Черен списък на хотелите в България!

  • 376 991
  • 1 807
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 347
Вилиан все пак живеем в Бг където корупцията е водещ отрасъл.Реалистка съм и затова не подавам сигнал.

# 676
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
там е така

# 677
  • София
  • Мнения: 3 824
Вилиан все пак живеем в Бг където корупцията е водещ отрасъл.Реалистка съм и затова не подавам сигнал.

С нещо ще ти навредили да драснеш два реда на кзп? Shocked

# 678
  • Мнения: 1
Преди близо 3 месеца направих резервация за 26 човека в "Черния Щъркел", с. Нисово край Русе - един доста хвален комплекс. След време като се обадих за уточнение ми казаха, че резервацията се е провалила и ми предложиха нова дата. Приех и започнах организацията отново. Списъкът с хората естествено се промени, тъй като новата дата не бе удобна за всички. Направих си новата резервация, разменихме писма, потвърдих резервацията още не 24.04 за 10.06. Като се обадих днес за уточнения, ми заявиха, че не могат да ни приемат, защото междувременно са направили резервация на друга група и ми предложиха нова дата. Пътувала съм доста и знам, че очакванията не винаги се оправдават и оставаме недоволни ту от едно, ту от друго. Такова чудо обаче не ми се беше случвало. Искам да ги видя на чело на черния списък! Какво според тях означава резервация?

# 679
  • Мнения: 6 299
Преди близо 3 месеца направих резервация за 26 човека в "Черния Щъркел", с. Нисово край Русе - един доста хвален комплекс. След време като се обадих за уточнение ми казаха, че резервацията се е провалила и ми предложиха нова дата. Приех и започнах организацията отново. Списъкът с хората естествено се промени, тъй като новата дата не бе удобна за всички. Направих си новата резервация, разменихме писма, потвърдих резервацията още не 24.04 за 10.06. Като се обадих днес за уточнения, ми заявиха, че не могат да ни приемат, защото междувременно са направили резервация на друга група и ми предложиха нова дата. Пътувала съм доста и знам, че очакванията не винаги се оправдават и оставаме недоволни ту от едно, ту от друго. Такова чудо обаче не ми се беше случвало. Искам да ги видя на чело на черния списък! Какво според тях означава резервация?
Какво значи направили сте резервация за 26 човека! Платихте ли капаро, депозит и т.н. Няма кой да ви пази хотел за толкова хора, ако няма платен депозит  В много хотели изрично пише и обясняват, че направено запитване за свободни места не е резервация, а си очакват плащане. Едно е да резервираш по тел. или имейл за 2-ма и дали ще дойдат или не за хотела няма особено значение, друго е за голяма група. Нещо не сте си уредили нещата както трябва. Не бива да се сърдите само на хотела, но и вие сте си виновни.

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 855
fatalina, съгласна съм, че без платено капаро резервацията не е сигурна, но съм имала и такива случаи. Например миналата година правя резервация за хотел във Велико Търново. Обаждам се, питам за свободно помещение, отговарят ми, че имат подходяща стая за мен и дотам. На въпроса ми къде и как да ви преведа депозит ми бе отговорено, че няма нужда и че ще ни чакат на деня. Въпреки това звъня втори път и казвам, че ще се настаним в късния следобед, защото имаме обиколка, и не знаем точния час на пристигане и настоявам да платя предварително. Пак същият отговор. Беше ми малко притеснено да си призная, че като отидем, стая няма да имаме, но слава богу, всичко беше наред и хотелът беше перфектен. Та да кажа, че може и на жената така да й се е случило, но без положителна развръзка накрая.

# 681
  • Мнения: 6 299
fatalina, съгласна съм, че без платено капаро резервацията не е сигурна, но съм имала и такива случаи. Например миналата година правя резервация за хотел във Велико Търново. Обаждам се, питам за свободно помещение, отговарят ми, че имат подходяща стая за мен и дотам. На въпроса ми къде и как да ви преведа депозит ми бе отговорено, че няма нужда и че ще ни чакат на деня. Въпреки това звъня втори път и казвам, че ще се настаним в късния следобед, защото имаме обиколка, и не знаем точния час на пристигане и настоявам да платя предварително. Пак същият отговор. Беше ми малко притеснено да си призная, че като отидем, стая няма да имаме, но слава богу, всичко беше наред и хотелът беше перфектен. Та да кажа, че може и на жената така да й се е случило, но без положителна развръзка накрая.
Както коментирах и преди това, не е проблем като става въпрос за една - две стаи за 2 -4 човека, но за 26, няма как да не поискат депозит.  Сега погледнах, че хотелът разполага само с 20 двойни стаи, което значи, че с тези 26 ч.  2/3 от капацитетът му се запълва. Не ми се вярва, че ще си блокират на сляпо почти целия хотел.

Последна редакция: сб, 04 юни 2016, 20:54 от fatalina

# 682
  • Мнения: 181
Хотел Балкан- Чифлика. В по- шумен хотел не съм била, бяхме настанени с един коридор между рецепцията от едната страна и СПА-то и ресторанта от другата. И двете вечери- петък и събота кънтяха стари сръбски шлагери до 2 часа през нощта. По неизвестни мен причини СПА- то не работеше между 12 и 17 часа. Персоналът и в ресторанта и на лоби бара беше отвратително нелюбезен. Единственото положително бяха кухнята и външните басейни.

# 683
  • Мнения: 3 347
Хотел Балкан- Чифлика. В по- шумен хотел не съм била, бяхме настанени с един коридор между рецепцията от едната страна и СПА-то и ресторанта от другата. И двете вечери- петък и събота кънтяха стари сръбски шлагери до 2 часа през нощта. По неизвестни мен причини СПА- то не работеше между 12 и 17 часа. Персоналът и в ресторанта и на лоби бара беше отвратително нелюбезен. Единственото положително бяха кухнята и външните басейни.
  Недоумявам  newsm78,бяхме там през август.Останахме очаровани,малко неприятно беше в неделя заради твърде многото хора,но навсякъде е така през уикенда.Това лято задължително ще повторим  Peace.

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Хотел Форест бийч Приморско клуб! Не знам дали е за Черен списък на хотелите в България , но в моя Черен списък със сигурност е!!! Базата може и да е за 4* , но обслужването е  #2gunfire Хотелът и ресторанта са реновирани , за персонала не съм сигурна Joy
Ето и преживелиците ми които споделих и в друга тема:
Престоят ни беше 10нощувки- от 22.06. до 02.07. Хотелът реновиран- студията хубави, добре обзаведени, с баня и тоалетна и още една тоалетна, два телевизора, котлони , мивка...Леглото голямо, удобно. Басейнът е хубав и в 30 градусовата жега водата става много топла, има и детски басейн. Плажът е широк, чист, когато морето е спокойно водата е прозрачна и се виждат рибките и раците. Между другото спрях се на този плаж точно заради отзиви на майките във форума и не съжалявам. Но... съжалявам за избора си на хотел. Пълно разочарование ! Климатикът в стаята така беше монтиран плътно над кухненския шкаф, че се оказа ,че не може да изстуди в студиото повече от 27 градуса при непрекъсната работа на 24.След като до 27 юни почистването се състоеше само от изхвърляне на боклука и след като попитах и тук ,във , форума, дали е нормално това за такъв ранг хотел, реших на другия ден да сложа табелата Моля почистете. Връщаме се от плажа и...изненада , не само че не е почистено , ами и боклука си стои #Cussing outИ така на 29 юни - на ОСМИЯ! ден от пристигането ни стаята беше изметена и чаршафите сменени. Кърпите ни ги смениха само веднъж ,защото ги бях оставила на пода. Същия ден обаче нямаше топла вода- имало авария(хотел реновиран миналата година!) , кога ще бъде отстранена не казаха  точно .Благополучно водата дойде към 19 часа, след като стоплих вода и поизплакнах детето след плажа. След приключването на този ремонт установих обаче , че до този момент сме се къпали с много слабо налягане на водата newsm78. В последния ден от престоя ни пък липсваше даже и студена вода!!! Била спряна от Приморско.
В ресторанта пълна анархия - когато нещо свърши трябва да почакаш първо, за да види някой че е свършило и тогава да се извади ново , ако въобще се извади. Голямата борба беше при динята и сладкишите. Опашки се образуваха редовно, водата за пиене свършваше и нямаше кой да зареди нова, вилиците, малки лъжички за кафе , чаши за сок и вода също трудно се намираха ако имаш неблагоразумието да отидеш 1 час след началото на обяда или вечерята! Хигиената също не беше добра и там-мръсни чинии , чаши, косъм на измита чаша за кафе! Намирала съм "находки" (косми) и в храната. За качеството не претендирам-имам предвид дали сиренето и кашкавала са истински или дали скаридите и мидите са замразени. За целия ресторант, който може би побира 200 души, тоалетната беше една-една мъжка и една женска! От ресторанта се изнасяше храна , но управителят правеше забележки когато си реши или му е кеф, което дразни много. Табелите с имената на ястията се появиха 3 пъти за целия ни престой.
На плажа имаше зона на хотела, към 9-9,30 се намираха места на първа линия. Станах свидетел обаче на две случки, които също ме подразниха. Една сутрин като си избрах шезлонгите, до нас на шезлонгите бяха метнати едни кърпи, а на следващите шезлонги бяха се настанили чужденци. Пристига чичкото, който следи дали си към ол инклузива на хотела и най-безцеремонно обясни на чужденците, че този чадър бил "резерве" за негови приятели!! А метнатите кърпи просто премести на втория ред. След два дни пък отново до мен се настанява някакво семейство и пристига пак същия "контрольор" и като разбра ,че хората не са въобще гости на хотела си ги таксува 15 лева. Не можах да разбера защо не им каза да се изместят на свободната зона- беше на 2 метра вдясно със същите чадъри, а така лиши някой от ол инклузива от чадър на първа линия.

# 685
  • Мнения: 19
Къща Василена Трявна. Бяхме една седмица с бебе на 4 м и дете на 5г няколко семейства. В спалнята на апартамента има бълхи, нахапаха ме и бебето също. Казанчето е счупено и се захранва с вода не с почукване на меката връзка както твърдят хазяите, а със силен удар по казанчето. Когато ги уведомихме за бълхите ми, обясниха, че аз съм ги донесла. Постоянно правят забележки и мърморят. Мивките са запушени, като уведомихме за проблема казаха че пускаме водата силно. Спирам им до тук и свършвам с не препоръчвам.

# 686
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Край реката с. Балканец, хладна вода в басейните, дори и в детския и в  топлото. В самия комплекс цари шуробаджанащина.

# 687
  • Мнения: 2
Здравейте.

Ще се постарая да бъда кратък и директен.

Преди няколко дни бяхме във въпросния хотел, а именно семеен хотел Калипсо във Приморско - http://www.kalypso-bg.com/. Наехме един апартамент с две стаи и 3 + 3 легла (общо 6 човека - 3 жени и 3 мъже).

Резултатът:

Лоши недостатъци:

--- Липса на паркоместа
--- При първи оглед откриваме непочистена тоалетна
--- Липса на сапун и елементарни неща
--- Кабелите на климатиците не стигаха до контактите, за което се наложи да си поискаме отделно разклонители.
---- Имаше и само едно дистанционно за 2 климатика
--- Липсваха завивки на някои легла.

Недопустими недостатъци:

--- Още на рецепцията те посрещат със думите, че ако не освободите стаята до 12:00ч. в деня на напускането, ще си платите цялата нощувка и как ключовете трябва да се пазят иначе се плащат ...  Thinking

--- Липса на топла вода през по-голямата част на деня. При директен въпрос към собсвтвеника "Защо няма топла вода? Да не би да има авария?" със разумен и учтив тон, отговора беше "За какво ви е топла вода, да не би някой да се е посрал горе"  и на фразата "Ние сме си платили" се отговаря със "Какво като сте си платили, да не сте ми платили хотела" ...  Stop

След тази недодялана селска проява, не последваха опити за искрено извинение и компенсация, което е най-малкото, което един средно-интелигентен собсвтвеник би предприел.

Ако търсите мизерия и обидно отношение на добра цена, това е вашето място!

# 688
  • Мнения: 646
Здравейте.

Ще се постарая да бъда кратък и директен.

Преди няколко дни бяхме във въпросния хотел, а именно семеен хотел Калипсо във Приморско - http://www.kalypso-bg.com/. Наехме един апартамент с две стаи и 3 + 3 легла (общо 6 човека - 3 жени и 3 мъже).

Резултатът:

--- Липса на паркоместа
--- При първи оглед откриваме непочистена тоалетна
--- Липса на сапун и елементарни неща
--- Кабелите на климатиците не стигаха до контактите, за което се наложи да си поискаме отделно разклонители.
---- Имаше и само едно дистанционно за 2 климатика
--- Липсваха завивки на някои легла.

Недопустими недостатъци:

--- Още на рецепцията те посрещат със думите, че ако не освободите стаята до 12:00ч. в деня на напускането, ще си платите цялата нощувка и как ключовете трябва да се пазят иначе се плащат ...  Thinking

--- Липса на топла вода през по-голямата част на деня. При директен въпрос към собсвтвеника "Защо няма топла вода? Да не би да има авария?" със разумен и учтив тон, отговора беше "За какво ви е топла вода, да не би някой да се е посрал горе"  и на фразата "Ние сме си платили" се отговаря със "Какво като сте си платили, да не сте ми платили хотела" ...  Stop

След тази недодялана селска проява, не последваха опити за искрено извинение и компенсация, което е най-малкото, което един средно-интелигентен собсвтвеник би предприел.

Ако търсите мизерия и обидно отношение на добра цена, това е вашето място!
Специално се регистрирахте за това? Ако пък е истина Недоумявам как е възможно newsm78
Лоши недостатъци:

# 689
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Не виждам логика да лъже,ако е за хвалене съм съгласна ама да те оплюят    newsm78Аз за себе си се убедих,че вече няма да плащам нощувките на вежднъж,а ден за ден.За да имам възможност да си тръгна при някакъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт