Черен списък на хотелите в България!

  • 376 858
  • 1 807
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 0
мили дами, имаите това в предвид когато организирате почивката си в созопол:

Вип Зона Созопол:

 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
моля Ви - далече от ВИП Зона Созопол  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

От къде да започна - престоя ни беше 5 дни, които съкратихме на 3 . Не вярвайте на уеб сайта описваш комплекса като перлата на Созопол.
Много са позитивни и френдли докато не преведеш капаро в размер на 30% от сумата за целия престои. Цените са много завишени в сравнение на останалите в курортното градче.
Пристигнахме и тогава се започна адът.Отвратително арогантен персонал, стаите има много какво да се желае, не мисля че покриват какъвто и да е критерии за 3 звезди. Камериерките са позаинтересувани да дробят мухабет по между си отколкото да обърнат каквото и да е внимание на задълженията си. Счупена стъклена чаша или бутилка се въргаляше в коридора 3 дни.
На рецепцията - госпожица с патешки джуки които не знам как уголемяваха размера си когато представител на мъжки пол доближи. Не обърна каквото и да е внимание на коментара ни за стъклата по коридора. направи гримаса и се обърна на другата страна....
И като финал - управителя може да посети курс по хотелиерство и грижа за клиента.
Никога не съм и предполагала че има хора толкова незаинтересовани за бизнеса си.

# 91
  • София
  • Мнения: 615
Хотел "Банско Спа и холидейз" - ужасен хотел! Не е ясно как се е сдобил с цели 4 звезди, след като атмосферата е за не повече от три (като се започне от плюшените завеси, застоялата миризма на прах в стаята и мръсната вана), а обслужването е под всякаква критика. До СПА центъра се стига по тъмен маршрут, механата се оказа че не работи ( и на няколко пъти зададения въпрос "кога ще работи" се стигна до отговора "ами...тази седмица въобще няма да работи"). В ресторанта трябва да се храните с яке, както и ни посрещна сервитьора, а цените са в полза на любителите на диети - сиреч или оставате гладни, или плащате за нормален обяд около 70-80 лв. (на нас с мъжа ми ни излезе 40 лв. и си излязохме полугладни). Не пийте от предложеното домашно червено вино - половината кана бе долята с вода и не яжте препечен хляб - филийка тип "тост", половината от която препечена до черно (защото сервитьора с "интересното" име Митко Пепелянков забрави и бе зает да бърка из чарковете на кафе машината) струва цели 0, 45 ст., т. е. за двете филийки, които бяхме поръчали може да се купи цял хляб. За сравнение - ние идвахме от 4-звезден хотел в Сандански, който се оказа на светлинни години от този хотел и сме сигурни, че никога повече кракът ни няма да стъпи там.

# 92
  • Мнения: 93
Хотел Виктория Палас- Слънчев Бряг!
Бяхме там за Великденските празници и сме много разочаровани от хотела. Престоят ни беше на база Ол инклузив, 2 нощувки в студио.
Пристигнахме в 2 следобед и от рецепцията ни съобщиха, че ол инклузивът е от 17 часа! Било им първи ден и още не можели да се организират (защо ли да ни го кажат преди да платим и да изръсим 400 лв за 2 дни???)
Единственият бар, включен в инклузива,щял да отвори тогава- кафета, закуски и т.н. В 17.10 часа влязохме в бара и ..познайте- огромна опашка от хора, от закуските и помен няма.
Вечерята беше обявена от 18:00 часа. В 18:05 входът на ресторанта все още беше затворен, преграден с едно бюро, отвън отново опашка. Търпението ни се изчерпа, бяхме 7 човека компания, в която имаше и 2 деца (вече доста гладни). Минахме край бюрото , което препречваше входа и шефът на залата почна да маха с ръце и да вика : NO, NO, WAIT! ooooh!
Попитах го, дали познава часовника и му казах, че сме настанени от 2 следобед и че сме платили солена сума за ол инклузив, какъвто няма, а децата умират от глад. #Cussing out
Опашката след нас също се "разбунтува" и влязохме всички в ресторанта.
Ол инклузив във Виктория Палас? ПЪЛНА ТРАГЕДИЯ! 2-3 вида салати, 3 тави  основно (спагети, кюфтета и риба), картофите започваха тепърва да ги пускат във фритюрниците в 18:10, въпреки обявеното време за вечеря!Народа се блъска и се реди на опашки, просто кошмар!
След вечеря, слязохме до СПА центъра да си заявим масажи за следващия ден. Басейнът, който влизаше в цената, ЕСТЕСТВЕНО не работеше. Имало повреда и не можели да го загреят. Който иска- да заповяда да плува при температура на водата 19 градуса! Надявали се до следващия ден водата да се позатопли.
На другия ден не беше по-весело. Излизаме с колите на кафе в центъра на Сл.Бряг, връщаме се в хотела- няма къде да паркираме. В същото време няколко паркоместа са оградени с конуси- били за ВИП гости!
След като попитахме с какво ние, които плащаме по 200 лв на вечер за студио, сме по-различни от ВИП гостите и след като вдигнахме скандал, освободиха места да паркираме.
Обядът по  график беше от 12 до 14 часа. В 12.30 ресторантът все още беше затворен! Отново изнервени гости, опашки от хора, блъсканица и супер ограничен избор от храни!

Следобед отидохме в СПА центъра половин час по-рано от предвиденото за масажите време. Басейнът все още беше студен и неизползваем  #2gunfire И с това се примирихме.
Вечерята мина по вече описаните начини- лоша организация и пародия на ол инклузив. Дори сокчета нямаше за децата. За междинни закуски да не говорим.......И това е за Великден!

И сега стигам до "най-интересната" част Sad . През нощта, 5 годишният ни син вдигна висока температура. Обадихме се на рецепция- оказа се, че в хотела няма лекар. Не разполагат дори с аптечка за Първа помощ!
Потърсиха дежурен лекарски кабинет в курорта. Оказа се, че в ЦЕЛИЯ Сл.Бряг няма лекар!
Свързаха ни с Бърза Помощ, попаднахме на "лекар" от Бургаския Спешен Център, който ни каза да дадем парацетамол и след половин час да измерим температурата и да се обадим. Обяснихме, че нямаме парацетамол, нито разполагаме с термометър и ЛЕКАРЯТ ни затвори телефона!  #Cussing out От рецепцията ни "успокоиха", че ако настояваме повече и извикаме линейка, тя ще дойде до не по-малко от час и половина!
Увивахме детето с мокри кърпи, за да свалим температурата. Събрахме си багажа и напуснахме хотела в 1:00 часа през нощта с двете си деца! Потеглихме за родния си град, който е на над 200 км от Сл.Бряг.
На никого не пожелавам такава "почивка".

# 93
  • Мнения: 1 141
Защо ли всичко, което пишете ми е познато?
Подобен, но по-лек кошмар преживяхме с мъжа ми на Нова година в Сънсет резорт Поморие срещу скромната сума от 1000 лв.
Никога повече ол инклузив в България.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 3 940
Може ли да сложа тук и ресторант БАЛКАН ХИСАРЯ, където ми сервираха сурово  шкембе и някакво русоляво създание ми се скара ,че не съм го харесал-‘’те го варили’’, !!!???!!! Не знам какво би трябвало да го правят-да го доварят и застроят или да му баят!!!!!

# 95
  • Трявна
  • Мнения: 174
Разочароващо
Върнахме се от два дни прекарани там-може би цената на офертата трябваше да ми подскаже,че нещо не е наред 95 лв. за двама със 2 закуски, 2 вечери и нощувки.
В туристическите сайтове е публикуван като хотел 3 звезди-е,не е -2 звезди е...Нямам представа какво включва това като екстри,но със сигурност не включва ужасна мръсотия,липса на хигиена в основните санитарни помещения,общите части,забелязах и мравки във фоаето...Дограмата на хотела е пред разпад-в нашата стая липсваше едно крило от вътрешните...По добре не вдигайте пердетата- гледката на непочистени первази-умрели насекоми и лющеща се боя ще довърши картината - в гардероба-липсваше лост за закачане на закачалки-съответно и такива нямаше...Мебелите-потънали в прах...Петна по таваните-непочистен под...Все пак радостното е, че го посетихме пролетта,а не зимата-две преходни стаи се отопляват с едно радиаторче маслено???Хотела е без тераси-на етажа има една обща-която е в ужасно състояние -непочиствана от години , с ронеща мазилка...Случайно надникнах и през отворената врата на пералното помещение/беше на етажа ни/...разхвърляно и непочистено,както и в останалите части на хотела-имаше натрупани немити чаши от кафе в единия ъгъл,забравени кой знае от кога...Басейна на хотела-не си мислете,че може да се ползва през зимата и пролетта-температурата на водата,не е достатъчна, за да рискувате да поплувате...На рецепцията-момичето е попаднало случайно-поне такова впечатление създава-не знае нищо,дори и часа за закуска...В механата-готвят вкусно/вечеряхме по принуда 1 вечер.../,това ме изненада приятно,цените са ниски,но като видях хигиената на останалата част на хотела...имам задръжки да използвам и механата/не съм сигурна в условията,при които се приготвя храната/Закуска ползвахме единия ден ...и не повторихме-по две филийки хляб, колелце и половина салам/чак ми стана смешно-на двамата се падаха общо три парчета.../ и едно на детето-да не му стане тежко от много ядене... Laughing,две масълца,две конфитюрчета/на детето-съответно по едно.../парче сирене ,по две търкалца краставичка и тънко резенче козунак-на детето съответно крайчето/останал предполагам от Великден.../-направо пиршество...Толкова от мен-добре, че градчето остави добри впечатления в мен...

# 96
  • Мнения: 6 301

За кой хотел става въпрос?

# 97
  • Трявна
  • Мнения: 174
Вижте заглавието на отговора-хотел Перун в Елена

Последна редакция: пн, 30 апр 2012, 12:27 от Sarlita

# 98
  • Мнения: 6 301
Сега видях  Embarassed

# 99
  • Мнения: 0
Здравейте Мами, искам да Ви разкажа за почивката си по току що отминалите празници. Решихме да посетим едно хотелче Усуето , намира се в
едноименна махала над гр.Елена. От вашия форум прочетох ласкави отзиви за там и решихме да отидем две семейства включая три малки деца
. Направихме резервация една седмица предварително. Потеглихме, пристигнахме малко по-рано ок 11ч и зачакахме да се освободят стаите ни
и да бъдат подготвени за нас. През това време решихме да огледаме прилежашите поляни и да се разходим из тях. В единия ъгъл до оградата
забелязах отдалече некакво животинче се движеше завързано за синджир, помислих че е куче и поведох децата натам. Когато доближихме
пред нас се открои ужасна гледка. Не беше кученце на синджир, а язовец заклещен в капан , агонизиращ и мъчещ се със сетни сили
да се освободи от коварното съоръжение. Горкото животно беше изорало буквално около себе си с надеждата да се освободи. Веднага отпратих
децата и се запътих да съобщя на управителя. Него обаче го нямаше и обясних на първия срещнат от персонала-сервитьор. Помолих го
да отидат и да освободят заклещеното животинче. Отговорът беше:" А сега ще кажа на шефа/управителят вече беше дошъл/, той ще го
убие веднага. Повторих му:"Не искам да бъде убиван , а да бъде пуснат!". Отговорът: "Съмнявам се, защото нещо души кокошките наоколо
и сигурно е това." Почаках малко...естествено нямаше как да го убият пред нас, отидох да го видя отново, но той вече едвам дишаше...
Напуснахме веднага хотела!!!
 

# 100
  • Мнения: 6 301
Ужасно  Sad

# 101
  • Мнения: 19 483
Това е ужасно наистина! Съжалявам, че децата Ви е трябвало да бъдат свидетели на тази гледка.

# 102
  • out of space
  • Мнения: 8 573

Напуснахме веднага хотела!!!


Заради един заклещен язовец?!?!  Shocked
И за това си сложил хотела в черния списък?!?!  #Crazy

# 103
  • Мнения: 19 483

Напуснахме веднага хотела!!!


Заради един заклещен язовец?!?!  Shocked
И за това си сложил хотела в черния списък?!?!  #Crazy
Ами сигурно е трябвало да слуша писъците на агонизиращото животно, а и децата също. Аз пък одобрявам напускането. И хотелът е за черния списък - да. Аз също бих била шокирана. В крайна сметка съм отишла на почивка, не в концлагер. А и смятам, така възпитаваме децата си на милосърдие, а не на непукизъм.

# 104
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Е да го беше извадил сам!
Абе вие на село да не би да си отглеждате къртиците и слепите кучета?

Хаха, чак пък концлагер!  Joy Вземи се стегни.

Общи условия

Активация на акаунт