Скъсена шийка на матката

  • 98 490
  • 148
  •   1
Отговори
# 60
  • Русе
  • Мнения: 526
   Здравейте, мили момичета и честит празник! Hug
   При първата ми бременност нямах скъсяване на шийката, нямах контракции, болки, дори преносих с една седмица и се наложи да ми предизвикат раждането.
   При тази бременност в началото на 4тия месец лекарят установи скъсяване на шийката с 30 %. Спрях да ходя на работа, пазих се повечко. Ходех на прегледи на всеки 3 седмици, при което д-ра винаги ме преглеждаше - скъсяването не се увеличи, не се появи и разкритие и до сега. Вече си мисля, че това скъсяване ми е в следствие на епизиотомията и многото шевове след първото раждане.
   Едва ли съм типичният случай за цервикална недостатъчност, но споделям с вас как протекоха нещата при мен и дано да съм от полза на някого! Истината е, че всеки случай е строго индивидуален и не бива да мислите най-лошото и да се тревожите само защото сте чели, че с някой е станало така! И даже най-добре да не четете много Wink Слушайте лекаря си, не се претоварвайте и мислете позитивно! Hug

# 61
  • Мнения: 4
Здравейте, на всички!
Бих искала да ви помоля да ми помогнете как да реагирам.В 28 г.с. и преди 4 дена ми откриха скъсена /80%/ и изгладена маточна шийка.Как трябва да реагирам от сега нататък, за да си задържа  съкровището ми.Двамата с таткото сме доста притеснени!Моля всички които са минали по този труден път да ми помогнат като ме посъветват какво да правя занапред.

# 62
  • Мнения: 39
Здравейте и от мен! Първо да дам съвет, много лежане и настоявай да те следят по-дълго време в болнична обстановка.
Не знам дали съм най-подходящият човек да те успокоя, тъй като преди две години загубих своето бебе в 26-та седмица. Получих разкритие, което не можеше да се увладее и ....
Сега и аз съм бременна в 20-та седмица, цервикална недостатъчност, като за капак ентерококи, а тази вечер видях някакво розово течение, слузесто, без каквито и да било болки или контракции. И аз самата иман нужда от съвет. Неудобно ми е да звъня на доктора в събота вечер, а в понеделник имаме уговорка за преглед, дано не е късно до тогава. Моля за съвет!

# 63
  • Мнения: 1 868
Спазмолитици, лежане и естествено консултация със специалист!
Стискам палци да си изкараш безпроблемно бременността Praynig
И едно въпросче само, доктора който установи това скъсяване нищо ли не ти препоръча Thinking

jilieva1001 първо да кажа, че няма неудобно аз заради това неудобно загубих и второто си бебче, поради същата гадна цервикална недостатъчност.
Ако все пак решиш да изтраеш до Понеделник съвета ми е да не ставаш изобщо от леглото само до тоалетна и ако има вариант мажа ти да повдигне леко леглото от към краката за да се освободи напрежението и натиска върху маточната шийка, и естествено спазмолитици, които ти сигурно пиеш и без друго.
Еми това е от мен, дано съм била полезна и стискам палци всичко да е наред Praynig
Сега аз да те попитам относно ентерококите, какъв вид са точно и с какво ги лекуваш?

# 64
  • Мнения: 4
мерси много,момичета!
Сега съм в болница и под наблюдение-урината ми не е много добра/с бактерии/ и чакам резултат от микробиология от ваг.секрет/дана нямам инфекции/.Доста съм уплашена тъй като докторите са притеснени спрямо състоянието ми.
Стискам палци всичко да е наред с теб jilieva1001

# 65
  • Мнения: 1 868
Спокойно мила щом си под наблюдение ще се оправят нещата, ще те стабилизират и ще те пуснат да си лежиш вкъщи до финала Peace
Стискам палци за бързо стабилизиране и безпроблемно износване до край Praynig

# 66
  • Мнения: 4
Ами нямам контракции и разкритие и се надявам резултатите да са хубави за да ме пусат,проблема е че имам още много да лежа  #Crazy Cry
Дано само бебка да си стои вътре и да расте...
Вие сте страхотни,давате ми кураж...
Благодаря ви!  bouquet

# 67
  • Мнения: 39
Здравейте! За сега при мен всичко е спокойно. Това розово течение за което се оплаках снощи може да е било от лекарствата, които слагам вагинално за ентерококите. По принцип не пия болкоуспокояващи, тъй като нямам болки, това е именно коварството на цервикалната недостатъчност. Пила съм няколко пъти нош-па или папаверин, като усетя дори слаба болка. Сега пия 3*1т. магнерич, което е против контракции и тях ги няма, слава Богу!
Относно ентерококите те са от вида ентерококи фекалия. Те са типични за чревната фауна. При консултацията с моя лекар говорихме, че спазвам добра хигиена, на правя секс и т.н., той ми обясни, че в последно време за тях казват, че проникват през стената на ректалната тръба във влагалището. В общи линии упорити гадинки! След като се види резултата от микробиологията се взема решение с кой антибиотик ще се лекуват. При мен доктора написа рецепта, по която ги приготвиха в аптеката. Първо 6 таблетки, нова микролаборатория, през това време не ги спрях, а през ден ги слагах таблетките. След като излязоха резултатите се указа, че има единични колонии и продължавам още 5 дни и утре съм на преглед. И между другото моя лекар ми беше казал отново за промивки, които категорично отказах, каза да обирам част от бактериите със стерилна ръкавица и триклобактер, но честно казано и това не смея да правя.

Да не ви досадя вече. Чао за сега!

# 68
  • Мнения: 4
Здравей  мила!
Най-добре да си почиваш и да ограничиш разходките до минимум,защото аз така се докарах до 80% скъсяване и изглаждане.Ако получиш болки/дори и леки/ се консултирай с твоя лекар.
Пази се много!

# 69
  • Мнения: 39
Здравейте! Вече съм в 30 седмица и 4 дни. След серклажа и лежане слава Богу съм до тук! Вече се отървах и от ентерококите. Чакам вече щастливите събитие. Вече съм поуспокоена. Пожелавам успех на всички независимо с проблеми или без проблеми.

# 70
  • Мнения: 36
Здравейте Hug
 може ли само с преглед на екограф да се установи скъсяване на шийката или трябва вагинален  преглед. Blush

# 71
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
на мен са ми го правили само през влагалището

# 72
  • Мнения: 2 222
И аз съм с болки и контракции от 21 седмица. За мен това е трета бременност след 2 раждания със секцио. Пия по 1 шепа хапчета на ден. Досега 2 пъти влизам в болница за системи и всеки път ме преглеждат и на прием, и на изписване вагинално за състоянието на шийката. За съжаление явно не може да се види на ехограф. Понеже ме преглеждат много начесто, в някои от случаите лекарят ми не бърка с ръка, а само ползва спекулум (инструмента за разширяване май така се казва) и оглежда, без да пипа. Аз предпочитам така, защото при преглед с ръка ме боли  Confused

И моят шийка е скъсена, но не знам колко точно, лекарят ми казва, че с медикаменти и почивка мога така да си откарам до края без проблеми. Дано Praynig Всички изследвания са ми добри - урина, кръв, цитонамазка. Сега пия Магнерот, Но-шпа и Бусколизин. При силни болки и контракции - Гинипрал или пак ще влизам в болницата.

Аз се пазя много, просто наистина ми е притеснено. Децата ми ще бъдат за ваканцията при баба си - наблизо са, ще си ги виждам постоянно, но така ще мога повече да почивам. Иначе с 2 деца за какво лежане може да става дума Simple Smile Не домакинствам, освен някои съвсем леки дейности. Никакви разходки и пътувания. Повечето време лежа и така.

Желая на всички безпроблемна бременност докрая, но просто ще трябва да се пазим повечко  Hug

# 73
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
след втората бременност ли се е получило скъсяването?
или и с тях имаше тои проблем

какво пиеш?
къде лежиш?

# 74
  • Мнения: 2 222
a.l.e.n.a, нямам представа кога се е получило, установиха го още в 21 седмица. Предишните ми бременности са били безпроблемни, с втората даже преносих. Всъщност не помня дори преглеждали ли са ме за състоянието на шийката тогава, най-много да е било по веднъж към края. Но не съм имала и никакви болки като бременна преди. Явно сега е станало заради болките и контракциите, не знам. Сега пия по схема Магнерот, Но шпа и Бусколизин. Ако ме хванат силни контракции с болки, тогава Гинипрал.  Peace В Плевен съм и тук лежах в една частна болница (в нея смятам и да раждам, живот и здраве).

Общи условия

Активация на акаунт