Черен списък на хотелите в България!

  • 376 889
  • 1 807
  •   2
Отговори
# 495
  • Мнения: 33
Сарафова къща в Копривщица -  красива, но със собственици, които ни вдигнаха скандал, че използваме кухнята, тъй като не сме наели цялата къща. Това предполага, че ще вдигаме шум на останалите гости. Уточнявам, че бяхме 4 човека и използвахме печката за да сготвим бърза вечеря без да причиняваме шум, по-голям от това да си говорим помежду си. Останалите минуси - мравки в стаята и неподдържана баня.

# 496
  • Някаде там
  • Мнения: 244
Няма как да не запиша и аз Ники Приморско - толкова алчни хора няма. + 5 лв. на ден за да ползва детето ми банята. Никъде на друго място не са ми искали такова нещо.

# 497
  • София
  • Мнения: 10 698
Няма как да не запиша и аз Ники Приморско - толкова алчни хора няма. + 5 лв. на ден за да ползва детето ми банята. Никъде на друго място не са ми искали такова нещо.
Тъпаци. Още 2012 г беше така даже ги писах тук. И сина ми тогава беше бебе... Оная ме пита- ще къпете ли бебето в стаята? - аз изтъпЕх- да! - ами като ще го къпете ще плащате за него!

# 498
  • Някаде там
  • Мнения: 244
Да и не ми се мисли на място колко още пари скубят #2gunfire

# 499
  • Мнения: 3
http://bghotelite.com/guest-house-donevska-kashta.3819_bg    Доневска къща с. Бели Осъм - имаше толкова отрицателни коментари , който видяме при свършен факт ! Отваряйте си очите , не като нас ,но никога не ни се е случвало досега , беше си за яд и то голям.......има коментари ...... в сайта  Flutter

# 500
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 067
Определено смятам, че Гранд хотел Велинград е за този списък. Хотел 5*, а в банята изгоряла крушката точно над ваната. Къпеш се на тъмно. Помолихме за по-голям размер халати /предни години са ни давали/, бяха ни сложили от най-малките. Отидохме да вечеряме в ресторанта и от вратата една възрастна сервитьорка се развика, че навън всичко било резервирано. Бях изумена, как пък нито на рецепция нито в ресторанта предния ден някой не се сети да ни уведоми, че ни трябва резервация. После докато се хранехме като наказани в задушното и шумно вътрешно посещение установихме, че всички "привилегировани" са на блок маса. Явно нашето желание да похарчим на свободна консумация 2 пъти повече пари ги е подразнило. Да им имам бизнес логиката. Няма да изпадам в подробности за качеството на храната, беше потресаващо, мидите Сен  Жак на дъвка, скаридите на камък, пълен боклук. И така от 20.30 до 22.30 на част от "запазените" маси така и не седна никой. Едва са били резервирани за по-късно като кухнята им затваря в 23 часа. Пълна подигравка. И всичко това се случва само за 1 година. Миналата година хотела беше с перфектно обслужване, а сега и на 3 звезди не отговаря.

# 501
  • Мнения: 140
Грийн вилидж Рибарица. Сега да споделя моите впечатления от това райско кътче. Природа- уникална, туризъм и обслужване- кръгла нула.
Бяхме за 7 дни в Green Village, 6-ма възрастни и 2 деца. Още при самото пристигане и поискаха да си доплатим за целия престой (бях превела капаро преди това), дори на въпроса може ли първо да разгледами ми беше отговорено- ами не, трябва първо да си платите. Настаниха ни в една къщичка всички.На ключа пишеше VIP , ако това е вип, за останалите не искам да знам. Къщичките са с 2 спални на 2-рия етаж, всяка със собствена баня и тоалетна и джакузи ( ползвайки банята горе, на долния етаж нямаш нужда от душ, всичката вода идва в долната баня), на 1-я етаж има 1 спалня,баня, тоалет и джакузи, което не работело, кухненски бокс с трапезария и „зимна градина“ ( кое и беше зимното и кое градинското- така и не разбрах).  Кухнята разполага единствено и само с 2- котлона и малък течащ хладилник, посуда няма, който иска – с/у такса от  10 лв. Почистване на къщата – съобщиха още при настаняването-  на 4-я ден. Такива неща като метличка, стирка- лукс. На външен вид къщите са много хубави, с верандичка с люлка отпред, но без никакъв навес. Особено както при нас се случиха почти всички дни дъждовни,  да седнеш на вън е невъзможно. Още при настаняването забелязахме, че стаите изобщо не бяха почистени, дори в едната имаше забравено мръсно бельо ( мъжки гащи) от предните ползватели. 7 дни никой не се сети да дойде да изхвърли боклук, да зареди с т. хартия..., боклука го оставяш пред къщата, та да се сети някой да го изхвърли. Иначе къщичките се намират в много зеленина, полянки, дръвчета, много е хубаво на вън около тях.
 Не сме били с ваучери, предложиха ни някакъв вариянт с/у 37.00 лв. на човек нощувка, закуска и вечеря. Закуската беше разнообразна, включваща и кафе или чай. Вечерята- основно скара ( кайма).
И сега най- разочароващото за нас: отивайки вечер в ресторанта на вечеря, още щом ни видят и хукват с вечерите. Първата вечер им казахме, че искаме да пием ракия със салата, да не бързат с вечерята, но  кой да те чуе и разбере. Сервираше се всяка вечер вечерята, после ти носи салатата и преди да е сервирал ракията пристига с десерта. Е за 7 дни ние не успяхме да го променим това момче. Всичко се правеше с цел- изяждайте си каквото ви се включва в цената и се махайте, ние си имаме друга работа ( да си говорим по телефона, да си висим на компютъра, и всичко др. но не и да ви обслужваме). Само за информация- 5 дни там бяхме само ние 8-те човека и още един баща с детето си, в случай, че някой си помисли, че персонала е имал доста работа. Възмутена съм от обслужването им, никак не отговарящо на цените, които са си обявили. Най- лошо впечатление обаче ми направи изхвърлянето на салфетки, фасове и др. неща от персонала директно в реката, която е непосредсвено до външните маси на така наречения ресторант.
На обяд гледахме да обядваме на други места, но се оказа, че и те не са много по – добре. Един ден решихме да обядваме на „Върбака“  http://www.varbaka.com/index.html
( това е сайта, в който е описано подробно какво предлагат). Намира се малко преди Рибарица, след Тетевен , така известен с рибните си специалитети. Настанявайки се попитахме сервитьорката каква риба предлагат и отговора беше- нямаме риба, чакаме да я донесат от метро София довечера . Изброихме още няколко неща от менюто, които се оказа също ги нямали, но пък имали  3 порции леща 
Децата поискаха да отидат на детската площадка и питайки къде е тя се оказа, че такава всъщност няма. Поръчахме 4 порции пилешки хапки с пържени картофи на цена 5,40 лв. за 250 гр. + 3,20 и след малко пристигат 4 чинии в които имаше точно 3 пърченца пилешко месце с 4 резена картофчета (съжалявам, че не ги снимах). Това вече ме влуди и попитах сервитьорката, колко според нея е грамажа на тази порция, след доста чудене какво да ми отговори, поисках да говоря с готвач, управител или някой, който отговаря за ресторанта. Девойката каза- да, сега ще повикам и след това 30 мин. никой не се появи. Накрая пристигна с 2 чинии с малко пилешко месце от бут в тях и заяви, че тъй като нямало повече пил. хапки искали да ни компенсират с това парченце месо.  Що за простотия е това незнам, ами като нямате месо, кажи няма, а не да ми носиш една порция разпределена в четири и после да искаш да ме компенсираш. Компенсация за какво, за това което си плащам, за това че няма кой да каже какво има и какво няма .......
Увлякох се в писането, но само като се сетя и още се ядосвам на качеството на обслужване в това райско кътче на страната ни. Прекрасно е наистина, такава природа, такъв въздух, с тази рекичка, с тези гори и планини наоколо.
Места за разходни наоколо имаше много,доста екопътреки,  кървавото кладенче
( намира се малко по- нагоре по пътя след Green Village) а извън Рибарица ходихме до Съевата дупка, ферма „сините щрауси“, Гложенски манастир.
Не мисля, че ние сме капризни, напротив, ходили сме на доста места, видяла съм различни обслужвания, но такова нещо ми се случва за първи път.

# 502
  • Мнения: 3 330
Рибарица има прекрасна природа, но никакво обслужване. Единственият начин да й се насладите е да си вземете самостоятелна къща. От опит го казвам.

# 503
  • Мнения: 160
Хотел "Вила парк" в Боровец. Е това, ако е хотел, аз съм мис Свят. Така се самопрецаках с този избор, че ме е яд и за 20-та лева на човек на ден, които платих. Лъжа е, че има басейн-та той е леден-12 градуса, лъжа е и джакузито-водата е зелено-кафява, лъжа е, че настаняват в 14 часа/ нас в 17 ни настаниха, а сме с две много малки деца/. На думата "хигиена" там въобще не знаят смисъла.  Такава НЯМА. Няма и персонал, ама вярвайте 3 човека на смяна за целия хотел, който уж е с 4 звезди. Масово гости напускаха преждевременно, със скандали, само на разбрах дали им връщаха парите. Слава богу ние бяхме за две нощувки и изтърпяхме някакси. Плащахме си да ползваме СПА центъра на съседния хотел- Айсберг. А на всичко отгоре едната вечер имаше ромска сватба в ресторанта и музиката бичи до 3-4 часа.

# 504
  • София
  • Мнения: 1 037
Определено смятам, че Гранд хотел Велинград е за този списък...

Галактическа принцеса, благодаря за мнението. Ходихме преди 2 години в хотела, останахме много доволни и смятахме тази есен да повторим. Много навреме за мен идва отзивът ти.  bouquet

# 505
  • Мнения: 1 119
Хотел "Вила парк" в Боровец. Е това, ако е хотел, аз съм мис Свят. Така се самопрецаках с този избор, че ме е яд и за 20-та лева на човек на ден, които платих. Лъжа е, че има басейн-та той е леден-12 градуса, лъжа е и джакузито-водата е зелено-кафява, лъжа е, че настаняват в 14 часа/ нас в 17 ни настаниха, а сме с две много малки деца/. На думата "хигиена" там въобще не знаят смисъла.  Такава НЯМА. Няма и персонал, ама вярвайте 3 човека на смяна за целия хотел, който уж е с 4 звезди. Масово гости напускаха преждевременно, със скандали, само на разбрах дали им връщаха парите. Слава богу ние бяхме за две нощувки и изтърпяхме някакси. Плащахме си да ползваме СПА центъра на съседния хотел- Айсберг. А на всичко отгоре едната вечер имаше ромска сватба в ресторанта и музиката бичи до 3-4 часа.
вярно. Това беше сега в събота и неделя, нали? Сватбата започна късно вечерта. Не се траеше. А отидохме уж за спокойствие. Камериерките се оплакваха, че са малко и ги карали да вършат и всякаква друга работа.

# 506
  • Мнения: 614
Селект Велинград - предполагам, че го има и назад. Роман мога да напиша, но и ние след свършен факт видяхме негативните коментари. Абсолютно неподходящ за почивка с бебе. Обслужване и персонал под всякаква критика. Отвратетелна кухня. И още, и още....

# 507
  • Мнения: 2 208
Мръсно, тъмно , с неориентиран персонал, настаниха ни в 17 часа след скандал, навсякъде мърляво и още и още......, водата студена , от дюзите студена също в така нареченото джакузи....

# 508
  • Мнения: 3 943
И аз добавям негативното ми мнение за Селект Велинград, 2014г. го посетих.
В рамките на 2 дни, поне 4 пъти слизах до рецепция, защото или нямаше ток в стаята или картата не даваше контакт и не можехме да си влезем в стаята. Храната е възможно най - евтината и еднообразна.
СПА-то се пускаше към 10 часа, може и по - късно. Лакониумът не работеше.
Персоналът не знае къде се намира. На рецепция при настаняваме си дадох личната карта и си я поисках обратно. Жената ми каза: "Елате след 1-2 часа да си я вземете", След 1-2 часа още не бяха готови. Доколкото знам нямат право да ми задържат документ. Как в другите хотели могат веднага да ми я върнат  Crossing Arms ooooh!
Стаите се осветяват на 2 нощни лампи и вътре мирише на мухъл.
Казват, че сега са му правили ремонт. И въпреки това се съмнявам тези неща да се променили.

# 509
  • Мнения: 3 453
Добавям и Конкордия плаза 2 - Приморско.
Стоите са мизерни, с някакво подобие на чаршафи. Хотелът с общо 35 стаи, се почиства от една жена, която чисти и общите части. Топла вода няма. Работи всичко на всичко един солар, който не е достатъчен. Бойлери има, но не се пуснаха преди да направим скандал и сезираме КЗП. Храната - достатъчна за половината от почиващите, съответно - който се вреди пръв. За останалите - съмнителна по качество скара и бъркани яйца.
Персоналът - цифром и словом 2-ма души, ако не броим дъщерите на собственика, които сигурно мислят, че красят рецепцията. Милите, дори за това не стават.
Асансьорът не работи винаги, има проблем с вратите.
Хотелът се намира на шумно място, не е подходящ за деца, но и това не ни беше споменато.
Цялата сума за "почивката" се изисква при настаняването.
Собственикът на Конкордия плаза 2- Приморско е изключително нагъл и арогантен, последен простак, който освен да заплашва и да мляска с дъвка друго не умее.  Съпругата му пък ни убеждаваше, как с вода 21 - 22гр няма проблем да къпем бебета...Няма такава пародия на хотел. Детските лагери са по-подходящи, от Конкордия плаза 2 - Приморско. Такава селения и нихилизъм трудно се описва.   

Общи условия

Активация на акаунт