Скъсена шийка на матката

  • 97 668
  • 148
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 177
  Първата ми бременност завърши фатално, с преждевременно раждане в 25 г. с., но аз освен скъсяване на шийката имах и контракции. През втората бременност  ми направиха серклаж в 17г.с., пак имах контракции, но успях да устискам до 38 г. с., когато, поради проблеми с тоновете на бебо, се наложи секцио. По мое мнение, а и по мнение на лекарите, серклажът много  помогна. И благодарение на него сега се радвам на моето бонбонче!
 Всяка бременност е различна, скъсената шийка при едни води до преждевременно раждане, други успяват да износят докрая, дори и преносват. Всичко е строго индивидуално, затова ти и твоя лекар най-добре може да прецените какво да правите.
 Успех и леко бременеене!
 

# 16
  • Мнения: 23
В края на 6-ти месец получих много силни контракции и блоки през нощта,отидох в болницата биха ми няколко изжекции ношпа и папаверин и контракциите спряха.Обаче ми казаха че шийката ми е скъсена и мека.Моя доктор не беше в БГ и отидох на преглед при него един месец след това- 31 г.с.,който ме прегледа и каза че положението ми е сериозно- скъсена шийка 50%,центрирана и мека. Бебето беше слязло много ниско.Предписа ми големи дози магнезий и ми каза пълно лежане на легло в следващите 4-5 седмици,ставане само до тоалетна.В момента дори пиша от леглото и не съм си показвала носа навън вече близо 3 седм.Но какво да правя, детето ми е по-важно от всичко.Ще я карам така още 2-3 седмици,пък после каквото стане.
В моя случай беше късно за серклаж, но така като гледам ти имаш време, така че реагирай ако е необходимо.Успех!

# 17
  • Мнения: 47
Аз също съм с конизация и ми е премахната 2/3 от шийката. Доктора ми каза, че ще правим серклаж в 16 г.с. превантивно, дори и да изглежда, че няма нужда. Но аз още от сега съм в болнични с нареждане да си почивам.
Надявам се всичко при теб да мине безпроблемно  Hug

# 18
  • Русе
  • Мнения: 526
   Момичета, благодаря ви, че споделяте вашия опит! Hug
   Аз ходих пак на преглед преди 3 дни, лекарят каза, че няма промяна в положението и няма да правим серклаж. Пия си лекарствата, лежа колкото може повече и контракциите ми почти изчезнаха.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Mimeto78  ми браво за хубавите новини.
Да споделя ,че този път направо си преносвам с този серклаж...
обикновенно до 34-35 седмица съм ги измътила, а сега направо
подобрявам личния си рекорд  Wink

# 20
  • Мнения: 141
Да споделя и аз, че бях със силно скъсена и изгладена шийка , направо пред раждане и от 29 г.с бях в болница , нон стоп лежане и огромни дози магнезий и гинипрал... Не е шега работа, аз имах и много контракции...Родих в 36 г.с ,но се радвам ,че устисках и дотогава. Моят съвет е да лежиш,колкото и да е досадно и подтискащо..

# 21
  • Мнения: 8
Здравейте момичета,
да се запиша и аз. Изчитам ви с голямо внимание и научавам много неща, за което ви благодаря много
С конизация съм и съм бременна в 12 гс. Док ми каза, че засега няма нужда да се притеснявам и от разговора ни разбрах че няма намерение да ми прави серклаж, ако няма нужда. Просто ще се наблюдаваме по-често.
Проблемът е че започна да ми процапва по малко кафяво розово бледо течение. Вече трета седмица. Докторът ми изписа но-шпа и витамини и каза да не се притеснявам. А на прегледа всечко си беше наред. Случвало ли ви се е такова нещо?

# 22
  • Мнения: 1 475
slyn4eva , аз също съм с конизация и два пъти ме се случва това,което описваш/ведъж в 5 и веднъж в 7-ма седмица/ ,но при мен беше еднократно и само кафяво, ходих  и двата пъти на преглед и се оказа,че е спукано капилярче на шийката на матаката,нищо тревожно, нито хапчета съм пила,нито съм лежала!!Но при теб е друг случая, не ми се вижда нормално да прокапва трета седмица и то розово поне, отиди при друг лекар, не ти ли дадоха някакви хапчета??!!

# 23
  • Мнения: 8
Ами пия фолиева киселина, герикапс, витамин с и но-шпа. Нямам никакви болки, които да са извън нормалното дискомфортно състояние. При предишната ми бременност съм ги имала същите, но тя беше преди 14  newsm78 години. Та сега ми е ново всичко. Вчера и днес вече така ми намаля, че започнах тайничко да се радвам. Общо взето гледам да съм максимално спокойна, защото ако не е кървене ще е серклаж, ако не е той ще е амниоцентеза та ако започна да се притеснявам много няма да е добре.
С друг лекар се консултирах и получих коренно противоположно мнение, та сега се ровя по форумите и чета за други мами, като мен  Simple Smile

Последна редакция: чт, 26 ное 2009, 12:50 от slyn4eva

# 24
  • Мнения: 4 589
Намалява заради витамиц ц, но не е зле да се консултираш с още един лекар за всеки случай.

# 25
  • Мнения: 59
miracle82, би ли ми казала в какви дози пиеше магнезий и в какви гинипрал и касъв по точно магнезии

# 26
  • Мнения: 141
Имам и аз въпрос към вас.Скъсена шийка и разкритие едно и също ли е, или едното предхожда другото?

# 27
  • Мнения: 1 868
Едното предхожда другото Peace

# 28
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Имам скъсена шийка на матката, поради неграмотно направен кЮртаж след спонтанен аборт. Направо осакатена. С голямата ми дъщеря откриха проблема навреме и ми направиха серклаж, благодарение на който изкарах сравнително спокойна бременност, с леки контракции, но не бях на легло. Износих си до края без други проблеми.
Вторият път обаче не ми направиха серклаж поради други пречки и беше истински кошмар. Въпреки лежането, родих преждевременно в 29 г.с. Не искам да кажа, че серклажът би бил единственото спасение, но е факт, че доста облекчава състоянието.
Успех   bouquet

# 29
  • Мнения: 8
Намалява заради витамиц ц, но не е зле да се консултираш с още един лекар за всеки случай.
Ами аз се консултирах, но пък бяха абсолютно крайни в заключенията си и ме разтревожиха много. Първо изобщо не ме прегледа, преписа всичко, което моя лекар беше написал и ме попита давам ли си сметка че едва ще дочакам седмия месец  Sad Моя лекар изобщо не е вписвал данни за шийката на матката или нещо подобно. Просто в документите е записано кога е направена конизацията и че е установена бременност. В резултат на което аз изчетох в интернет всичко, което намерих за конизация и бременност и разбрах, че има различни дължини на шийките, различни скъсявания ит.н. и се питам как така разбра че няма да дочакам деветия месец като не е видяла за какво става въпрос.  newsm78

Последна редакция: пн, 30 ное 2009, 09:57 от slyn4eva

Общи условия

Активация на акаунт