Вигантол ?

  • 1 245
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 131
Сутрин на гладно 2 капки с лъжичка.

# 16
  • Мнения: 1 999
Ние от вчера (на 21-ия ден почнахме да даваме) сутрин на гладно по една капка направо в устата. Чувала съм, че се дава от 1 до 2 капки.
Я ми кажете знаете ли за колко време Вигантола се усвоява от организма? newsm78 Днес след като й го дадох тя повърна след 15-20 мин и не смеех пак да й капна от него в устата.

# 17
  • Мнения: 2 910
Не си спомням точно от кога започнах да го давам,мисля,че беше от първия месец,но го давах на гладно сутрин.Слагах и направо в устата по 2 капки,отначало беше трудничко,но малко след това Марти започна сама да си отваря устата.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 437
Давам Вигантол след като бебо навърши 20 дни. Сутрин, 20мин преди хранене по една капка. Имаше период, в който педиатърката каза да давам по 2 капки, но после каза да спра и да давам пак по една.
Мисля, че лекарят ще прецени от кога и по колко капки да се дават. Прави се преглед на главичката. Ако не ви е изписал, най- добре не давай, преди да сте се консултирали Simple Smile

# 19
  • Мнения: 827
Даваме го сутрин преди храненето, поне да има около 20-тина минути. Казаха ни да капваме направо в устата, важното е да попадне  на лигавица.

# 20
  • Мнения: 255
А защо го давате сутрин на гладно и защо 20 минути преди хранене?  newsm78
На нас предиатърката ни каза, че е без значение по кое време ще се приема Вигантола и ние и го даваме след къпането непосредствено  преди хранене, това погрешно ли е? Иначе от втория месец сме на 2 капки дневно, защото бебо растял твърде бързо.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 437
На гладно за да не го повърне после бебока и да се усвои напълно.
Предполагам сутрин, защото вит.Д спомага за усвояването на калция , а бебока се храни основно през деня  Rolling Eyes
Това са си мои теории, де Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 2 271
Давам го сутрин по 2 капки направо в устичката.
И аз така, само че когато се сетя през деня, но преди ядене.

# 23
  • Мнения: 1 108
Сутрин .Капвам в една лъжичка малко кърма или водичка и към нея прибавям 2 капки вагинтол.

# 24
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Няма значение кога важното е да не забравяшрпо 2 капки направо в устата

# 25
  • Мнения: 1 311
Ние го давахме сутрин на гладно, десетина минути преди ядене. Обяснението на педиатърката беше, че на гладно се усвоява по-бързо и по-добре.
Освен това миналата зима (значи от годинка до годинка и половина) отново му давахме, пак по препоръка на педиатърката.
По принцип и на мен ми се е случвало да забравя да го дам сутрин и да го дам през деня или изобщо да не му дам, не мисля, че е някакъв проблем. В крайна сметка има майки, които изобщо не дават, а пък децата им не се разболяват от рахит.

Общи условия

Активация на акаунт