Медикаментозен аборт

  • 11 386
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 186
за мен аборта е равен на убийство-освен в случаите с медицински показания .затова въпроса ме натъжава и наистина мисля ,че мястото му не е тук а трябва да бъде отправен към някой лекар.поглеждали ли сте във форума за проблемно забременяване -интересно жените пишешти там как биха погледнали на такъв въпрос.това е мнението ми и повярвайте хич не се срамувам от него!

Виж какво, въпросът в темата не е- Да направя или да не направя аборт и никой не желае да слуша простотии за "убийство" и т.н., така че ако нямаш конкретно мнение относно въпросния медикаментозен аборт по- добре не задръствай темата с "компетентното" си мнение. Момичето сигурно и без това е притеснено и едва ли му се четат подобни глупости. Щом е решила да направи аборт тя си знае най- добре и не дължи обяснение никому, най- малко на нас.
Абортът не е никакво "убийство", а си е напълно законен метод за прекъсване на бременност, който ако е направен от квалифициран лекар свежда рисковете до минимум.
На  rilka още веднъж ще кажа да се посъветва с гинеколог и да не предприема сама опити за аборт, защото наистина може да се окаже опасно и да си навреди.

# 16
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
И моят съвет е задължително да се консултираш с гинеколог!
В никакъв случай не слушай случайни хора.
Чувала съм и аз ,но не знам подробности,а и това няма значение тъй като при всички случаи трябва да те види лекар.

Последна редакция: вт, 20 сеп 2005, 12:11 от Gel

# 17
За съжеление аз знам за този тип аборти.
Казвам за съжаление, защото миналата година бях бременна и щастлива, но когато навлязох в 16стата седмица на бременността бебето ми умря. 3 седмици мъртвото бебе беше в мен, признаци за спонтанен аборт през това време никакви, организъмът ми просто отказваше да го изхвърли и накрая трябваше да ми предизвикат аборт.
Аз живея в Швеция. Тук аборти се предизвикват с хапчета. Първо ти дават някакви хормонални хапчета и те изпращат в къщи до следващия ден. От тези хапчета трябва да започнеш да кървиш, но това не е задължително. Обясниха ми, че те са нещо еквивалентно (не е същото) на първата фаза на контракциите при нормално раждане.  На следващия ден отиваш в болницата и там ти дават друго хапче, с което вече започваш да имаш по силни и по чести контракции и накрая "раждаш", първо плода, после и плацентата.  Забравих да отбележа, че ти дават също така и обезболяващи хапчета -  свещички, които се слагат в ануса.
Тези тип аборти се счита за едни от най-добрите до момента (поне тук в Швеция), защото се постига ефект на нормално раждане.  Обикновенно след него не се налага да те изчистват отдолу допълнително, тъй като организма сам изхвърля всичко.  Разбира се преглеждат те дали всичко е наред. Тук е прието прегледа да става в операционната, дори те упояват, прегледа е много обстоен. Общо взето преглеждат всеки милиметър  от теб.  Когато се събудиш ти дават хапче за спиране продукцията на млякото.
Другия тип аборти, за който знам че се прилага в България е с вакуум да изсмучат от теб плода. Аз тук попитах лекарите за този тип аборти и те ми отговориха, че след появата на тези хапчета за аборт, в Швеция не прилагат вакуума, защото той наранява матката,  и  тя по трудно се възстановява.
Надявам се инфото да ти е полезно.  Но въпреки това се консултирай с гинеколог.
Към всички имащи негативно мнение към темата аборти искам да ги помоля да помислят от другата гледна точка - аборта не винаги е нещо което ти се иска.  Аз също съм против прекъсване на бременността, но понякога има случаи, когато бременността ти е прекъсната по нещастно стечение на обстоятелствата (незнам как да се изразя, просто няма думи да опишеш какво ти се случва, когато видиш на ултразвука, че бебето в теб не мърда, сърцето му не тупти............). В такъв един момент човек има нужда от подкрепа, а не от обвинения.
Пожелавам на всички ви да не ви се случва, това което мен ме сполетя. Бъдете щастливи.

# 18
  • Мнения: 3 423
по тази логика(че аборта има нещо общо с бременноста) утре ще прочетем въпрос -в кое сиропиталище да зарежа детето си и тогава пак ли отговора ще бъде че щом има дете значи има някаква връзка с майчинството.аз знам ,че има аборти по медицински показания и искрено съчуствам на такива майки но този явно е зададен преди консултация с лекар и явно е по желание.и ако искате обиждайте ме че съм "лигла"дамичка"некомпетентна"но в момента съм с изострена чуствителност и обичайки нероденото си бебче и виждайки го всяка седмица ,че вече си е живинка ме боли и рева като магаре прочитайки ,че някое друго малко същество ще бъде премахнато и ,че тук се очакват предложения за начина по който да стане
мястото на въпроса не е в подфорум майки(бъдещи и настоящи)
-въпроса за аборта няма място тук

Извинявай...поправи ме, ако греша, но все пак въпрос за аборт явно има връзка с бременност...или греша?

И хайде да не сме по-праведни от Господа...не малко хора тук са правили аборт по желание и могат да дадат насока на момичето.
А това е целта на форума.
Да си помагаме...кой с каквото може на някой в нужда...

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
в момента съм с изострена чуствителност

Похвално е, че отчиташ това.
Въздържай се от резки, осъдителни постинги.
Тук не е другарски съд, а форум.
Кой какви решения взима за живота си е само и единствено негова работа.
Ако не можеш да помогнеш със съвет по темата, по-добре замълчи или иди се излей в клюкарника как си против абортите.

Това последното НЕ те съветвам да го правиш....

# 20
ей, чак аз се вбесих. безгрешните, гледам, пак хвърлят камъни. естествено, че момичето пита за съвет. и то точно във форум, където все някой може да има инфо. освен това не виждам защо е изключена от групата на бъдещите майки - нали и тя, дай боже, ще има дете. ако не този път, следващия. освен това смятам ,че ако всяка една от нас като бременна е по-чуствителна, жените, на които предстои аборт са доста по-чуствителни. така че момичето няма нужда от морал. това го казвам от опит, наложи ми се аборт преди 2 години и го преживях доста по-трудно от сегашната си бременност във всичките й прояви.

за хапчетата съм чувала, че тук ги дават в малко криминални случаи и то гинеколози-непрофесионалисти. дано медицината все пак се развива, но питай поне двама-трима доктора с препоръки, не отивай при случаен.

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
manuela към кого е отправен поста ти?

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

Ти manuela ли си?

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не е нужно да съм Мануела, и не е нужно да я питам - постът й е към авторката на темата, като в постинга й също е отразено мнението й около спора.


Ти май не разбираш добре какво точно попитах.
Колко човека са скокнали срещу момичето?
ЕДИН...и всички други я защитават.
Спор няма.
Не правете от мухата слон.

# 24
май нещо не съм се изказала разбираемо. мнението ми е, че рилка правилно е поискала съвет, и мястото е точното. реакции срещу решението й не са правилни, тъй като никой от нас не знае какво точно й се случва, за да я съдим защо прави аборт. всеки да помогне, ако може, с инфо, а който иска да я линчува, няма морално основание за това.

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
manuela

тъй, де:)
  bouquet

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Предлагат ми аборт с някакви таблетки..?

Кой ти излезе с това предложение? Ако позволиш да предположа, няма нищо общо с медицината тоз индивид - нали? Или греша... Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 21 сеп 2005, 18:52 от Шани

# 27
  • София
  • Мнения: 4 423
Миличка, има такива таблетки, но въобще не ти го препоръчвам! Naughty
Аборта не е толкова страшно нещо,когато е направен от специалист в болнично заведение(личен опит),по-добре се консултирай с гинеколог както са ти писали другите момичета и всичко ще бъде наред! Peace
На милото момиче,което толкова остро поставя въпроса къде трябва да се пише, ще и прошепна че може би малко се е заблудила-това не е Проблемно забременяване или Искам бебе, а Майки бъдещи и настоящи.Това момиче само след година може да пише тук като бъдеща мама,нали така prasentze ?

# 28
  • Мнения: 2 142
И аз съм чувала за тези таблетки, но гениколога ми не ми ги препоръча. Аборта направен от специялисти намалява риска от последствия до минимум. Правила съм 2 аборта, единият път-по желание, вторият-по медицински причини. И двата пъти го преживях много тежко. Така че, консултирай се с гениколог за състоянието ти, както са ти казли другите момичета, и нека той ти предложи най-правилния начин. Желая ти скорошно възстановяване и прекрасно бебче следващият път!

Общи условия

Активация на акаунт