Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 139
Да ви кажа и моите впечатления от TBI - вече 4-та година съм техен клиент и съм прилючила успешно 6 договора. До сега не съм имала никакъв проблем, никой не ме е търсил за някакви такси и суми, които не са упоменати в договора.

Това е важно - четете си договорите, за да няма изненади.

Иначе TBI предполагам като всички останали кредитодатели (не знам дали такава е думата  Laughing) сигурно имат проблем със събирането на вноските от клиентите си. Преди 4 месеца ми отпуснаха кредит за покупка на автомобил и ми искаха да подпиша ЗЗ. Нямаше проблеми. Единствената "уловка" която се опитаха да ми направят е да накарат човека, когото съм посочила за лице за контакт да се подпишел и той на ЗЗ. Идва една девойка при подписване на договора и ми обяснява как и лицето за контакт трябвало да се подпише. "Защо?" питам аз, "Той не е гарант подоговора, не е упоменат в договора, не е страна по договора." " Ми за да си търсим парите от него, ако стане нещо..." каза девойката. " Ми няма как да стане," отговарям. "Той не е страна по договора, а просто лице за контакт посочено във формата за кандидатстване. Нямате юридическо основание да искате той да се подписва - консултирала съм се с двама адвокати... "(блъфирах). Grinning

Девойката стана тъмно червена на цвят, извини ми се, излезе от залата за срещи и след малко се върна с ключа от автомобила и без никакви изисквания повече...Simple Smile Оттгогава си плащам и нямам проблеми.
Та мисълта ми е - ако знаете, че сте прави, не  се оставяйте да ви мотаят Simple Smile

# 31
  • Мнения: 3 634
През ден има във форума тема как да получиш лесно и бързо потребителски кредит, а когато това е възможно да се случи пак има недоволни. Повечето се сещат, че някой е кожодер или некоректен когато започне да си търси пропуснатите вноски.

Ползвам TBI от 4-5 години и не съм имала никакви проблеми.

# 32
  • София
  • Мнения: 980
Преди време ми се наложи да взема заем от тях - нямах проблеми ,даже го изплатих за 4 месеца не за година и ми направиха отстъпка около 150лв
иначе преди 2 г си взех на лизинг телефон-нямах никакъв проблем
в момента ми тече лизинг за холна гарнитура - да чукна на дърво нямам никакви проблеми
като заключение мога да кажа ,че съм доволна от TBI, а също така и от Gredi go (credibul)

# 33
  • Мнения: 11
Здравейте, дами!
Работя в Ти Би Ай Кредит от 11 години, казвам се Нора, служебният ми телефон е 02/8163763, ако имате някакви грижи - моля, звъннете!
Иначе забелязвам, че финансовата култура от ноември до днес се е повишила значително, за което - моите поздравления!
Според ЗПК кредиторът не може да задължи потребителя да подпише запис на заповед, но това не значи, че финансовата институция не може да поиска от клиента подписването му. Мога да ви успокоя, че вече записа на заповед не е по-силен от договора, така че имате ли договор и не плащате, ще ви се случат същите неща, които могат да се случат и със записа.
Личният ми съвет е  - не подписвайте записи заедно с договорите, защото това удвоява задълженията ви - веднъж имате задължение по договор, веднъж - по заповед, което не е кул  Sunglasses.
Желая ви всичко добро и съм на ваше разположение на тема TBIC

# 34
  • Мнения: 0
Дали са TBI (за кредитни карти) или са GLOBUL (за закупуване на notebook) или който и да било друг в тази държава, който ви поиска подписване на ЗАПИС НА ЗАПОВЕД, освен договора, който сте сключили,
НИКОГА НЕ ПОДПИСВАЙТЕ ТАКОВА ЧУДО !!!!!! АМА НИКОГА !!!!!!!!!!

След като има договор, той е достатъчно основание да си приберат задълженията !!! (справка ГПК)
Без значение е какво ви обясняват служителите и каква им била гаранцията и колко безобидно било да подпишете ...

Моят личен опит в съдебната практика е доказал, че с подписаната ЗАПИС НА ЗАПОВЕД, рискувате
да приберат ЦЯЛАТА СУМА по сделката ДВА ПЪТИ !!!

# 35
  • Мнения: 0
През ден има във форума тема как да получиш лесно и бързо потребителски кредит, а когато това е възможно да се случи пак има недоволни. Повечето се сещат, че някой е кожодер или некоректен когато започне да си търси пропуснатите вноски.
Ползвам TBI от 4-5 години и не съм имала никакви проблеми.

ИСТИНАТА Е, ЧЕ ДОРИ ДА СИ ПОГАСЯВАШ КРЕДИТА НЕ ВИНАГИ ВНОСКИТЕ СЕ ОТРАЗЯВАТ, ЗАЩОТО И ТАМ РАБОТЯТ ХОРА! В НЯКОЙ СЛУЧАЙ СЕ ДОПУСКАТ НЕВОЛНИ ГРЕШКИ, В ДРУГИ СЛУЧАЙ СЕ ДОПУСКАТ ЗЛОНАМЕРЕНИ ГРЕШКИ И ТОГАВА ЗАПОЧВАТ ПРОБЛЕМИТЕ !!! СЛЕД КАТО ИМА ДОГОВОР И ИМА ПРОБЛЕМ ПО ИЗПЪЛНЕНИЕТО - НЕЩАТА СЕ РЕШАВАТ В СЪДА - И ТОВА Е ЗАКОННИЯ РЕД !!!

НЕСПИРНИТЕ ОБАЖДАНИЯ ПО ТЕЛЕФОНА, ПОСЕЩЕНИЯ ПО ДОМОВЕТЕ , ЗАПЛАХИ ПО ЕДИН ИЛИ ДРУГ НАЧИН ИЛИ ДРУГ ПСИХИЧЕСКИ  ТОРМОЗ - ЕТО ТОВА Е НЕЗАКОННО !!!
И НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ГО ПРАВИ БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ КАКВИ СА МОТИВИТЕ МУ, НАМЕРЕНИЯТА МУ И Т.Н. !!!
ВСЯКАКВИ ТАКИВА ДЕЙСТВИЯ НАМИРАТ РЕШЕНИЕ В НАКАЗАТЕЛНИЯ КОДЕКС !!!
И ВСИЧКИ КОИТО ПРИЛАГАТ ТАКИВА ДЕЙСТВИЯ НЕ МОГАТ ДА БЪДАТ ТОЛЕРИРАНИ АКО ЩЕ ДА СА ПРИЛАГАНИ ОТ САМАТА ДЪРЖАВА (ДАНЪЧНИ ОРГАНИ)!!! ТОВА ОЗНАЧАВА ПРАВОВА ДЪРЖАВА !!!
ИНАЧЕ ОТИВАМЕ В ДИВИЯ ЗАПАД - ДА РАЗДАВАТ ПИСТОЛЕТИТЕ И ДА СЕ ИЗБИВАМЕ.

# 36
  • Мнения: 1 174
Запис на заповед съм подписвала за 3 месечни вноски по ипотечния кредит като го теглихме, като подписахме договора, подписахме се заедно с мъжа ми на запис на заповед в размер на 3 месечни вноски по кредита. Бях наясно какво подписвам, но прецених, че тре вноски не са голяма сума и можем да си позволим да ги платим 2 пъти ако се наложи.
Не знам защо точно такава сума искаха да подпишем, банката е ДСК, но като се замисля, отдавна минаха трите първи месеца на кредита, не са ни връщали тази запис на заповед, ако попитам за нея и си я поискам, дали ще ми я дадат  newsm78

Ти би ай - 4 стокови кредита - безпроблемно приключени, с предложения да тегля още и кредитна карта ми предлагат.
Джет кеш - 3 парични кредита, пак без проблеми, дори предсрочно върнати, пак писмо с покана да тегля по - голяма сума.
Уни кредит - 3 стокови кредита, 2 вече изплатени, третия плащам в момента, никакви проблеми.
Случвало се е да забавя 2-3 дни вноска - напомняне с СМС или обаждане по телефона, и толкоз.
Като теглите такъв кредит, трябва да сте в състояние да го плащате. Такива кредити не се теглят щото нямаш пари, и няма изгледи да имаш скоро. Така само се затъва още повече.

На мястото на автора не бих подписвала Запис на заповед за цялата сума на кредита. Ако не ти стигат доходи, кажи им да рискуват или пък намали сумата на кредита, но не прави глупости. А ако имаш съмнения, че наистина доходите ти не стигат /както те твърдят/ не се изхвърляй с непосилен кредит, че лошо.

Последна редакция: ср, 11 май 2011, 13:41 от rosy_bosy

# 37
  • Мнения: 0
Искам да ви кажа, че навсякъде има некоректно отношение и укриване на информация от клиентите на кредитните институции. Била съм клиент на всички кредитни компании, но най-доволна останах от Credi Go. Просто нямам думи, никога не съм била обслужвана с такова внимание и търпение, а за лихвите колко са ниски сравнение с другите джет кредит, ти би ай и уни кредит, наистита има огромна разлика. Толкова добри условия предлагат, че аз направо неможех  да повярвам на очите си. Силно ви препоръчвам ако имате нужда от стоки на изплащане, задължително попитайте в магазините за Gredi Go !!! Пишете мнения и впечатления. Simple Smile Пожелавам на всички успех и дано да не се налага да ползвате кредити!

# 38
  • Мнения: 0
тоя/тая дето е отворил темата,е хубаво било преди да пише тук да си прочете хубаво какво точно е това.Ако си е отворил очичките ще види че не е само "запис на заповед"
а е запис на заповед на второто лице !!Второто лице се явява авал в самия договор.Могъл е да обясни че записната заповед е на второто лице за контакт.А не на самият кредитополучател.Второто лице е лице за контакт което се изисква от кредитора.Така че айде бъди добър и се уточнявай следващия път..или си мий по често очите и не подвеждай хората с тъпите си притеснения.

# 39
  • Мнения: 0
Аз също се възползвах от "услугата" на Ти Би Ай кредит.Внесох нормално и навреме 2 вноски( от 8 по договор).Два дни след внасянето на втората вноска ми се обади тяхна служителка- Рени Шулева.Естествено не се представи с име, но бях настоятелна.С крайно груб тон ми заяви ,че дължа вече две вноски(срокът за внасяне на втотата вноска дори не беше изтекъл).Бях в друг град и когато помолих за адрес на ТИ БИ АЙ кредит в този град за да представя вносните бележки само каза "Имаме офиси навсякъде" и прекрати разговора.Останах с впечатление, че не иска да разрешим проблема.Мога да го приема за грешка на некадърен служител, а не на цялата фирма, но се оказа ,че същата Рени Шулева се е обаждала пак за неплатени първи две вноски на мой колега, който също ползва услугите им.Започвам да си мисля дали това не е странен начин за предсрочно събиране на вноските в противоречие с договора.Признавам си, първата ми реакция беше да отида и да внеса отново  двете вноски, а после да търся обяснение.

# 40
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ако вече сте подписали ЗЗ и задължението е приключило, идете да си я поискате и не мърдайте докато не я получите. Нямат право да не ви я върнат. Мен доста ме мотаха от Глобул докато си я получа обратно, но все пак я дадоха /след много разправии разбира се/. От тогава - никакво подписване на такова нещо. Ако искат. Кредитни институции бол. С Ти Би Ай не съм имала проблеми, като се изключи, че ми бяха загубили бележките по 2 вноски и трябваше да се разкарвам да им ги нося и да правя разправия. Така че вече ако се наложи да се изплаща нещо, ползвам  УниКредит Булбанк, там всичко е ОК, банка като банка и нямам ядове. След приключване на задължението задължително искам служебна бележка, че нямат повече претенции и ми я дават. Щото ... парен каша духа.

# 41
  • Мнения: 75
Дали са TBI (за кредитни карти) или са GLOBUL (за закупуване на notebook) или който и да било друг в тази държава, който ви поиска подписване на ЗАПИС НА ЗАПОВЕД, освен договора, който сте сключили,
НИКОГА НЕ ПОДПИСВАЙТЕ ТАКОВА ЧУДО !!!!!! АМА НИКОГА !!!!!!!!!!

След като има договор, той е достатъчно основание да си приберат задълженията !!! (справка ГПК)
Без значение е какво ви обясняват служителите и каква им била гаранцията и колко безобидно било да подпишете ...

Моят личен опит в съдебната практика е доказал, че с подписаната ЗАПИС НА ЗАПОВЕД, рискувате
да приберат ЦЯЛАТА СУМА по сделката ДВА ПЪТИ !!!


Много те моля, обясни ми го това - как се случва и на какво основание, защото де факто при мен така се получава в момента с друга фирма. Плащала съм при тях, пазя вносните бележки. Има някаква ЗЗ, която аз не съм подписвала, само така се твърди от тях. Сега си искат парите ОТНОВО. Ще водим дело.

Общи условия

Активация на акаунт