Акнето през бременността

  • 18 864
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 943
Здравейте мами , да ви питам вие как се справяте с акнето докато сте бременни , аз не смея да се мажа с нищо освен с етилов спирт , но той много ми изсушава кожата на лицето , а тия пъпки никнат в несвяст , моля , ако знаете някой метод помогнете newsm76 newsm76

# 1
  • Мнения: 682
И при мен го има този проблем.Поддържам лицето си с емулсии за мазна кожа, но не ползвам крем.Интересно е, че са едни много странни пъпки еднодневки-появяват се, нарастват, спукват се и изчезват за много кратко време.Но явно хормоните здраво бошуват.

# 2
  • Мнения: 6 713
Мила, това са хормони, на мен не ми помогна нищо като бях бременна. Даже веднъж си пресуших лицето с някакъв лосион Close на спиртна основа и направих нещо като лишей след това Sad. Според мен това си е от бременността. Peace

# 3
  • Мнения: 1 053
Аз имах много пъпки до 4 месец.Не можех да се понасям.Не помогна нищо.Само си минаха постепенно.От хормоните е  Peace.

# 4
  • Мнения: 60
Аз си правя мехлем - една паста "цинк" и "Ихтеол" смесвам в една кутия от крем (в аптеката ги продават празни за около 0,30 ст) и си правиш смес телесен цвят.Ихтеола изсмуква гнойта и мръсотията от порите,а цинка ги затваря. Аз имам много проблемно лице,не само с акне,а и с кисти по бузите.Пробвала съм какво ли не,само това има ефект. Успех и да споделите после ако сте пробвали моя метод.

# 5
  • Мнения: 2 153
И при мен се очертава да е сериозен проблем!!! Без консутация с лекар обаче не смея да ползвам нищо...

# 6
  • Мнения: 344
По лицето са ми малко .. пупупу .. но ми избиват по корема ... и то такива болезнени и червени, повечето нямат нищо вътре. Какво да ги правя?!?

# 7
  • Мнения: 943
По корема , това е много странно , че и там ли излизат през бременността.сигурно усещането е много неприятно , то по лицето е гадно , а за тялото ще е #Crazy

# 8
  • Мнения: 528
С ходене на козметик  Peace

# 9
  • Мнения: 85
Дарлин и при мен така-лицето ми е чисто и хубаво-а на корема и на гърдата ми излезе по1 която не минаваи е болезнена.сега след около месец-2 стана по-малка,почти само като петно.Ползвайте крем за мазна кожа,защото най-често през бременността тя се омазнява повече и порите по-бързо се запушват.Иначе специални кремове за пъпки само лекаря да каже-че някои съдържат ретиноиди,които могат да са токсични за бебето

# 10
  • Мнения: 6 713
По лицето са ми малко .. пупупу .. но ми избиват по корема ... и то такива болезнени и червени, повечето нямат нищо вътре. Какво да ги правя?!?

Това за корема е странно! Не може там да има акне. Консултирай се с доктор. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 535
При първата ми бременност ходих на кожен лекар заради този проблем.
Тогава ми изписа далацин-т.
Ако те притесняват много по-добре посети специалист  Peace

# 12
  • Мнения: 266
На мен пък през бременностите ми се изчистваше лицето и всички ми казваха, че съм станала по-красива, затова някои ми казваха, че ще имам момче /понеже момиченцата вземали красотата на майка си/. Да ама не, имам две прекрасни принцеси.
А за пъпките си спомням, че на времето си купувах 1% салицилов спирт за почистване на лицето и мажех с кремчета от рода на Бочко, много ефикасно, естествено трябва да се коригира диетата - никакви сладкиши, кафе, мазни и тестени храни или поне на минимум. Ако нищо не помогне, след раждането нещата със гигурност ще се нормализират. Успех! pregnant

# 13
  • Мнения: 3 675
Какво акне, бе хора?При мен стана дори обратното, преди да забременея бях пъпка до пъпка и с белези, а сега кожата ми се изчисти. В момента имам само една пъпка с бяло връхче на ръба на устната и се чудя с какво да я третирам, но като цяло лицето ми е в доста добро състояние, очудвам се, че при вас е избило акне по време на бременността.Това с ходенето на козметик не е добра идея, аз така го почиствах лицето два пъти преди и от парната баня една седмица бях подута и червена като рак.
Иначе аз ги третирам, ето с такова стикче, изгарят за един-два дни -

# 14
  • Мнения: 4 965
И на мен бременността ми подейства наопаки - преди това имах акне, но през бременността изчезна завинаги (сега имам много добра кожа, пу-пу). Дори през бременността ми изчезна окосмяването по тялото - то, за съжаление, пак си се върна след това.
Иначе, не виждам проблем да се ползват препарати за почистване на лицето - различните лосиони и кремове, които са за външно зонално третиране. Peace

Общи условия

Активация на акаунт