Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (10)

  • 104 622
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 74
Здравейте и от мен Simple Smile Птица,   bouquet

момичета мили, моля ви помагайте Praynig, имам много гадно сърцебиене, не е ускорен пулса, нормален е ритъма, но като си седя в покой и си усещам сърцето( уф не знам как да обясня newsm78). Преди две седмици бях на лекар, казах за тези оплаквания, доки ме слуша и каза, че е вегетативно, каквото и да значи това, не знам. Надявах се да отшуми като ми вдигне дозата, че  ТСХ беше 30, но вече трябваше да се е повлияло, а то продължава... Имали ли сте такива оплаквания и да ходя ли пак при доки или на кардиолог?

Айси, как е бебко, не казваш... Grinning слушка ли мама?

# 31
  • Мнения: 2 111
Птица   bouquet

Взимам селен 100мкг на Валмарк,около 8-9 лева е цената за 1 месец.
На рецептата д-р Тодорова е написала само селен 100 мкг,без да уточнява фирмата.
Не мисля че Цефазел е най-добър.
За сокът от алое пише,че увеличава производството на антитела  Thinking
Иначе и аз бях чела хубави работи за него,но не ми се рискува.
алое

Въобще много внимавам вече с хран.добавки и лекарствата,доста често са противопоказани при автоимунни заболявания.

# 32
  • Мнения: 544
Привет и от мен в новата тема! Hug

# 33
  • Мнения: 371
Цоп и аз в новата тема Mr. Green
НАбързичко да поспамя......Може ли някой да ми прави на л.с електорнният адрес на д-р Тодорова. Та ако може да и драсна някой ред.
Предварително благодаря!

Последна редакция: вт, 03 ное 2009, 09:28 от Marise

# 34
  • Мнения: X
Добро утро и от мен, на всички ви желая успешен и усмихнат ден, да ни е честита и новата темичка, птица  Hug  bouquet

# 35
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156

За сокът от алое пише,че увеличава производството на антитела  Thinking
Въобще много внимавам вече с хран.добавки и лекарствата,доста често са противопоказани при автоимунни заболявания.
Много благодаря на erota   bouquet  bouquet  bouquet за информацията!!!!! Че току виж и аз или някой друг би приел някои бъркочи които са му противопоказни!!! smile3538 smile3538 smile3538
Аз без да съм пила нищо освен Метизол антителата Anti - TPO са - 404.50 lU/mL  ПЪК АКО БЯХ ПИЛА- НЕ ЗНАМ

# 36
  • Мнения: 220
Запис и от мен  Peace

Marise  - todorova_kate@avb.bg 

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 351
здравейте,някой пил ли е ентеросан т
Тъй вярно! Май аз съм пила най-много хранителни добавки тук, но не мога да кажа за ясен ефект. Ентеросана го пих около 3 месеца. Не е лош продукт, но все трябва да внимаваш да е в хладилник и се чудиш дали не е изветрял. Бях намерила и един друг Ентеросан - на фирма "Криста G", който беше само един вид , по-голяма опаковка и не се съхраняваше в хладилник. Но изпих една опаковка и после почнах с хомеопатия и спрях всякакви други неща. Хранителните добавки са хубаво нещо, но общо взето са си стрелба напосоки. Не е ясно от какво точно има нужда организма в дадения момент, а ние го пием. Сега само си мисля дали да не взема да пийна пак рибено масло - има едно на Фортекс - масло от сьомга, ама много скъпо е станало, та не знам дали ще се прежаля.
Мечо Пуух на теб са ти казали една диагноза, дето я дават, когато няма какво да кажат - вегетативна дистония. И на мен ми бяха казали същото преди време. Аз се оплаквам, а лекарите нищо сериозно не откриват и вдигат рамене. Вероятно след време ще се почустваш по-добре, нали пиеш повече Еутирокс. А дотогава трябва да се успокояваш сама с "подръчни" средства - Валидол, Валериан, Мента-глог-валериан - такива работи.

# 38
  • Мнения: 74
Мечо Пуух на теб са ти казали една диагноза, дето я дават, когато няма какво да кажат - вегетативна дистония. И на мен ми бяха казали същото преди време. Аз се оплаквам, а лекарите нищо сериозно не откриват и вдигат рамене. Вероятно след време ще се почустваш по-добре, нали пиеш повече Еутирокс. А дотогава трябва да се успокояваш сама с "подръчни" средства - Валидол, Валериан, Мента-глог-валериан - такива работи.

pepvaneva, мерси, а на теб се надявам, че вече ти е минало Grinning. За съжаление не мога да си позволя да пия нищо, защото все още кърмя активно, иначе Мента-глог-валериан бих пийнала Simple Smile. Проблема е, че аз съм спокойна, работата ми е седяща, не се натоварвам и най-вече го усещам вечер като се прибера и легна. Кафето дали има връзка Thinking, сутрин пия по едно, че някои малки хора не ме оставят хич да спя през нощта...

# 39
  • Мнения: 1 091
Не съм писала отдавна, защото нямам какво особено да споделя, но ви чета. Минавам да се запиша. Лек и весел ден на всички сладурки!

# 40
  • Мнения: 13 682
С хранителните и всякакви добавки трябва да се внимава, защото са нож с 2 остриета. Съвсем не са толкова безобидни, колкото ни внушават производителите им и каквото мнение битува. Пиейки безразборо едно, друго, трето, защото уж било полезно, безвредно и т.н., може всъщност да надвишим приема на някои витамини, минерали или микроелементи над необходимите и допустими за здравето ни. Да не говорим, че си подкопаваме финансите. Та те станаха по 20-30-40 лв шишенца за месец време.
Всичките тези прехвалени добавки май са великата измама на века. Хляб и масло за фармацевтичните компании.
Най-правилно е да се храним нормално, разнообразно и по възможност здравословно. Всичко друго е лъжа и измама. И печалба за фирмите производителки. А ако чак толкова държите на разните добавки, нека бъде внимателно, ограничени количества, от един вид и за кратко, с почивки между тях.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 302
Мечо Пух, казали са ти че е на нервна почва това странно усещане със сърцето. И на мен ми се е случвало така, усещаш го някак по-осезателно, не че е учестен ритъма, ами все едно по-силно бие ... ох, трудно е за обяснение. Вегетативната ти нервна система реагира на пренапрежението, на страховете. Опитай да приложиш малко техники на самовнушението и положителното мислене. Успех!

Птица, съгласявам се с теб за хранителните добавки. Не трябва да си ги само-назначаваме и не трябва да прекаляваме.

# 42
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Само да кажа едно Здравейте! Ще попрочета по-късно!

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Тереодита на Хашимото намалена или увеличена фунция на жлезата е?

# 44
  • Мнения: 781
Здравейте  Hug
Аз снощи ходих при д-р Николай Райков. Доволна съм. Успокои ме, че няма да имам проблеми с бременността. (До сега е било обратното, дори когато си нямах и намерение да забременявам ми се говореше колко трудно ще стане . Дори и да е така, не мисля че всеки път това трябва да се повтаря. )
Трябва да си направя изследвания , за да определи дали да си остана на тази доза (100 мг) . Ще трябва да ходя всеки месец да ме наблюдава. Наистина сега съм по-спокойна .
Прасунчо   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт