Позволявахте ли си алкохол през бременността?

  • 30 243
  • 494
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Искам да попитам бившите и настоящи бременни, позволявахте ли си алкохол през бременността и колко? Особено ще ми е интересно да чуя вече родилите "прегрешили" мамички за отзиви.
Аз съм в четвърти месец и си позволявам по около 200 гр червено вино на седмица. Това след като завърших третия. Всички твърдят, че вино можело, два пъти седмично по около 100 гр. Обаче лекарите казват, че не е установено безопасно количество алкохол през бременността. Майка ми каза, че бременна с мен си е позволявала всяка вечер по чаша червено вино (домашно). Сигурно по нейно време не е имало някой да я светне за лимитите Simple Smile Но е факт, че ми няма нищо, напротив, първа и единствена завърших университет във фамилията, ако това изобщо е показател за нещо.
Обичам червено вино и понякога през първия триместър така хубаво ми миришеше, че трябваше да се махна, за да не се изкуша. Сега си позволявам по 100 гр, около 2 пъти седмично.
Вие как сте?

# 1
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Ами за цялата ми бременност пих 1 чаша бяло вино за рождения си ден и 1 бира от малките на една приятелска сбирка  Blush Просто самата мисъл за алкохол ми преобръщаше стомаха,пък камо ли употребата му  Peace

# 2
  • Мнения: 718
Ами колкото и много да ми се пие, разминавам се само с 1-2 глътки от чашата на мъжа ми (бира или вино) и това при повод.

# 3
  • Мнения: 9 814
Пиех по половин чаша бира през последните седмици.
Преди това алкохол не съм употребявала.

# 4
  • Мнения: 6 713
Бира пих 1-2 пъти, шампанско на Нова година и това беше. Crazy

# 5
  • Мнения: 1
Цитат
Здравей,аз съм в 6-тя месец,по принцип безалкохолна бира или червено вино в умерени количества не пречи:)))аз лично не изпитвам нужда от алкохол,но някой път като ми се препие ,пя по 50гр бяло вино.На мен лекаря ми каза че е хубаво по малко червено вино да се пие,особено ,ако кръвното ти е ниско,не пречи.Естественно в рамките на допустимото за бременни:))
Zdravei,az sam v 6-tia mesez,po prinzip bezalkoxolna bira ili 4erveno vino v umereni koli4estva ne pre4i:)))az li4no ne izpitvam nujda ot alkoxol,no niakoi pat kato mi se prepie ,pia po 50gr bialo vino.Na men lekaria mi kaza 4e e xubavo po malko 4erveno vino da se pie,osobeno ,ako kravnoto ti e nisko,ne pre4i.Estestvenno v ramkite na dopustimoto za bremenni:)) Peace

---------------------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 04 ное 2009, 03:23 от AnMary

# 6
  • Мнения: 403
За цялата бременност съм си позволила около 1/2 чаша бира.

# 7
  • Мнения: 639
Пила съм 4-5 пъти по няколко глътки червено вино с лимонада.

# 8
  • Мнения: 194
В началото ми се гадеше при мисълта за алкохол.После,към 5-ти месец ,си пийвах бира от време на време.

# 9
  • Razgrad
  • Мнения: 282
Пила сам една-две чаши бяло и толкова червено вино.

# 10
  • Мнения: 64
Аз съм вече в 8ми месец и откакто разбрах, че съм бременна не съм изпила нито една глътка алкохол! Интересното при мене е, че обичах доста да си пийвам преди това  Drunk Не ми се е гадило, не съм изпитвала някакво отвращение към миризми или вкусове, просто мисленето ми се промени в много отношения, не съм изпитвала нужда да пия и смятам, че бременните не трябва да пият въобще. То и за небременни жени 200мл май са препоръчителния максимум (е, аз на моменти съм си позволявала доста повече Mr. Green) Много жени ще кажат, че са пили алкохол и пак са родили прекрасни здрави бебета, но според мен загубата не е чак толкова голяма - достатъчно съм пила и ще пия колкото си искам пак като спра да кърмя - и по-скоро вярвам на теорията, че безопасното количество алкохол за плода не е установено и не си заслужава риска! А пък лекар да ти "изписва" червено вино за ниско кръвно ми се вижда пълен абсурд  #Crazy !

# 11
  • Мнения: 3 621
Аз и като небременна не пия изобщо, а за цялата бременност изпих около 50 мл. вино на Нова година.  Но пък съм си позволявала по някоя и друга чаша кола и шоколад, което изобщо не е по-полезно от 200 мл. вино на седмица.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 589
Вино не съм пила, както и никакви концентрати. Но от време на време пиех по малко бира.

# 13
  • Мнения: 2 521
Не пия нищо алкохолно без значение дали съм бременна или не.Интересното беше обаче,че с втората бременност ми се допи веднъж бира,въпреки,че изобщо не я харесвам иначе.Пийнах няколко глътки,и за мое учудване ми хареса Simple Smile.Сега пак не я понасям.

# 14
  • Мнения: 3 241
Досега ми се е случвало на 3-4 пъти да изпия по половин чаша вино Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт