въпрос към майките които си гледат близнаците сами

  • 29 622
  • 341
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Честито, да са ти живи и здрави.  Hug Аз от 8-ия ден след секцио си вдигах и бебетата и количката, и торбите след пазаруване. Но това разбира се в никакъв случай не е пример за следване.  Mr. Green Просто нямах избор. Като ни изписваха от Майчин дом (понеже беше късно привечер и беше заключено вече) не пуснаха таткото да се качи да ми помогне с багажа. На 7 ден след секцио свалих сама до долу на ръце двете бебета и огромен сак.  ooooh!

# 91
  • Мнения: 4 458
Като бяха бебета ги свалях така:

Количката сгъната в асансьора, едното бебе в кенгуро, другото в ръката. Със свободната ръка после свалях количката до площадката, разпъвах я и "подреждах" децата.

Като се прибираме:

оставям количката на площадката, качвам се по стълбите за да извикам асансьора, докато той дойде, слизам и .... едното в кенгуро, другото в ръка....

Когато станаха големи за кенгуро и/или имах много багаж, взимах всичко + едното дете в ръце, качвам ги в асансьора, подпирам вратата с нещо за да не се затвори, тичам долу, взимам другото дете + количката и бегом обратно.

Голяма хамалогия беше това излизане  Tired

# 92
  • Мнения: 108
Леле, момичета, шапка Ви свалям newsm20
Аз съм много мераклийка за близнаци, още повече че ми се пада , но не ми стиска. Е, то ако стане работата се нагласяш , но така само като се замисля и ми се изправя косата. Тук обсъждате как се справяте с излизането, а това което на мен ми е чудно е - как се справяте когато прохождат ( става въпрос, когато нямате баби , които да ви помагат, а се гледате сами). Аз дъщеричката ми беше 4 месеца на каишки, докато се престраши вън сама да се пусне, та се чудя ако са по 2...
Да са Ви живи и здрави дечицата и много да Ви радват. Знам че трудното бързо се забравя и остават само хубавите емоции.   bouquet

# 93
  • Мнения: 7 640
Леле, момичета, шапка Ви свалям newsm20
Аз съм много мераклийка за близнаци, още повече че ми се пада , но не ми стиска. Е, то ако стане работата се нагласяш , но така само като се замисля и ми се изправя косата. Тук обсъждате как се справяте с излизането, а това което на мен ми е чудно е - как се справяте когато прохождат ( става въпрос, когато нямате баби , които да ви помагат, а се гледате сами). Аз дъщеричката ми беше 4 месеца на каишки, докато се престраши вън сама да се пусне, та се чудя ако са по 2...
Да са Ви живи и здрави дечицата и много да Ви радват. Знам че трудното бързо се забравя и остават само хубавите емоции.   bouquet

за тази работа ред няма, нали знаеш

# 94
  • Мнения: 108
 Grinning Да , мила, знам - имах предвид, че при мен е генетично предразположено, но наистина в крайна сметка си е божа работа.  Peace

# 95
  • Мнения: 4 458
Това с каишите не е за близнаци  Naughty!  Имах и почти не ги ползвах понеже буквално ме разпъваха на кръст.

# 96
  • хасково
  • Мнения: 290
А да! двамата едновременно е невъзможно.Аз носех единия в кенгурото другия на каишките и после ги сменях

# 97
  • София
  • Мнения: 1 103
 Я да ви питам как извeждатe вeчe проходили близнаци, които нe обичат да сeдят в количка, когато стe сами.
 Сeга прeднитe тeрзания с излизанeто ми сe виждат бeли кахъри. Пак имам нужда от помощ при излизанeто от входа най вeчe, за да нe сe сурнат по стълбитe мeжду асансьорната площадка и входа, но затова можe да послужи всeки прeминаващ съсeд. Проблeмът e, когато вeчe смe навън. Нe мога да ги вадя да играят eдин по eдин, защото останалия в количката шумно протeстира. Пусна ли ги двамата започва купонът. Напримeр докато eдният сe катeри по някоя пeйка, другия сe опитва да влeза в кошчeто за боклук или тича с мръсна газ в нeопрeдeлeна пососка. Разнитe играчки за бутанe и дърпанe биват зарязвани на втората минута. Друг e въпросът ако има и чужди такива там интeрeсът траe малко по-дълго. Единствeният начин да ги задържа в eдин пeримeтър e да ги пусна в пясъчника, но пък мe притeснява, чe всe ощe сe изкушават да оближат някоя лопатка, скоято са ровили в нeго, а нe рядко съм виждала кучeта които влизат вътрe с eдна опрeдeлeна цeл. Виждала съм майки на близнаци, които са ми сподeляли, чe са ги научили да вървят "в комплeкт" навън и нямат проблeми, но при нас нe сe получава. Мисълта ми e ако има някоя близнашка мама успяла в това начинаниe да сподeли тайната на успeха си. Сигурна съм, чe щe e полeзно за всички чeтящ тук.

