След есента студена зима се задава, за Юнчо наближава снежната забава!

  • 24 941
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 404
Вери,честит рожден ден и от мен HugДа получиш днес много усмивки и целувки като подарък Heart Eyes

Веси,аз лично познавам много хора,излекувани от хронични алергии с хомеопатия,деца,преборили астмата...разбирам те много добре обаче,защото на мен също ми беше трудно да обърна съзнанието си на 180 градуса след 6 години из коридорите на МА .Може би ако живеех в страна с нормално здравеопазване-например за Германия имам преки наблюдения...щях да съм по-спокойна и да се доверя на лекар,но тук е пълен абсурд.Ето и поста на Мая-ми не могат нашите,ами какво прави тая комисия за лечение в чужбина,досега трябваше детето да е заминало!Имаше период,в който почти щях да емигрирам единствено заради липсата на здравеопазване у нас.Не съм го казвала май,още като бяхме бременни Ния падна много лошо на главата си,загуби съзнание,после известно време беше унесена-в болницата не работи скенера,говорят ми нещо за гумените глави при децата и т.н.... след това получих контракции-5 месец беше това-вкарват ме в болницата,пукат няколко вени,накрая пускат системата и изчезват...да ама то тече ИЗВЪН вената ShockedЗвънецът над леглото не работи естествено Confused...няма да ви отегчавам повече,мисълта ми е,че човек тръгва по този,алтернативния път често пъти от отчаяние и липса на избор,а после вече разширяването на хоризонта идва някак постепенно и естествено и докато се усетиш вече говориш на различен език с повечето си познати Laughing


Тони,ако става въпрос за трюфелите на Вери,пробвай,аз днес ги правих,уж за Ния,ама вече изядох повечето Embarassed

Виан не се тръшка,кака и по това време вече ни правеше да си говорим сами Mr. Green...много ми е кротко мъничето,пу-пу-пу.

# 46
  • Мнения: 657
Вери, честит рожден ден! Пожелавам ти много усмивки и сбъднати желания! Hug  bouquet


Много тежък ми се стори поста на Веси за хомеопатията, и много краен. Thinking Аз наскоро изчетох доста теми тук в този форум, много хора бяха споделили как са се излекували с хомеопатични лекарства. Съгласна съм с Били за здравеопазването ни и за това, че докако не ти дойде на главата е много лесно така категорично да отричаш и отхвърляш алтернативното. Дано на никой не се налага! Praynig Но все пак.. никой не е застрахован... Ето малката Анджи, толкова мъчно ми стана за милото детенце.. Cry  Сигурна съм, че в един такъв момент родителят би опитал всичко, само и само да помогне на рожбата си..


Сега по другите теми..

Йойо все още се къпе в коритото - какво му е лошото на доброто старо корито? Mr. Green Седи си вътре, аз поливам. За ваденето вече си имам изпитан трик, който действа безотказно (засега Wink). Понеже й пускам гумени играчки в коритото, докато я къпя я препитвам кое е прасенцето, кое е пиленцето и т.н. и тя ми ги подава. Така затвърждаваме знанията. Flutter Накрая когато е готова, започвам да вадя играчките една по една с думите "патето се изкъпа, прасенцето се изкъпа, и т.н." и ги нареждам някъде извън коритото. Като остане само тя, й казвам "айде и Йойо се изкъпа, време е да излиза" и й подавам ръка да се изправи. Става и излиза без абсолютно никакви ревове и драми. Wink Понякога ако се закучи нещо, й давам едно от гумените да си го държи и го отнасяме в спалнята. Та, така, засега тази схема ме устройва. Пък и нея. Mr. Green

"Не"-то го знае като дума, употребява го и по предназначение понякога, във вариант "нье нье", но сравнително рядко. Все още, де. Wink Иначе за тръшкането историята е същата като при Диди - види ли нещо, поиска ли нещо, а мама каже, че не може, започва голямото Тръшкане. ooooh! В повечето случаи успявам да замажа положението с "А, виж едно коте!" или "Хайде, ще идем на люлките на връщане".Wink Когато не успея да я залъжа, неизменно се тръшка, тогава правя като теб, Гале - пускам я и заминавам напред. Тя помрънква още малко, става и тръгва след мен, после задължително ме прегръща (сякаш като извинение за поведението си Mr. Green) и така свършва историята. Wink Ако сме си в къщи, пак така процедирам с тръшкането - не му обръщам внимание. Дано има ефект това поведение и спрат да се тръшкат тия дечурлиги. Grinning

И понеже днес е Хелоуин (Вси светии), Йойо се скипри с два полукостюма. Flutter Догодина вече цял костюм!  Laughing

 

Хубава вечер на всички! Hug

# 47
  • Мнения: 1 404
Ейййй,Мимче,ще черпя за идеята с патетата,сигурна съм,че ще е ефективна и при нас,че у дома и двете реват-първо защото не искат да влизат,а после-не искат да излизат Laughing
Йо-Йо е чаровница голяма,Ния още я споменава Heart Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 225
В унисон с доскорошните теми - честит антибиотик на Марина. Днес я заведох пак на лекар, че все поддържа температура и не иска да яде друго освен мляко и гледаха я, слушаха я - всичко и е наред. Та лекарката реши да пусне кръвни изследвания и С реактивен протеин, който беше много висок и съответно се възнагради с Клацид. Та ето направихме антибиотиковото сефте, но по-добре, че хванахме, че има проблем. Дано скоро се оправи, че вече взех да се поизнервям...

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 83
Хайде и аз да се разпиша,че отдавна нищо не съм писала.Причината е,че през седмицата съм на работа и тогава Иво предимно е при майка ми и баща ми.И единствено през уикендите мога да се занимавам единствено и само с малкия. Embarassed

Аз имам вече доверие на педито ми.Записахме се при нея,защото ни е съседка и ни се налага за ДК да ходим до един от комплексите,където работи. В началото имахме разминавания,които чрез диалог спокойно обсъждахме за да стигнем до най-благоприятния вариант,който да съответства на мойте разбирания и нейния опит. Но доверието ми го спе4ели напълно ,когато след 1 год.Иво прекара стандартна ОВИ, с температура,в следствие на което получи вирусен енантем на 2-ия ден по гръбчето и тръгваше и към гърдичките.Тогава педито се презастрахова и ни прати на инфекционист за консултация.Посетихме не 1,а 2-ма и т.нар.специалисти, дори единия ни предлагаше и АБ.Добре,че държах връзка с педито постоянно,иначе в големи филми щяха да ни вкарат.Така,че доверието към пациента се печели.
Вярно е ,че това ни единственото здравословно предизвикателство,но дори от малките неща човек може да си направи изводите,нали?! bowuu
Та да Ви попитам как сте с разходките в тази грипна обстановка?!  newsm78 Аз обикновено не се шашкам много,но едни картини ми описваха с разхождащи се с маски хора(за центъра),че ме достраша да изведа Иво навън. А и баща му скоро ще лети от Щатите,та съм му дала отсега да не пренебрегва мерките по летищата преимно.Иначе ще го изолираме  Mr. Green

Честит рожден ден на Вери  bouquet

Мимченце пак ни изненада със страхотен колаж и заглавие на темата  bouquet

Марвеле дано Марина се оправи скоро,въпреки АБ-понякога просто не може да се избегне , особено щом след изследвания приема му е обоснован.

Лека вечер

# 50
  • Мнения: 723
честито порастване Вери  bouquet
аз живея в центъра и бяхме с Васко на разходка,но хора с маски не видях Wink,
тези паники почнаха да ми идват в повече ooooh!,
грип като грип-просто се развива по-бързо и трябва да се вземат мерки,
тази суматоха по новинарските хроники.............онази вечер след задъханите им репортажи не можах да спя...............,хубаво ги бях отказала тези медийни брътвежи Crossing Arms

# 51
  • Мнения: 5 713
Благодаря още веднъж, момичета, за поздравите и пожеланията! Simple Smile

И сега пак нещо от мен  Joy Споменахте свинския грип, та затова  Wink:

Свинския грип - 9 причини, за да не се ваксинирате

     Американският експерт по инфекциозни болести д-р Кент ХОЛТОРФ декларира, че нито той, нито неговите деца ще бъдат ваксинирани срещу свински грип, защото рисковете за здравето са твърде големи. "Тази година е по-важно да предпазите вашите деца и близки хора от противогрипните ваксини, отколкото от самия грип." Защо?
     1. Свинският грип е просто един обикновен грип. Той не е необичайно смъртоносен. Тъкмо обратното - той е по-малко смъртоносен от досегашни видове грип.
     2. За първи път едновременно ще се прилагат ваксини за сезонния грип и за свинския грип. И двата вида ваксини - за сезонния и за свинския грип - ще изискват по две инжектирания. Това е така, защото само едно инжектиране не е успяло да произведе достатъчно антитела. Това е признание, че първоначалните противогрипни ваксини в действителност са били безполезни. Можете ли да им се доверите сега?
     3. Към ваксините се добавят химически съставки, за да се засили производството на антитела, но това може да предизвика автоимунни реакции. Някои от тези съставки са живак (тимерозал), алуминий и скуален. Защо да давате съгласие децата ви да бъдат инжектирани с живак, който е по-токсичен за мозъка дори от оловото?
     4. Тази година за първи път фалшиви ваксини са били използвани, за да се получи разрешение от FDA (Агенцията по храните и лекарствата в САЩ). Ваксините, които са били тествани, не са същите ваксини, които ще бъдат давани на вашите деца.
     5. Свръхваксинирането е обичайна практика в Америка. Американските деца са подложени на 29 ваксинации до навършване на 2-годишна възраст. Междувременно ветеринарите се отказаха от повтарящите се ваксинации на кучета поради наблюдаваните странични ефекти.
     6. Съвременната медицина няма обяснение за аутизма въпреки непрекъснатото му нарастване. Забележете: аутизмът не се среща при деца, които не са били ваксинирани!...
     7. Изследователи предупреждават, че свръхупотребата на противогрипни ваксини и лекарства като Тамифлу и Реленца може да окажат генетичен натиск върху грипните вируси, след което те да мутират в по-смъртоносни щамове.
     8. Повечето вируси A(H1N1), тествани в САЩ и други страни, вече са резистентни към Тамифлу (оселтамивир). Тамифлу се е превърнало в едно почти безполезно лекарство срещу грип.
     9. Официалните здравни власти са безотговорни в тяхното пренебрегване на различните начини за засилване на имунната система срещу грип. Не се приемат никакви други възможности извън проблемните ваксини и антигрипни лекарства, въпреки многобройните научни доказателства, че витамините C и D активират имунната система, а микроелементът селен предпазва от най-тежките форми на заболяването. (Бел. ред. Същото е положението и в България. Въпреки огромния дефицит в бюджета на страната, правителството се кани да задели милиони от оскъдните ни средства за безсмислените и опасни противогрипни ваксини, за Тамифлу и Реленца. Молим господа министрите Дянков и Нанев да спестят тези пари за доброто на нашите деца.)
По американски медии

http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=1&b=199

# 52
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте,

Ден и половина не съм ви чела и гледам нова тема и доста странички сте изписали - като отварям имало за какво - спорили сте за хомеопатията. Аз мнение няма да изказвам, не съм крайна привърженичка нито на едното, нито на другото. За щастие детето ми до момента не се е разболявало по-сериозно и не ми се е налагало нито да давам АБ, нито да търся хомеопат. Ако не дай си боже ми се случи, не знам как ще постъпя, зависи от ситуацията...

Вери, честито порастване  bouquet
И на мен всичките картинки и комплименти понякога ми се струват пресилени.. За мен всички дечица са големи сладури и затова не смятам за необходимо да го повтарям всеки път, когато някой постне снимка. Иначе старшно се радвам да виждам нови снимки на дечицата ни, да гледам как растат и какви номера правят, но просто повечето пъти не коментирам. Отбелязвам само, когато нещо ми е направило по-силно впечатление - например много сладурско как Марти се къпе сам в банята Grinning.

Гали, и Яна понякога така се тръшка като не стане на нейната. Напоследък като излезем и тя обича да определя посоката, накъдето отиваме и на мен също ми се е случвало да се направя, че я оставям. Е, в такива случаи обикновено все пак тръгва след мен Simple Smile
И ние имахме период, в който любимата ни думичка беше "няма". Сега малко по-рядко я използва, но пък за сметка на това, напоследък почти не ме оставя да свърша някаква работа - постоянно ме дърпа за ръката и иска да ме води някъде и да си играем.
А всеки път като седна на компютъра, се сеща, че иска "инче", т.е. "филмче" - "Мечи Пуф", "Миши Маучи", за "Маци"...
И сега пак е така, затова толкова за сега от мен.

