Витамин Д

  • 35 846
  • 98
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 474
Давах Вигантол,но много за много кратко,т.к е пролетно бебе и фонтанелата много бързо му се затвори.Не помня дозировката.

# 76
  • Мнения: 198
Давах до 3-4 месец вигантол по 2 капки.

# 77
  • Мнения: 318
давах до навършването на годинка,по една капка  Peace

# 78
  • Мнения: 121
По една капка на ден. Сега сме на 1г. и ще давам още 3 месеца (през зимата) Общо 1г и 3м.

# 79
  • Мнения: 305
До годинката.

# 80
  • Мнения: 72
Дава се по преценка на личната лекарка и зависи от това колко бързо се затваря фонтанелата.
Ето това е правилния отговор. Децата се раждат с различни по големина фонтанели, и те се затварят с различни темпове.
Всеки месец педиатърката мери фонтанелата на сина ми. Лятото ми каза да не му давам, защото повечето време сме навън, от началото на ноември давам пак по 1 капка на ден.


И аз така мисля, че преценката е на педиатъра. Аз го почнах когато детето ми беше на 1 месц по 2, понякога по 3 капки, после лятото го спрях за около 4 месеца и сега давам по 1 капка, просто профилактично за самия витамин Д, въпреки, че при нас вече фонатанелата е затворена отдавна, защото по принцип синът ми се роди с малка...

# 81
  • Мнения: 798
Имам две зимни бебета. И на двете давах само по няколко месеца. След това спрях (по моя преценка) и прекарвахме достатъчно време навън. На всяка консултация след това педи ми казваше да продължа със същата доза, защото фонтанелката се затваря съвсем нормално.  Sunglasses

# 82
  • Мнения: 336
От Токуда ни бяха казали да давам по 2 капки на гладно, но после педиатърката ни каза да давам по една на ден, тъй като бебчо е само на кърма и според нея нямало голяма опасност! А пък ортопедката каза, че се давал до 1 годинка!

# 83
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз съм давала от втория месец до годинката.С каката бях по-стриктна,но с малката имаше дни,когато забравям,а май преди годинката го спрях.

# 84
  • Мнения: 666
А да питам...и на мен педито ми каза да давам витамин Д на гладно,но аз по скро давам преди сън(тогава се сещам) Embarassed ...та вредно ли е това,може ли да има някаква последица от късното даване newsm78

# 85
  • Мнения: 1 629
аз давах докато не се затвори фонтанелата (10-11 м). Давах по капка на ден с млякото.

# 86
  • София
  • Мнения: 17 595
Докато съветва педиатърът.

# 87
  • Мнения: 356
Никога не съм давала вит.Д по съвет на педиатъра.Така че правилния отговор тук е наистина да се консултираш с вашия педиатър.

# 88
  • Мнения: 718
Когато бебето направи  1м посетих и частен педиатър, който ме посъветва, ако излизам поне по 15 минути на въздух да не давам Вит. Д, защото се набавя от слънцето (дори и при лошо време).

Точно така, и по тази причина не съм давала на сина ми изобщо. Също така разбрах, че е стероиден хормон, а не витамин. Фонтанелата му се затвори преди навършване на годинката. Peace От изписването на витамин Д на общо основание направо ми се изправя косата, особено на летни бебета, а за дози от порядъка на 3-4-5-6 капки направо нямам думи. Витамин Д изобщо не е нещо безобидно, това става ясно след като прочетеш внимателно листовката. Close

# 89
  • Мнения: 4 615
Дава се до когато е необходимо и само ако има нужда от него. Това го решава единствено лекар.

Общи условия

Активация на акаунт