Отпушване на комини

  • 49 864
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 143
Благодаря за отговора,а от къде се купува?  Embarassed

# 16
  • Мнения: 1 047
Благодаря за отговора,а от къде се купува?  Embarassed
От магазините за камини, кюнци и някои железарии.
Виждал съм на:
 - бул. Ген. Данаил Николаев/сточна гара,
 - Симеоновско шосе по Посока Симеоново след заоопарка в дясно
 - Самоковско шосе/Горубляне на У-образното кръстовище

# 17
  • Мнения: 338
ние все пак дочакахме лицензирания коминочистач и сега ясно се вижда, че коминът е добре почистен и дърпа - има добра тяга. проблемът с печката обаче остава. сега явно трябва да си намерим майстор на нафтови печки. като гори прави много сажди, започва да мирише, не се диша, пушек влиза вътре в стаята, вместо да излиза навън. не би трябвало да има проблем с нафтата, защото до преди няколко седмици със същата нафта нямаше никакъв проблем. сега изникна и още един нов проблем - след почистването на комина, се оказа, че аспиратора на кухненския бокс е вързан на един комин с нафтовата печка и дърпа от осаждения мръсен въздух вътре и започва да мирише, въпреки, че печката не работи. така че се наложи изцяло да демонтираме печката. сега откъде да намеря човек по нафтовите печки?

# 18
  • Мнения: 1 047
Печките се включват в комини, а спираторите за баня и кухня в отдушници или директно навън.
Освен това в помещение където има печка, камина или огнище е противопоказно да се ползва аспиратор.
Всеки път преди да вкл. аспиратора в кунхята, отваряме прозореца и затваряме вратата към хола.
Иначе от комина пуши и мирише.
И двата уреда създават подналягане в жилището, което трябва да се компенсира отнякъде.

П.П. С тоя лицензиран коминочистач ме разбихте.

# 19
  • Мнения: 338
 Blush ми така казват - че е единствения лицензиран... една съседка даже каза: "дай да ставаме коминочистачи, щом няма"  Laughing

абе някакси се топлехме около 3 седмици на печката. след това започна да създава проблеми. затова ми е толкова странно. а тая печка я ползваме вече четвърта година подред и досега не сме имали проблеми. само че преди 3 месеца се преместихме - бяхме в къща - там беше ок. като се преместихме - в нова кооперация - първо се топлехме ок, после като взе да кади, да мирише и да саждясва... почистихме комина, ама продължава. не знам защо. но тъй като преди работеше, и пак имаше аспиратор, сега това лесно го отхвърлям като причина. може би самата печка трябва да се разглоби и да се почисти. може би тя самата е задръстена някъде със сажди и не може да си осигури добър изход към кюнците. защото пробвахме с кибритена клечка на комина, през кюнците - ок е тягата. защо преди работеше, а сега не ще...? newsm78

# 20
  • Мнения: 6
А чистите ли печката (камината)? На нас се налага 2 пъти годишно да чистим печката. Много сажди се събират вътре и започва да пуши. Ние горим дърва. А комина чистим на 2 години веднъж.

# 21
  • Мнения: 5 173
Вкъщи редовно се обгаря с грелката.

# 22
  • Мнения: 338
нафтовите печки горят много чисто - отпадъкът е само димът. ние все пак винаги сме си я почиствали преди първото палене за сезона и всичко, което се изхвърля са само останалите кибритени клечки на дъното. не е нормално да прави сажди. нафтата гори много чисто. и много топли - смея да кажа, че топли повече от дървата, сравнявайки с една съседка, която е на дърва. в предишното ни жилище - къщата - никога не сме почиствали комина, там не сме имали никакви проблеми.

# 23
  • Мнения: 1 047
Имам хубав спомен от топлината получавана от нафтова печка, съхранен от детските ми години.
Сега излиза доста скъпо да се отопляваш на нафта. Не вярвам проблема да е в печката, но проверете все пак.
Наистина tarzanka ситуацията е интересна. Вярно трябва да има причина. Да не би съседите нещо да са сътворили?
За аспиратова ви казах. Ние проблем с комина не сме имали, но като вкл. аспиратора, започва да пуши печката.
Опитай да открехнеш прозореца докато гори и да видиш дали има разлика, както е писала по-горе съфорумка. Да не би да е проблем уплътненото жилище? И за това има решение, въпроса е да се разбере причината. Коминочистача какво каза? Едва ли е почистил и си е тръгнал. Нали е лицензиран, все пак.

# 24
  • Мнения: 338
така е - почистил е, пробвал е, видяно е, че работи, аз като се прибрах също проверих, всичко е супер. и даже ми взе по-малко пари, отколкото бях приготвила. така че съм много доволна. а за причините - точно затова пиша - преди да се включа изчетох цялата тема и пробвах абсолютно всичко описано тук - и уплътнението, и комина, и нафтата, но просто не откривам причина. за мен беше останала възможността комина да е нисък, но коминочистача каза, че става и не би трябвало да има проблем, а пък и нали аз виждам колко силна тяга има. довечера ще звъня на един майстор да видя какво ще каже.

# 25
  • Мнения: 1 232
Киловатите на печките съобразени ли са с размерите на комина?

# 26
  • Мнения: 1 047
Киловатите на печките съобразени ли са с размерите на комина?
Това също е важно, но печката е нафтова, вероятно фабрична и не вярвам да има нужда от по-широк комин.

tarzanka, съвсем информативно: Каква е цената за почистване на комин? Предполагам зависи от дължината му. Би ли споделила?

# 27
  • Мнения: 338
ЧНГ на всички! Много ми хареса пожеланието на Слави Трифонов и затова пожелавам на всички много, много, много здраве!!! Всичко друго само да си идва!

за киловатите не знам, но може и това да е проблем - коминът да не може да смогне на горивността на печката.

в сайта на коминочистача пише 10 лв. на линеен метър, ние го бяхме сметнали към 20-тина метра, но всъщност ни взе 90 лв. като беше почистил и кюнците на печката. много съм доволна, евтино ми се стори. ето му го сайта: http://komini.hit.bg/

Общи условия

Активация на акаунт