Гушки на всички дечица, особено на болничките - дано бързо се оправят Hug

# 53
  • София
  • Мнения: 201
Здравейте и от мееен!

Аз се притеснявам от този грип, и въпреки писанията и приказките,че не е по-страшен от друг вид грипен вирус, аз се притеснявам от възможността да го прихванем. И от този и другите грипове. Още повече, смятам (говоря за БГ), че управляващите или нарочно или поради липса на компетентност не предприемат необходимите мерки. Например грипни ваканции, поне да предпазим децата. Има по 10 деца в клас в софийските училища и това са потвърдени данни. Едната работа на мъжа ми е преподавател в софийска гимназия и при тях положението е такова, има няма 10 деца в клас.
И какво чакат...всички..разбиращи...Та това е зараза, това са деца. Ще ми се да сме по-разумни. Да не обръщаш внимание на нещо, не означава,че не съществува. Иска ми се да бъдем по-отговорни.
Притеснявам се..., взимаме мерки в къщи доколкото можем.., ама...
И не искам да се успокоявам с алтернативни теории и учения, че няма такова нещо като заразяване и инфекциозни болести, че няма нещо като имунитет....
нито пък ми се иска да стигаме до там, че да избирам с хомеопатични лекарства ли да се лекуваме и предпазваме, било то моно или букет...или алопатични. Просто искам да сме здрави,да си ядем меда и прашеца и толкова...

А колкото до противогрипните ваксини...съм на мнение, че не бива да се слагат. Гордея се дори, че и нашето ДжиПи и педитър едновременно ни съветва да не го правим.!

Вери, една от твоите любими теми за имунизациите изобщо, ти сама я подхващаш....умишлено?

------
а за чуденката ви защо някои мами се опитват да поукротят страстите, като се завихри спор..
а защо не? Има кой да спори, да убеждава, да разяснява, да се шегува, да цитира..защо да няма и кой да успокоява....Нали е важното,че има кой да чете:)))
----

За тръшкането и при нас е така, за каквото не му се угоди, то е едно хвърляне назад, въртене, тропане....често се и удря.
Нищо не правя, освен да следя да не се удари..

А къпането, Зари го къпе баща му всяка вечер в коритото. Имат си процедури. Мият зъбите, пишката, рита във водата, сам се маже с шампоаните,после става сам, изплакват се на душа и Зари сам спира водата. Тогава е готов да го поеме мама с хавлията и да го облече, намаже, масажира  и сложи да спи с шише мляко. Всичко е утвърден ритуал, ако нещо се промени е проблем.Рев, фъчкане, тръшкане. Ето защо и без мама не заспива.

---

И така
Ето и обещаната снимка на подаръка, който измайсторих на племенницата си.
Кукла от памперси,пелени и чорапогашници. Чорапогащниците са за самата нея, а не за бебето,
за да не се  почувства пренебрегната...и в крайна сметка, едва ли е лесно за разбиране подарък за теб, пък нищо вътре не може да е твое..



а ето и повече.http://picasaweb.google.bg/etzenova/DOA#

А ето и една от нас,
да ви покажем със Зари какво значи разхвърляне...

и после защо...да правя у нас детски клуб...еми ето защо!



Да ме прощава, ако на някой смята, че снимките не са за тук, извън темата са и въобще са досадни,....нооо
вече ги сложих.. newsm03

# 54
  • Мнения: 28
Eй мами и сладки дечица, как я карате в този голям студ? Ние спряхме детските клубчета, заради многото болни дечица които ги посещават и малко ни омръзва само вкъщи...е излизаме за малко, но не ни е достатъчно  Mr. Green

По горещите теми: ако сте чуали за психосоматични заболявания или за плацебо ефект....е това е истината за хомеопатията...например бяхте споменали хрон.алергии ами да една част от тях се считат за психосоматични заболявания и редица др примери. Отделно ме е гнус да напиша какви екстракти се намират в някои хомео препарати...иначе съм абсолютно за нетрадиционни методи - народна медицина и др но в подходяща форма, за подходящо състояние и без залитания. И не мога да разбера , защо някои толкова агресивно искат да налагат хомеопатията  newsm78 по-спокойно всеки има глава..и право на избор. И накрая честно ви казвам чудя се на смелостта ви.....

Къпането и на Хриси му е любимо занимание, става голяма олелия, пляска във ваната, хвърчат играчки, вика от кеф и редовно ме изкъпва и мен а накрая рев голям- не иска да излиза.

А при нас "НЕ" е "Дай" и постоянно това се чува из къщата.

Целувки и прегръдки  Heart Eyes

П.П Всички дечица по снимки и клипчета са мноооого сладки и забвани. И забравих да кажа, че Хриско вчера  се изрисува с един крем здраве  от главата до петите, невероятен бодиарт беше сътворил  Laughing, жалко че не го снимах.

