това, което съм чела за гъбичките в устата на бебоците, те се забелязват лесно - може би това не е вашият проблем. А защо просто не се посъветваш с педиатър? Той ще ти отговори много по-точно.

# 17
  • София
  • Мнения: 8 306
stella77, ако е толкова спешно положението използвай търсачката вместо след по-малко от 2 часа са викаш "Ехо". #Crazy
Вместо да чакаш отговор тук един телефон или посещение при педиатър ще са ти по-полезни.
И последно има 2 бр. форуми специално за хранене на бебето + още един, в който отговарят лекари.

А относно първоначално поставения проблем от авторката на темата Мадленка е дала доста добър отговор.

# 18
  • Мнения: 1 053
Според дискомфорта е от гъби4ките.Мойта Ема не е имала гъби4ки и проблеми с храненето (кърма),затова нямам наблюдения.

# 19
  • Мнения: 6 096
500 гр. за третия месец не е малко,а ако има още проблем с гъбички,нищо чудно да отказва да се храни.

# 20
  • Мнения: 12
Здравейте мами, нямах време да изчета всичко, просто искам да ви кажа, как аз реших този проблем. Точно когато моето момиченце беше на 3 месеца отказа да пие мляко. Посъветвах се с лекари, за това ще ви пиша допълнително . Първото което трябва да направите е да заместите водата с адаптирано мляко. Стискате зъби колкото и да ви е мъчно че бебето плаче, като няма вода ще пие мляко, при нас така стана. Правите по малко мляко, 30 или 60 млл и давате вместо вода. Това е за сега от мен, утре ще ви пиша всичко подробно. Трябва да направите консултация с лекар задължително.

# 21
  • Мнения: 12
Ще ви разкажа при нас как протече всичко, а извлечете полезната информация и решете как да постъпите. Както ви бях писала трябва да направите консултация с лекар. Наталка спря да пие млякото и го замести с вода. По указания на доктор направихме изследвания на кръв, проверихме кръвната захар и за анемия. Резултатите показаха, че има и някакво скрито възпаление за което пихме антибиотик, захар нямаше, но от не яденето беше развила анемия. След консултация със специалист се оказа че за такова малко бебе на 3 м., не се изписва нищо за анемия просто желязото се наваксва с млякото. Аз като вас докато тя пи антибиотик не я натисках да пие мляко, но антибиотика свърши и бебето пак не ядеше. Само аз си знам какво съм преживяла, върнах си килограмите от преди забременяването да не говоря че и свалих доста. Случайно попаднах на една млада лекарка с бебе почти на възраста на моята Наталка. Беше толкова внимателна , разпитва ме от бременноста , раждането и гледането на детето. В разговора се роди истината, давала съм подсладена вода на бебето и то се е хранело снея. Тогава тя ми каза да спра водата и да давам мляко при всяко мрънкане на бебето докато започне да го пие. Беше ми трудно както и на вас сега но се справих. За един месец си стигна нормата накилограмите ако не се лъжа беше наддала около 1,5 кг. След няколко месеца направих изследвания за анемията и тя беше изчезнала. Сега Наталка е на 3 г и 8 месеца и е едно много здраво и палаво дете. Това беше моята история ако нещо ви интересува питайте, аз си мислех че всичко знам по отглеждането на бебето защото Наталия ми е второ дете, но се оказа че не е така. Желая ви успех и пишете .

# 22
  • Мнения: 12
Забравих да кажа и за гъбичките. Не знам дали помагат тези мехлеми , но каката се роди януари 97 година, когато нямаше нищо по магазините и аптеките, а тя имаше големи проблеми гъбичките. Моята свекърва ми предложи една рецепта от тефтерите на баба .  Мед и сода се разбъркват добре и с тензухче се обират гъбичките по устата на бебето. Така се справих с гъбичките .

# 23
  • Мнения: 466
Благодаря ти Милена. Това с водата ще го пробвам. Аз давам чайче на Хип. А тази вечер пробвах да скожа в млякото зеленчуково пюре и малкия го изяде с охота, макар и не количеството, необходимо за възрастта, но все пак яде нещо. Вчера пробвах да сложа плодово пюре, но не го яде. Дано не е било моментно само и дано и утре си хапва така.
 Hug

# 24
  • Мнения: 15 379
 
Мед и сода се разбъркват добре и с тензухче се обират гъбичките по устата на бебето. Така се справих с гъбичките .
Това е абсурден съвет ooooh!!
Мед е просто ужасно да се даде на бебе. Дори и в така предложената "рецепта" медът остава по лигавицата и някаква част от него се поглъща.

Общи условия

Активация на акаунт