# 98
  • Мнения: 4 312
miramar , аз избирам такива алеи, че да мога да ги пусна и да не са "отворени" алеите. В смисъл да няма много накъде да бягат. Опитай да се събираш с други майки и децата им - помага. В нашия парк се събирахме с деца на подобна възраст и майките разполагаха количките така, че се заформяше игрално поле, в което да са децата. Винаги ги следя да са в една посока и да ги бройкам по-лесно. Ако някой се запъти на някъде, овреме го дърпам или се карам. Сега вече посхващат от обяснението, че мама е една и не може да ги пази, ако са на две места. Преди да отидем на детски кът, обяснявам, че искам да са около една пързалка и т.н. Избирам по-скромните площадки, не комплексните с много забавления.

# 99
  • Мнения: 7 803
от малки ги научих, че не може да си ходят където искат. или играят по моите правила или си стоят вкъщи. вденаха, че вкъщи е скучно и навън бяха ок. като тръгне някой да се отдалечава само предупреждавам, че следва прибиране и тя се връща обратно. аз лично не си представям живота, ако вечно търчат в различни посоки. но пък имах приятелка с едно дете и не можеше да го контролира по никакъв начин, то си търчеше умишлено на улицата и си правеше каквото си поиска

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
За каишките - ползвала съм общо 10 мин и разбрах, че не са за нас. Просто никога не съм водила за ръце, нито за каишки. Пусках ги в градинката (но беше лято) да пълзят по земята, когато се изправят и проходят сами тогава да ходят. В къщи ползваха проходилки, но повечето време си пълзяха.
За извеждането на проходили... мдааа един малък ад е. Или голям.  Mr. Green По улиците ги возя в количка и смятам още дълго да е така. Мойте слава богу нямат нищо против за сега. А и да имат ще ги връзвам в количката, няма друг начин. В градинката - до преди 2 мес ги водех само в една градинка, която е с мека настилка и ограда. Няма как да избягат. Сега вече са по-управляеми, а и не искат да седят в заграденото вече. Но вече са се понаучили да не се отдалечават много или поне като ги викна се връщат. Е пак има изцепки понякога като да хукнат към улицата, но все по-рядко вече.

# 101
  • Мнения: 9
Haide i az po temata.Moite manici sega na 05.07 6te napravqt 3 meseca.Tai kato koli4kata ne vliza v asansiora, stoi pred bloka v edna kola.Vsqka sutrin kato se nahranim gi slagam v stol4etata za kola, 4antata ot koli4kata q slagam prez ramo, a drugata 4anta s mlqkoto q darja v raka, kato se stremq vzimaiki decata da ne go udarq v glavi4kata s 4antata.Sled razhodka sledva sa6tata procedura, no v obraten red.Mnogo mi e trudno za6toto te si tejat dosta i ne znam ot tuk natatak kak 6te bade.
A po povod na skoro rodilata maika - parvo da si ti jivi i zdravi, az 7 dni sled sekcioto ve4e smelo noseh 4antite s pokupki i si pozvolqvah da gu6kam i dvete deca ednovremenno, razhodkite s koli4kata gi po4nahme na 20-tiq den i az sama si  vdigah koli4kata za6toto togava "garaja"(t.e.kolata) q nqma6e togava, no vse pak ti si znae6 kak se 4uvstva6.Az na 4-tiq den sled operaciqta vse edno ne bqh rajdala nikoga, 4uvstvah se strahotno.Uspeh na vsi4ki maiki - geroini , koito si gledat bliznacite sami - BRAVO MOMI4ETA, NE SLA4AINO GOSPOD VI E DARIL S PO DVE DECA!!!

# 102
  • Мнения: 39
Да се включа и аз по темата.Живеем на 2ет. асаньор не ползвам,количката не се събира освен сгъната.Та процедурата е следната,слагам всичко необходимо в количката,децата ги слагам в проходилката или в кошата,а аз свалям количката по стълбите на задни гуми.Взимам ги двамата,като най ми е удобно да ги сложа на хълбоците,казвам на Гого (къх) в коридора и той спира осветлението Laughing,поне за това ми помага детето.заключвам с лявата ръка и ги намествам в количката,прибирането по същия начин.Изпробвала съм какво ли не,това ми е най-удобния вариянт,по простата причина че на два курса и сме вече долу в пълен състав.

# 103
  • Мнения: 547
Никога не са бягали единия в едната посока,а другия в друга.Сега ходим без проблем навсякъде като най-лесното е,че ги карам да се държат за ръце двамата ако ходим по тротоара на улица само при пресичане им помагам.
А,когато бяха малки и прохождаха  ги извеждах с помощник или с таткото.

# 104
  • Мнения: 14
Нашият асансьор също е малак и количката не се побира в него.
Затова я държа в колата. Малките ги слагам в столчетата за кола и така слизаме.
А когато сме с тати той носи едната, аз другата. После докато оправя количката, баща им ги държи и двете.
А ако родителите на някой от нас са ни нагости (нещо, което се случва много рядко) е много лесно, защото все някой се намира, който да държи едната близначка вместо мен, когато излизаме.

Общи условия

Активация на акаунт