# 55
  • Мнения: 3 663
ако ви кажа какъв мързел ме е налегнаааал.... т'ва един ден да се отпусне да си почине човек и после по-зле става, повече никакви такива  Crazy

по темата за грипа - гледам да не се шашкам излишно, и двете деца още си ходят на градина, пък каквото сабя покаже
смъртни случаи от грип всяка година има, било то телешки, птичи, свински или какъвто и да е
и направо ми иде да спра да гледам новини, страшно жълта работа са станали всички телевизии - драми, кризи, паника, спешни мерки, нещастия, направо  Sick
противогрипни ваксини в нашата къща не се слагат, чак такъв фен на фармацевтичните компании не сме Wink

мимка - йойо е трепач с хелоунските костюми  Heart Eyes много готина майка си ти  Hug

мале - поздравления за търпението и подаръците, чудни са   bouquet

аз тия дни съм се посветила на едно кубче рубик, обаче децата изобщо не ми съдействат  Crossing Arms тъкмо го понаредя и теди супер качествено ми го разбърква  Crazy Simple Smile

# 56
  • Мнения: 71
Ние  днес  бяхме  пеш  до пекарната  за  хлебчета- използвах  че   движението  по улиците  не е  натоварено  много  и   упражнявахме  светофара, толкова  мило  ми  стана -  един човек  се беше  запътил  да  мине  на  червено  понеже  не  идваха  коли  ,но  като  видя  че  съм  клекнала  до  Зара   и  и  соча  светофара  ,а  тя  се  хили  като  ряпа  ,защото  го  позна  от книжката  си  се  върна  на  тротоара  и  изчака  да  светне  зелено   Wink  
Мимче  и  аз  ще  плагиатствам  от  теб  за  ваденето  от  коритото  Hug
Не не  казваме  често  ,но  като  се  закелеши  редовният  ми  номер  е  да  я  оставя  и  да  кажа чао  и  тръгвам, в  началото  не  и  хващаше  вяра  че  ще  я  оставя  ,понеже  се  обръщах,  страх  ме  беше  какво  ще напи ,но  сега  вече  нямя,  даже  и  тя ми  го  прави  този  номер ,като ме  задърпа  нанякъде и  и  кажа  мама  не  иска  да  отива  там , пуска  ме , маха  ми  за  чао  и  тръгва   hahaha
Мале  като  видях  куклата  си  мислех   че  това  е  снимка  на малката  Лея,  докато  не  стигнах  до  обяснението  каво  е  точно  и  не  се  загледах   Mr. Green
Ваксини  не  ми  се  коментират,всеки  си  решава  Naughty
  Лек  ден   Wink  

# 57
  • Miami
  • Мнения: 412
------
а за чуденката ви защо някои мами се опитват да поукротят страстите, като се завихри спор..
а защо не? Има кой да спори, да убеждава, да разяснява, да се шегува, да цитира..защо да няма и кой да успокоява....Нали е важното,че има кой да чете:)))
----
Защото няма нужда от парламентьори и миротворци  Wink

Да ме прощава, ако на някой смята, че снимките не са за тук, извън темата са и въобще са досадни,....нооо
вече ги сложих.. newsm03

Не виждам смисъл и от подобни "духовити"  изказвания. Нито някой е казал, че снимките на децата не са за тук, нито пък някой е казал че са досадни.

# 58
  • Мнения: 5 713
Вери, една от твоите любими теми за имунизациите изобщо, ти сама я подхващаш....умишлено?
Не, Мале, в грешка си. Свързано е с 2 постинга по-горе. Дадох само за инфо.

И Иринкула е в грешка. На никого нищо агресивно не налагам. Имаше питания, стана дискусия. Имаше не на място изказвания и аз реагирах по-остро.
Това е.
 Simple Smile

# 59
  • Мнения: 318
Хайде поне едно записче от мен,че докато се наканя току виж сте изписали и тази темичка  Simple Smile
При нас новото е че Паола я мъчат кучешките зъбки  Rolling Eyes почнала е да говори доста неща и като я карам да повтаря думички се опитва и звучат много сладко  Heart Eyes
Може да сте го обсъждали,но ще ме извините не винаги имам време да чета всичко  Blush Искам да ви питам някой сложил ли е тази ваксина която е за менингита,аз питах моя лекар той ми каза че се слагат 2 в период през 2месеца до 2 годишна възраст на детето,мисля че са по 140лв. ако някой вече ги е сложил имахте ли странични действия,аз мисля след нова година да и ги сложим,че този месец сложихме последния пентаксим и да мине малко време  Peace

Общи условия

Активация на акаунт