50% такса за детска градина

  • 11 676
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Живеем без брак, но плащам пълната такса. За малката ми дъщеря има 50% намаление.

# 16
  • Мнения: 2 732
И моя приятелка е без брак но плаща цяла такса -има ли го някъде като закон написано да се прочете?

# 17
  • Мнения: 1 320
И моя приятелка е без брак но плаща цяла такса -има ли го някъде като закон написано да се прочете?
Има го написано в правилника за работа на детската градина.

В този ред на мисли ... Как да се възползвам от право на 1/2 такса при положение , че в яслата на малкия не желаят да вземат на градина големия. Големия ми е на градина , а малкия тръгва на ясла през май в друга градина / в нашия квартал няма ясли/, но в това ОДЗ няма свободни места в групите на големите.Така се налага да водя двете си деца в 2 различни градини в двата края на квартала, като и си плащам 2 пълни такси . Справедливост НЯМА.

# 18
  • Мнения: 574
Vpam, ще си вземеш белешка от другото детско заведение и ще ти го признаят. При нас е така. Важното е да посещава ясла или градина, а не да са на едно място.
А когато бащата е признал детето и тогава ли се плаща по-ниска такса? Чудя се ,защото мой колега живее без брак и е признал децата и той излизше в майчински. Ама каква такса плащат ,незнам.

# 19
  • Мнения: 1 150
Vpam, ще си вземеш белешка от другото детско заведение и ще ти го признаят. При нас е така. Важното е да посещава ясла или градина, а не да са на едно място.
А когато бащата е признал детето и тогава ли се плаща по-ниска такса? Чудя се ,защото мой колега живее без брак и е признал децата и той излизше в майчински. Ама каква такса плащат ,незнам.

Ами дъщеричката на моята приятелка е припозната от бащата и майка й плаща половин такса

# 20
  • София
  • Мнения: 2 530
При подоването на молбата в ДГ прилагаш ксерокскопие на акта за раждане и удостоверение за семейно положение при директорката.Същото важи и при записване в КДХ. Аз го разбрах след година, но не ми попречи да подам нова молба при директорката на кухнята майка и да ползвам 50% намаление.За тези които не знаят - децата на самотните майки, разведените и сираците ползват 50% в кухнята и детската градина.Моето дете е признато от бащата и пак съм самотна майка, живеем тримата. Погледнете циганите и се учете. Защо само те да се възползват? #2gunfire
 Crossing ArmsВрам иди при началник- образувание във вашата община обясни как стоят нещата, моли се да е свестен човек ,ако е така ще ти реши проблема двете деца да ходят в една ДГ.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 768
Щом няма брак с бащата, майка има право да ползва правото си за намалена такса в градината. Моя кум няма брак, живеят си с кумата, имат детенце. Кумата отива да записва детето в яслата и и обясняват за намалената такса:
- Но ние живеем заедно.
- Няма значение, водиш се самотна майка.

# 22
  • Мнения: 93
Благодаря на авторката за "светването" по въпроса. Аз вече 2 год. давам големия на ясла, но не се бях зачела че мога да ползвам това намаление. Виж - за второто дете - ползвам 50%. Добре че скоро тръгваме на градина и ще подам и там документи за половин такса. Мами, 20 лв. са си 20 лв. Щом имаме право на това - който иска ще се възползва, а който - не, ако ще! Thinking ТОВА Е ПРАВО, именно затова, всеки си преценява! newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 39 768
В нашата градина също се полага 1/2 такса за 2ро дете, ако е в същата градина.

# 24
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
В нашата градина преди 3 години освен удостоверението за семейно положение искаха на една приятелка и декларация, че не живее с мъж в момента. Явно искат да си "вържат гащите".

# 25
  • Мнения: 583
когато отидох да подам молба за детска ясла, директорката ми каза, че мога да ползвам 50% щом нямам брак, независимо дали живея или не с бащата.аз отговорих,че не знам дали ще се възползвам от намалението, защото не ми се ходи по общини.жената обаче обясни,че трябва само една бележка и ставало бързо!

# 26
  • Мнения: 2 732
Така , днес приятелката ми ходи да пита в яслата -оказа се че имат право само тези които са без брак и детето не е носи имената на бащата т.е не го е признал.

# 27
  • Мнения: 2 978
Така , днес приятелката ми ходи да пита в яслата -оказа се че имат право само тези които са без брак и детето не е носи имената на бащата т.е не го е признал.


Не е вярно. Naughty

Симона е припозната от баща си Wink, носи неговите имена, не сме женени, живеем заедно и когато казах всичко това на нашата директорка тя каза, че няма никакво значение. Такъв бил закона!!!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 530
Ала 7, нека отиде момичето при началника на отдел просвета в общината,където живее и да и каже за какво става въпрос. Естесвено не е обходимо да казва живее ли с бащата или не. Просто е една самотна майка, на която и е отказано от директор еди кой си
да ползва привилегиите си. Може би просто тази директорка е много незапозната NaughtyМомичета крайно време е да задвижим чиновниците. Нека ги научим вместо да седят и ни говорят глупости да си научат домашното.

# 29
50% намаление се признава само, когато в акта за раждане на детето пише "Баща:неизвестен" независимо дали майката си гледа сама детето или живее с още 10 мъже

Общи условия

Активация на акаунт