Как се справяте с хорската простотия?

  • 4 517
  • 61
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 137
Здравейте, искам да ви попитам как се справяте, когато се наложи да контактувате с невъзпитани, агресивни хора с  претенции,че са нещо повече от околните. Случката е следната. Днес се разхождам с количката в градинката, която е точно срещу входа ни. Тя е малка и единствена за голям район. В един момент около мен се върти куче, което тръгва да си пъха главата при бебето. Поогледах се, дръпнах се, но то продължи. Пред мен видях една група, размахващи каишки и извиках- Може ли да си приберете кучето? Една от жените се обърна и викна- Проблем ли има?, но с агресивен тон . Аз казах, Да, не желая кучето да се пъха в количката. Тя започна да нарежда,че съм била селянка, да съм се била махала от там. Shocked . Аз ли нещо лошо съм направила? Вие как бихте реагирали? След това бърсах лигите на кучето от количката. Нямам нищо против животните, нека се разхождат, но не ми е приятно да се отъркват  в мен, а още повече в детето. Та въпроса ми е каква би била вашата реакция?   

# 1
  • Мнения: 1 008
Да бия един шут на кучето,още
преди да съм помолила стопанката да
го махне.Простотията я разделям на три:
1.Добра простотия
2.Изнервяща простотия
3.Нагла простотия
Първата не ми пречи,втората ме дразни,но не
може да ми навреди, а единственото оръжие срещу
третата е ответен удар.Наглият простак няма да те разбере,
ако се обърнеш към него културно и смирено.За това трябва да
му отвърнеш по същият просташки начин-т.е. на неговият език.

# 2
  • Мнения: 2 484
Незабавно подгонване на въпросното куче и то така, че на собственичката да и бъде трудно да го настигне! В предишни теми описах подробно как се гонят кучета. На улицата всички кучета са страхливи-и уличните и домашните. Не е зле да имате и Антидог в джоба си. "Чиба" също действа добре.

# 3
  • Мнения: 2 563
Темата е за човешката простотия, не за гоненето на кучета. Не я превръщайте в поредната за отрова в салам.


Миксе
, в такива случаи вадиш телефона, звъниш на полицията пред тях и обясняваш, че домашно куче, отвързано, без намордник, напада детето ти. А да ги видя дали ще седят да ти викат селянка. Насилието върху самото куче ще има обратен ефект.

# 4
  • Мнения: 1 310
За съжаление простотията е на всякъде. Всеки ден се сблъсквам с нея. Изградила съм си една защитна стена, която ми струва доста нерви, защото вътрешно ми идва да счупя врата на простака.  #Cussing out #2gunfire 
Но това, което правя е да замълча и отминавам. Няма оправия с простотия! Peace

# 5
  • Мнения: 2 160
Убии простака с мълчание!

# 6
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 859
Както баба ми ме е съветвала - прескачам и продължавам нататък

# 7
  • Мнения: 21
До колкото видях в този форум се подготвя протест точно заради тези простотиики с кучета...Бъдете активни!!!Включете се всички!!!И може би няма да има следващ път на подобно нещо...

А иначе щом кучето е можело да си пъхне главата в количката,зцначи е било голямо,и по закон собственикът е длъжен да го води не само с каоишка,но и с наморник...

# 8
  • Мнения: X
Зависи от типа простак, както по-горе ги бяха описали.
В случаите, в които не мога да си позволя някаква алтернативна форма на реакция, хаайде да не казвам избухване, включвам най-мазния си тон на най-приятната, галеща ухото честота. Понякога помага простакът да бъде обезоръжен поне до следващата си простотия.
В случая от първия постинг става въпрос наистина за висша форма на грубост. Жалкото е, че дори да се обърне към полицията, както беше посъветвана, полицията най-много да си го премести от единия крачол в другия.
Защото полицията също не е застрахована от някои мхм..."човещинки".

# 9
  • София
  • Мнения: 3 467
Знам ли.
Случвало ми се е в два варианта.
Първи вариант- виждам домашно куче да се насочва към количката, обръщам се към собственика с усмивка и молба да викне кучето, обяснявам, че знам, че кучетата обичат деца, но дететнце е все още малко за игра с кучета и реакцията е мигновена- собственикът си прибира на секундата кучето и се извинява за безпокойството.
Аз, от своя страна също се извинявам и така се решава въпроса.

Вариант втори- собственика на кучето леко с е объркал и е на мнение, че се намира в селкия си двор, негова лична собственост и не е необходимо да се съобразява с когото и да било.
В такъв случай информирам объркания цървул за конкретното му местонахождение и възможностите ми да въздействам и с не толкова възпитани средства и ако толкова държи да си комуникираме първосигнално, има начин и да се сърди после на себе си.

Ако трябва да съм съвсем откровена, трябва да кажа, че в духа на първия принцип, съвсем успешно успяваме да съжителстваме мирно и кротко и деца и кучета се чувстват комфортно в обществените площи, които споделят.

# 10
  • Мнения: 33
 Зависи от типа простак. В най-грубия случай приказки не помагат. Действам с други мерки, намесвам в прекия смисъл институции, шефове, оплаквания и заплахи. ..ако не можеш да подминеш разбира се, защото най-добрия начин е мълчанието.
Сега имам един подобен дето живее над мен. Прави ремонт от година и половина и децата му сякаш скачат и се хвърлят по пода до 11 h вечерта.

# 11
  • Мнения: 111
С простотията не може да се пребориш, то това е драмата на тая държава Peace

# 12
  • Мнения: 543
Здравейте, искам да ви попитам как се справяте, когато се наложи да контактувате с невъзпитани, агресивни хора с  претенции,че са нещо повече от околните.

аватара си случайно ли го избра?
като не можеш да се справиш сам/а с проблем си викаш подкрепление

# 13
  • Мнения: 51
Здравейте, искам да ви попитам как се справяте, когато се наложи да контактувате с невъзпитани, агресивни хора с  претенции,че са нещо повече от околните. Случката е следната. Днес се разхождам с количката в градинката, която е точно срещу входа ни. Тя е малка и единствена за голям район. В един момент около мен се върти куче, което тръгва да си пъха главата при бебето. Поогледах се, дръпнах се, но то продължи. Пред мен видях една група, размахващи каишки и извиках- Може ли да си приберете кучето? Една от жените се обърна и викна- Проблем ли има?, но с агресивен тон . Аз казах, Да, не желая кучето да се пъха в количката. Тя започна да нарежда,че съм била селянка, да съм се била махала от там. Shocked . Аз ли нещо лошо съм направила? Вие как бихте реагирали? След това бърсах лигите на кучето от количката. Нямам нищо против животните, нека се разхождат, но не ми е приятно да се отъркват  в мен, а още повече в детето. Та въпроса ми е каква би била вашата реакция?    
Оправия няма,а и едва ли си на точното място с подобно питане.Виж милите ни съфорумки на какво мнение са...Това е изказване на някоя си violenza,но за съжаление простаците като нея са много.И забележи според въпросната простакеса кой е наглецът в случая...Ми естествено майката с детето.. hahaha hahaha

quote author=violenza link=topic=426958.msg12430254#msg12430254 date=1252678862]

 Длъжна си да си водиш кучето на каишка когато си навън с него.Не да го оставяш само!!!!!!!!!!!!!!!!! Има закон за каишката.Този двор е също така и неин.И нейното дете има право да играе там!!!!!!!!!!!!!Ясна ли съм!Като си имате кучета си ги водете на каишка,и не ги оставяйте без надзор.Това е забранено.Ако искаш кучето ти цял ден да е в двора.ще стоиш и ти там с него!Това е.
Абе ти нормална ли си, моето куче през деня стои на двора и искаш да кажеш, че аз трябва да кисна до него  Joy
Относно страха на децата, родителите са тези, които трябва да коригират това, било с баене или психолог, това си е проблем!

Случка от вчера: аз и кучето ми, вързано на повод 1м говорим на тротоара с комшийка, спира на 3-4 метра от нас майка със синчето й и ми прави забележка да си дръпна кучето да минат, че детето го е страх Shocked е, такава наглост не беше ми се случвала, аз естественно не се отдръпнах, посочих й другия тротоар като алтернатива Mr. Green
[/quote]

# 14
  • Мнения: 386
...
Оправия няма,а и едва ли си на точното място с подобно питане.Виж милите ни съфорумки на какво мнение са...Това е изказване на някоя си violenza,но за съжаление простаците като нея са много.И забележи според въпросната простакеса кой е наглецът в случая...Ми естествено майката с детето.. hahaha hahaha

quote author=violenza link=topic=426958.msg12430254#msg12430254 date=1252678862]

 Длъжна си да си водиш кучето на каишка когато си навън с него.Не да го оставяш само!!!!!!!!!!!!!!!!! Има закон за каишката.Този двор е също така и неин.И нейното дете има право да играе там!!!!!!!!!!!!!Ясна ли съм!Като си имате кучета си ги водете на каишка,и не ги оставяйте без надзор.Това е забранено.Ако искаш кучето ти цял ден да е в двора.ще стоиш и ти там с него!Това е.
Абе ти нормална ли си, моето куче през деня стои на двора и искаш да кажеш, че аз трябва да кисна до него  Joy
Относно страха на децата, родителите са тези, които трябва да коригират това, било с баене или психолог, това си е проблем!

Случка от вчера: аз и кучето ми, вързано на повод 1м говорим на тротоара с комшийка, спира на 3-4 метра от нас майка със синчето й и ми прави забележка да си дръпна кучето да минат, че детето го е страх Shocked е, такава наглост не беше ми се случвала, аз естественно не се отдръпнах, посочих й другия тротоар като алтернатива Mr. Green
[/quote]

Мое наблюдение, че от кучкарките по-страдащи от безбожно тъпа наглост НЯМА! Има и изключения, но аз нямам честа да съм се срещала с тях...Както по всичко личи въпросната също не е изключение, даже си мисля че трябва да води парада им Mr. Green

По темата- Или подминаваш простака или падаш на неговото ниво и се държиш като него, защото той обикнове български не разбира ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт