КГО 2008 7-ма част

  • 35 384
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 678
Чухме се със Сисилия. Дени е с вирусна инфекция, 39 Т и червено гърло  Tired Сиската няма нет в момента и не може да пише, но каза да предам, че за събота отпадат със сигурност   Confused Rolling Eyes Ние също е много Rolling Eyes вероятно да не присъстваме, а май се очертават и още болни октомврийчета, та се чудех дали не бихме могли да отложим общият РД за следващата или по-следващата седмица. Ако не може - здраве да е - ще има и други поводи за среща  Sad
Ели нищо не пишеш за днес  newsm78

# 61
  • София
  • Мнения: 285
Дарина, приветствам вашето решение! Вие сте преценили за себе си как и къде ще се чувствате най-добре!  Hug  Peace

Имах в главата си много неща набелязани, но като седнах да пиша нещо изфирясаха. нещо напоследък краткотрайната ми памет ми изневерява?!

За инфекциите и истерията около поредния животински грип - мани, мани!
Хората не правят едно основно нещо - профилактика.Нужно е да се обърна внимание на имунната система, да се засили и да се премахнат храните и другите фактори, които я отслабват.

Относно децата ни и профилактика -  бяхме в неделя на изложение "Алея на здравето" в НДК и оттам закупих с намаление водорасли. давам му на джедайчето всеки ден по колкото той си приеме и знам че правя най-доброто за детето си. Тези водорасли ги дават като прекрасно средство за защита от всякакви болести при тръгване на дете на детска градина, а и не само. Олег не яде месо и това е една много добра инвестиция от моя страна. Заложих на продуктите от тук  http://www.goldenapple-bg.net/ . Спирулината също е много добра за деца и бебета.
Олег също както Алекс на Еличка мама на Бебеманията беше много готин в Алея на здравето. Ходеше (хванал ме за ръка) по щандовете, раздаваше едни чаровни усмивки, жените по щандовете се умиляваха от него и му се радваха много и ... за финал насъбрахме подаръци, заработени от чаровните му усмивки. С татко м се спогледахме и решихме че можем да се препитаваме по изложенията с Олег: усмивка тук, усмивка там и хоп подаръче.

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 20:37 от shivani

# 62
  • София
  • Мнения: 285
Сега за обучението и развитието - сайтът който пейстнах е наистина интересен за разглеждане. Има добри идеи за занимаване и игри с деца. Особено при тази дълга зима е нужно да имаме свежи идеи. На мен и това ми бе целта, не да сравняваме кой е по напреднал или назаднал в едно или друго, а да споделяме идеи, за да може да сме заредени с изненадки за малките сладурковци. Те са толкова любопитни и бързо им омръзва едно или друго. Нужно е да сме готови да поемем предизвикателството на тяхното любопитство, изследване, разучаване, опознаване и куп още подобни глаголи.
http://www.drebcho.bg/stories/Ranno_obuchenie/ точно тази страница ме привлече и се зачетох в статиите за "Какво е ранно обучение?", а статията за това, какво прави или не детето на определена възраст и дали назадва и дали има отклонения  hahaha не знаех и че същестува.

Взех и пробвах методът на Доман и проработи. ето я статията http://www.drebcho.bg/stories/Metodite_na_Glen_Doman/Shema_na_ra … tene_po_Doman.htm , но използвам Екселска таблица. Червени букви и шрифт поне 88 в центъра на листа и с ясен тембър прочитам думата и япоказвам с пръст. Олег наистина ме наблюдава и се смее, а след мен се опитва да я повтори, но с някакви бебешки неразбрани фразички.
Не ми пука за каква ще ме сметнете, хахаха, познавам ви виртуално добре,  smile3534, не ме гони никаква амбиция, просто важното за мен е че на детето му е забавно и приятно да следи и участва  с мен пред лаптопа.
Смятам да продължавам толкова време, колкото на Олег му е интересно.

Ако някоя от вас реши да пробва, то ще споделяме мнния и впечатления.  Peace

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 20:44 от shivani

# 63
  • София
  • Мнения: 183
Оставих ви за няколко дни и какво заварвам.....какво ви става бе, хора?!
Какво сте се хванали за тая дума дресировка?! Еми всеки да си я употребява както иска – един в преносен смисъл, друг, за да се самоуспокоява. Вие нали си знаете децата и дали ги “дресирате”. Ако на някой му е по-спокойно да си представя, че дресирам дъщеря си и я подлагам на някакво конкретно обучение.....еми негов си проблем.

Дари, добре дошла отново в БГ! Сигурна съм, че сте го мислили много, но щом сте го решили, явно това е най-доброто за вас. Пък това че е криза...ами ще отмине. Дано тук бъдете по-щастливи!   

При нас какво ново – както казах, Мишето сама се отби преди седмица и така като гледам не е било инцидентно. Много се радвам, за което! Напоследък се събуждаме двечките в 9-10ч. сутринта. Поне се наспиваме. Въпреки че нощем я човъркат зъбите яко, приплаква, разбужда се и по някое време иска да я вземем при нас. Като я гушна всички спим по-спокойно. Няма мерак да прохожда. Все се държи за нещо. Обикаляме из къщи за една ръка хванати. Има си едно колело и често сама се обслужва с него, качва се и обикаля на заден ход щото са й къси крачката още и на пръсти само назад успява да се изтласка.

Аз да ви кажа съм се отдала на мисли за Коледа. Обмислям варианти за подаръци, харесах си рецепти, които да приготвя (даже май се улях), а в момента  си избирам машина за хляб. Едно такова лежерно ми е. Много го обичам тоя празник. Свързвам го с домашен уют и мирис на всякакви вкусотии. Иска ми се Мишето да прави същите асоциации някой ден за Коледата в нашия дом. В тази връзка, смятате  ли, че шейната е подходящ подарък за дете на 1г.? Че вече ме питаха, а незнам какво да им отговоря.

# 64
  • Мнения: 1 020
Здравейте  Hug
Аз се поулях на изпита  hahaha е още няма резултат, но съм почти 100% сигурна, че ще си ходя на редовната сесия  Laughing Здраве да е... тамън ще затвърдя знанията (които ако имам 2-ка са съмнителни  Joy )

....
В тази връзка, смятате  ли, че шейната е подходящ подарък за дете на 1г.? Че вече ме питаха, а незнам какво да им отговоря.

 Peace Аз съм решила да вземем на Алекс Simple Smile Или някой ако има желание да подари... сигурна съм, че ще й е голям кеф, та няма да пропусна да й доставя удоволствие Simple Smile

Рени, а за предметната награда мисля по една снимка на бебо на печелившите Simple Smile

Последна редакция: пт, 06 ное 2009, 13:41 от Elichka_mama

# 65
  • София
  • Мнения: 1 536
Влади пък от вчера проходи. Пусна се човека и тръгна. Сега само това прави - вирва ръцете за равновесие и обикаля къщата. Изумително е как отведнъж става. Голяма атракция ни е. Wink

И ние ще купуваме шейна. Имаме от тези пластмасовите, но Соня не й харесва да се вози толкова ниско /на земята буквално/ и ще купим от дървените, които са повдигнати, тези класическите шейни.

# 66
  • Мнения: 558
Аз пък минавам с притеснителни новини... Вчера ни бяха ваксините, педиатърката почти си беше излязла, докато не и заострихме вниманието, че Вики не се изправя и не пълзи още...
Тя ни пита, а опитва ли да ходи крепейки се за мебелите и на отрицателния ни отговор направи заинтригувана гримаса и отбеляза, че си държи много изпънати краката (точно тогава ревеше нашата, защото и се спеше), след което ни пита така ли е винаги... е не е така винаги, въпреки, че и аз съм забелязала, че има подобна тенденция, особено, ако я насилвам, да я уча да лази. А, ако стои права до нещо накрая си тупва директно на дупето, без да се сети да се свлече малко със сгънати колене.
Другата седмица, мисля, че в сряда се пада сме на нов евалюейшън в детската болница, да я гледат как се развива. Както се сещате, на мен най- ужасните ситуации са ми в главата и искренно, ама искрено се надявам всичките ми страхове да са били напразни, което не ме успокоява много в момента...

Хайде, ще се отчитам пак след прегледа...  Confused ooooh!

# 67
  • Мнения: 26
Здравейте  Grinning
Покрай грижите за малката и опитите ми да чета,  почти не ми остава време за писане , но днес май ми е дошла музата .
Малко ми е неприятно да чета и тук за разни спорове относно децата , но дано това е пръв и последен път .
Саша е пълна фурия - тича и играе с играчките си като постоя но иска да им дава правят "ам, ам '' или пък ги присписа с "нани, нани". Речниковия и запас е все още оскъден , но всичко с времето си , имаме доста животни издаващи различни звуци , но тя си знае  бау ,бау  и па па и за всички го казва . 
Прекара  настинка ,която влачихме почти 3 сед. ,  но с инхалации и редовно чистене на носа всичко свърши . Сега пием Фор кидс - билков имуностимулатор , но не знам дали ще и дам и второто шише , защото голяма мъка да и го давам 3 дневно .
От вчера почти нищо не яде и пак ме хванаха нервите .  Embarassed Sad Днес като поглеждам в устата й ами на горната челюст всички зъбки излезли , а от долу има още 4 нови + старите 8 зъба,  та май зъбоникненето при нас скоро ще приключи , за което се радвам , че нали като има някакъв проблем се зъбите обвиняваме .
Какъв режим имат децата ви ( спане и хранене )? newsm78 . Ние от 3 дни вече не спим следобед , а само сутрин от 10- 13 . Следобед сън , не точно , а по-скоро  предвечерен от 19-20 и после в 22 , но сега като не го иска си заспива в 21 и си спи до 7-730 . За нашето  хранене не ми се говори , по-скоро ми е интересно е при вас положението , че на мен ми се реве вече !
уж се старах да не пиша много , но като не се включвам редовно така става , за което се извинявам , ако съм досадила . Peace
Много ми се искаше да дойдем на срещата , но май няма да стане този път .

# 68
  • на Земята
  • Мнения: 174
Софи споко бе човек Hug Какво значи не си изпъва краката ?! Ами нали всяко дете се развивало индивидуално?! Може по-късно да пропълзи.Ето тук нашето комшийче ,едва оня ден пропълзя.А е по-големичко с една седмица от нас. И аз понякога се чудя що още не ходим ,но като чета ,че и други са така съм спокойна.Щото постоянно ме питат дали ходи и що не я уча?! Еми що да го насилвам детето?! Ще се пусне като му дойде времето.
Дано всичко с Вики да е наред,че да се успокоиш малко!
Ай де лека от мен! Peace

# 69
  • София
  • Мнения: 2 105
Влизам да честитя годинката и на малката чаровница Евичка   bouquet изтърсачето ни мило!
Да бъде все така лъчезарна, чаровна, забавна, обичана...и все така да се въртят мъже около нея  Heart Eyes
Шики, бъди много здрава и ти, отглеждай я с обич и се възпитавайте взаимно  Joy

Много ме е срам, ама на мнооого дебели патерици ЧРД и на Криси на Pokjei, Вики на Облак, Дени на Сисилия...и всички които пропуснах тези дни.

Обичам ви и много неща ми се иска да ви кажа, ама няма време, дребосъка ме подлудява ooooh!!

Само на Софи да кажа, да не се тревожи много, всичко ще е наред с убавица Вики, до 18 месеца е нормално да се проходи. Хамериканските доктори гледат да си вържат гащите, което е донякъде добре, ама че на вас ви изкарват акъла...

# 70
  • Мнения: 80
  Честит 1-ви рожден ден на Ефата  Hug Heart Eyes!Мило дете расти все така красиво,чаровно и много щастливо!
Шики честит празник мила   bouquet!Много да ви радва малкото слънчице и скоро да му направите другарче,я глей какви хубави ги правите  Joy!

# 71
  • София
  • Мнения: 183
Софко, стискам палци и съм уверена, че на Вики нищо й няма! Нагушкай я от нас с Мишето.

Рени, честито ви проходило човече!


Честит рожден ден на Евичка! Шики, да ти е много здраво и щастливо момичето и да е все толкова забавно у вас!   bouquet


# 72
  • София
  • Мнения: 1 536
ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН НА ЕВА!!!
Желаем здраве и да бъде все такова чаровно детенце!


Шики, честит празник и на теб!  bouquet

# 73
  • Мнения: 95
И аз влизам с пожелания за последното КГО-бебе Simple Smile
Честит рожден ден, малка шушопинке Simple Smile Да си все такава усмихната умница и да продължаваш да въртиш мъжовете на малкото си пръстче.
Честит празник и на теб, Шики! Да ти е жива и здрава Ефа и скоро да я направите кака!

# 74
  • Мнения: 678
Честита пораснала Ева Шики   bouquet
Все така забавна и весела да бъде  Grinning

Ренка, чеситит ви проходили крачета   bouquet Видя ли, че няма за какво да се притесняваш  Grinning Струва ми се, че като се съберат повече ходещи дечица и туй дето не ходи вземе, че се стяга  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт