забременяване с аднексит

  • 3 911
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 198
Момичета, има ли някоя от вас, забременяла въпреки че има хроничен аднексит? Аз съм с болки от почти година след спонтанен аборт, така и не успях да се излекувам. Приятелят ми не иска все още да пробваме пак за бебе, а аз се притеснявам, че колкото повече чакам, толкова по-малък е шансът да стане. Въпреки че и в момента съм с болки и може би не е добре да забременявам, но от друга страна, се оказа че лечение за тези болки няма. Месеци наред правих курсове с антибиотици, два курса лазертерапия, два курса физиотерапия, и нищо. Пробвах дори с оргаметрил и ясмин за месец и половина, но те само ме влошиха. Ще се радвам, ако някой ми даде окуражителен отговор. Четох за билката цариче, но не съм я пробвала.

# 1
  • Мнения: 160
какво е аднексит?

# 2
  • Мнения: 560

аднески- яйчник, "ит" се слага при заболяване, свързано с възпаление. Като цистит, бронхит, плеврит и др   Peace

# 3
  • Мнения: 198
Има ли някакви съвети?

# 4
  • Мнения: 4 302
Аз имах аднексит пет години преди да забременея и четири преди да започнем опити за бебе. Забременях след ин витро, но причината нямаше нищо общо с преболедувания аднексит.
Болки има, особено като застудее времето. Препоръките са ти ги казали лекарите, не на студено, кръста закрит, да не си на течение. Зимата е добре да си с по-дълги якета.
Аз също прекарах няколкомесечен курс на лечение с различни антибиотици и физиотерапия. Освен антибиотиците обаче ми бяха предписали свещички волтарен, после фелоран. Все едно и също е, но те освен болкоуспокояващ имат и противовъзпалителен ефект и отпускат мускулатурата. Тогава лекуващият лекар ми обясни, че болката идва от това, че освен яйчника в резултат на възпалението при мен са се скъсили и мускулните влакна, които поддържат матката. Оттам идват и честите болки, както и чувството на опъване. С времето отшумяха и сега нямам нищо такова. Подобни болки се появиха само в началото на бременността ми от разтягането на матката.
Ако прегледът при лекар показва, че няма текущо възпаление, мисля че няма причина да се притесняваш и да отлагаш опитите за бебе. Хормоналните препарати също не са добра идея.
Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 423
Здравей, аз съм с аднексит,ама и други неща, които водят до болки. Който е минал с аднексит през ин витро, моля да сподели това дали по някакъв начин е повлияло на аднексита. Нали все пак постоянно се възпалява и като има хормони плюс пункции при ин витрото....въобще боли ли инвитрото при наличието на възпаление там.

# 6
  • Мнения: 4 302
Е то когато има възпаление, никой няма да ти направи ин витро Naughty.
Ако са отшумели нещата и яйчниците са спокойни няма проблеми. Поне при мен никакви, дори възпаленият яйчник /този на който беше аднексита/, произведе повече яйцеклетки.

# 7
  • Мнения: 198
Много ви благодаря момичета, направо ме успокоихте! То и мойте постоянни болки сигурно са от някакви скъсени мускулни влакна, защото са точно като опъване надолу, едно такова постоянно

# 8
  • Мнения: 198
Доре, ти защо ще правиш ин витро? Проблеми в следствие на аднексита ли? Аз много се притеснявам дали не са ми се запушили тръбите, въпреки че през март лапароскопоията ми не показа нищо такова. Но от тогава мина много време, болките си продължават, имам и някакви течения дето все лекувам неуспешно. А пък сега съм и на успокоителни и не е много подходящ моментът да забременявам, въпреки че до два-три месеца мисля да започнем с опитите, ако половинката се съгласи, разбира се

# 9
  • София
  • Мнения: 1 423
За сега няма да правя ин витро, провериха ми тръбите пускат си. Но то ин витрото не беше само заради аднексита,а заради някакви други неща. За момента няма да правя нищо. Иначе съвсем скоро пак пих антибиотик и завъдих и гъбички,освен всичко останало.

# 10
  • Мнения: 668
Момичета, има ли някоя от вас, забременяла въпреки че има хроничен аднексит?

пробва ли с хомеопатия? мисля, че ще се излекуваш напълно ако проведеш курс класическо хомеопатично лечение. Опитай!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 423
А курса с хомеопатия би ли бил ефективен, тъй като пия противозачатъчни и не мога да ги спра.

# 12
  • Мнения: 668
А курса с хомеопатия би ли бил ефективен, тъй като пия противозачатъчни и не мога да ги спра.

защо пиеш противозачатъчни? не се комбират добре двете...така е. Ако се опитват да те излекуват с противозачатъчни, това така или иначе няма да стане.

# 13
  • Мнения: 198
при кой класически хомеопат да отида? Защото не познавам такъв. аз съм от пловдив

# 14
  • Мнения: 668
при кой класически хомеопат да отида? Защото не познавам такъв. аз съм от пловдив

не познавам хомеопати от Пловдив, но съм сигурна, че има
може би ако питаш тук:
Българско Хомеопатично Общество
http://www.bghomeopathy.org/bg/contacts_bg.php

и Асоциацията на лекарите хомеопати в България
http://homeopathybulgaria.org/index.php?option=com_content&v … id=29&lang=en .


ще ти кажат кои хомеопати работят в Пловдив.

Ако искаш да е задъжлително лекар, виж на втория линк

Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт