Отби се

  • 1 216
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Ами колкокото и да ти е кофти сега, според мен това е оптималният вариант за беба.Предполагам на теб ти е мъчно, че не си имала време да се настроиш, но пък погледни от добрите страни-хайде, едно и заради мен,наздраве! Drunk Mr. Green

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Ми наздраве от мен с една малка бира - даже няма да те карам да я пиеш вместо мен, аз сама Wink

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Айде пак на алкохолизъм я обърнахте...тц-тц-тц Mr. Green

Магс, донт уори, дето се вика, пий едно двойно късо кафе от мен Wink

# 18
  • Мнения: 8 463
Жива и здрава да е малката кукла.Нали тя командва парада.А ти слушаш и изпълняваш!

# 19
  • Мнения: 1 704
Айде пак на алкохолизъм я обърнахте...тц-тц-тц Mr. Green

хихи ми то това май е най-хубавото от цялата работа  Twisted Evil от година и половина друго освен бира не бях вкусвала.. направо ми се отпи  Joy

# 20
  • Мнения: 1 704
Мерси много на всички   bouquet за наздравичката  Laughing

Вярно че ми дойде малко като гръм от ясно небе.. толкова много четене из форума някакси ми насади убеждението, че няма начин сама да се отбие и настина не бях подготвена за такова отхвърляне  Rolling Eyes да не говорим, че последния и досег с гърдата беше едно зверско ръфане Cry ще ми остане чуден спомен  ooooh!
както и да е .. естествено, че е по-добре сама да си реши вместо аз да я отбивам, така че продължавам да си повтарям, че всичко е наред и няма пък повече да се депресирам  Crossing Arms
като си помисля колко пъти съм се изказвала как ще си отдъхна като спра да кърмя, ама що така нещо не се получава  Cry

# 21
  • Мнения: 485
И според мен не би трябвало да се цедиш.Може и дълго след това да има някоя и друга капка при стискане.Обаче ако се цедиш ще стимулираш лактацията.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 249
Магс, както и др. са казали, няма нужда да изцеждаш, освен при дискомфорт. Кърмата в алвеолите ще се резорбира. А за мамолог, по принцип мамография не се препоръчва до 3 (някъде 6)месеца след отбиването (освен при спешни случаи), защото резултатите може да са объркващи, но можеш, да речем, след месец да отидеш на преглед и  ехограф. А иначе мамографиите по принцип се препоръчват след 35-год. Но пък самоизследването всеки месец си е задължително за всички (вкл. кърмачки;))
С най-добри чувства исках да ти кажа също, че лично на мен ми се струва, че начинът и темпът на захранване имат пръст в отбиването също.  bouquet

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз днес бях на доктор и изрично го попитах за мамография (на нашите години всъщност е ехография на гърдите) след спиране на кърменето - човека каза,ако няма проблеми,нерезорбирана бучка или нещо от сорта няма нужда да се ходи на извънреден преглед,а просто веднъж годишно както си е нормалното.

# 24
  • Мнения: 1 704
С най-добри чувства исках да ти кажа също, че лично на мен ми се струва, че начинът и темпът на захранване имат пръст в отбиването също.  bouquet

да зная че е така, защото точно преди около месец детето `прояде`почти всичко ей така от раз.. по същото време започна изведнъж за пие сокове, адаптирано и дори вода..  и  горе-долу в същия момент започна да се дърпа по малко от гърдата  Rolling Eyes
но така или иначе не мислех да кърмя повече от годинка (моите уважения към всички които го правят, но тая работа не е за всеки  Wink) така че за мен беше важно и да прояде и да пропие други неща. С ръка на сърцето мога да кажа, че темповете на захранване не бяха никак бързи и не съм я насилвала по никакъв начин.. Захраних на 5 месеца и 10 дни, а започна да яде чак на 8 месеца  ooooh!
Това е .. благодаря много за съветите.. днес пак усещам гърдите леко пълни, но няма да изцеждам щом казвате че организма се справя някакси.. и ще изчакам максимално да се регулират нещата. А пък ако можеше да си останат и леееееееееееееееееко пълни за да приличат на гърди нямаше да е зле  Mr. Green

Последна редакция: пн, 19 сеп 2005, 15:56 от Mags

# 25
  • София
  • Мнения: 2 249
С най-добри чувства исках да ти кажа също, че лично на мен ми се струва, че начинът и темпът на захранване имат пръст в отбиването също.  bouquet

но така или иначе не мислех да кърмя повече от годинка (моите уважения към всички които го правят, но тая работа не е за всеки  Wink) така че за мен беше важно и да прояде и да пропие други неща. С ръка на сърцето мога да кажа, че темповете на захранване не бяха никак бързи и не съм я насилвала по никакъв начин.. Захраних на 5 месеца и 10 дни, а започна да яде чак на 8 месеца  ooooh!
Това е .. благодаря много за съветите.. днес пак усещам гърдите леко пълни, но няма да изцеждам щом казвате че се абсорбира някакси.. и ще изчакам максимално да се регулират нещата. А пък ако можеше да си останат и леееееееееееееееееко пълни за да приличат на гърди нямаше да е зле  Mr. Green

Магс, уважавам избора ти и както казваш, "тая работа не е за всеки". Имах предвид твърдата храна преди кърмата + количеството, заместването на кърмения и редуцирането им до 1,2 на ден - на тая възраст малко кърмачета имат "мотивацията" да продължат да сучат при въпросните обстоятелства.
Поздрави Grinning.

# 26
  • Мнения: 1 704

Ами незнам.. от всичко прочетено бях останала с впечатлението, че доста кърмачета остават с 1 или 2 кърмения на ден и това може да продължи дълго.. така бях решила да ги редуцирам до 2 , за да мога да работя и да кърмя сутрин и вечер и някакси докато се притеснявах дали правилно ще се регулира кърмата и дали няма да намалее, спре и т.н. то взе че се отказа детето  ooooh! нещо не прецених правилно нещата явно  Thinking през акъл не ми е минало че може да се откаже тая пиявица  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт