ФЕВРУАРЧЕ МНОГО СИЛНО РИТА, ЗА РАДОСТ НА МАМА И ТАТИ!!! (28)

  • 23 398
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 432
Здравейте момичета днес ходих да си удължавам болничния и споделих,че от време на време имам подготвителни контракции(бракстън х),доки каза,че ми е рано за тях и ми предписа Нутри Маг,което ми се видя мн скъпо  Shocked(54 лв.)Понеже видях ,че и други имат опит с това,как мислите опасно ли е ?
Аз пък навсякъде чета, че били нормални вече, на този етап. Обсъдихте ли поне подробностите: колко начесто ги имаш, болезнени ли са и прочие. То хубаво магнезий, ама защо, ако не ти е нужно? Crossing Arms Ако не ти е задал никакви допълнителни въпроси, имаш основание да се съмняваш, че е подходил небрежно.

# 676
  • Мнения: 1 067
Ами опсадих ме ги нямам болки просто някакво схващане (изтрапване)и като се размърдам веднага ме отпуска !Иначе ги имам от около месец и също като теб Мяуче бях чела че е нормално,затова и не се притеснявах!Добре че имам един приятел дето работи във фармацефтична фирма та ще ги взема с малко намаление (47лв)

# 677
  • София
  • Мнения: 6 011
Съни беър Grinning, честит рожден ден! Бъди много здрава и щастлива! Hug  bouquet

Аз преди малко се връщам от висене в поликлиниката.
Въпреки цялото ми параноично пазене, сина ми пипна свинския грип.  Sad От вчера е с Т 38,5, която доста трудно се повлия от Панадола. През нощта пак имаше Т /не знам колко, защото не исках да го разбуждам/ и пак му дадох в просъница Панадол. Сутринта беше с 38,2 и се изстреляхме при педиатърката. Изписа му капки за нос, вит. С, сироп за кашлица и Панадол, засега гърдите са му чисти, дано не се усложни.  Praynig
После отидох при гинеколога, защото днес ми е ден за ЖК, но ЖК са отменени все още. Док ми предложи ако имам притеснения да ме погледне, но на мен ми стана неудобно и отказах и без друго съм наред. Оправиха ми болничния и ме посъветва да започвам Осцилококциум, чай и чесън за да се пазя от малкия.

# 678
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 432
Joy
О, Ники! Колко неприятно!! Ще му мине на малкия като на кутре, а ти пък си достатъчно здрава, тъй че, вярвай, че няма да те прихване!! Хайде, чакам скоро да се похвалиш, че е по-добре. И не забравяй за температурните пикове, че да не се шашкаш! По принцип грипът трае около 7 дни (при възрастни 5, а при децата и до 10), като при такова седемдневно протичане, критични от температурна гл.т. (с висока или повишена Т) са 1,2,3 ден и после 5,6, като 5 ден е най-зловещ. После всичко минава. По някое време може да се появи и кашлица, която можеш да оставиш на самотек, ако не се буди много. Вярвам, че всичко ще бъде наред скоро.  Hug Hug Hug

И Халята започна от неделя, а на другата неделя вече беше кукуряк. Heart Eyes

# 679
  • Мнения: 320
Ника    бързо оздравяване на детенцето!
Аз бях болничен една седмица -някаква настинка ,без температура ...и един колега сутринта ме "подпита" да не би да е било свински грип...идеше ми да му кажа:Не ,пилешки ,аз съм старомодна Tired

и такаааа вече съм 7ми месец ех ,че кеф Heart Eyes

# 680
  • Мнения: 219
Мики, Нутри Маг-а го има и в по-малка опаковка по 30 капсули и е към 22 лв, ако не ти се дават 50+ накуп. И аз го пия. И става въпрос за праг на чувствителност при различните жени, а не за нещо друго. Имам ги рядко вече контракциите (веднъж на седмица горе долу), от 16 г.с ги усещам, и няма никаква база за безпокойство. Пий си магнезия и споко  Wink. Но за първи път като ми се появиха ме гледаха на узи, за да се види шийката на матката и т.н.
Ника, уффф, че гадно!  Sad Да се оправя бързо Борис и ти да се опазиш от този гаден грип! Пфууу, няма ли да се спре вече с тази гадост!

# 681
  • Мнения: 1 067
Мерси Ralipo  Hug видях ,че има и по - малки опаковки но са ми изписали 3х1/30дни и ако ги взема така са ми по изгодни!Принципно вярвам на доки и знам,че ако е сериозно ще вземе мерки ,но някак си се стрснах като каза,че е рано!

# 682
  • София
  • Мнения: 6 011
Благодаря ви, момичета! Hug
А иначе малкия не му личи да е болен, освен, че е топъл. Съвсем не е отпаднал или нещо подобно, снощи си вечеря два пъти и си е жизнен /по това прилича на мен, мен настинките трудно ме събарят, а пък да загубя апетит - никога!  Laughing/.
А Съни е беър, заради кафявото мечешко палто, много ме разсмя тогава!  Hug
Мяу, педиатърката каза да очаквам включване на суха лаеща кашлица, изписа Проспан и аз дори започнах да му го давам, и без друго като види лекарство и не мирясва, докато не му се даде, егати детето.
Кристинче, знам, че не ти е до смях с твоите кошмари, ама така ме разсмя...  Joy Вашата болница дори и аз я знам - прокървих в началото и се наложи да науча, че в родилното няма ехограф.  Shocked Естествено, дълго време не вярвах, ама май ще повярвам. Пък после в търсенето на ехограф отидохме в частната поликлиника /забравих как се казваше - синя и лъскава/ и там ми казаха, че имат ехограф, но нямат гинеколог. Любезно ми предложиха друг специалист да ме прегледа.  Crazy Сигурно щях да съм първата кървяща бременна, прегледана от ортопед примерно.  Joy Накрая акостирахме при Янка Терзийска, нямам идея какво е мнението за нея, но аз останах изключително доволна от прегледа и обясненията и, както и от цената - взе ми само 20 лв., а ме гледа на хубавия ехограф /3-4Д/

# 683
  • София
  • Мнения: 166
Момичета, на вас как ви удължават болничните, днес се обадих на мойта докторка да я питам дали да ходя в петък на ЖК и тя ми каза че са отменени и не може и болничен да ми пусне по тази причина.
А пък не можело да съм си вземела от личната защото до сега болничните ми са издавани от лекарска комисия и така трябвало да са до края, ама нещо не ми се струва логично. Счетоводителката ми беше казала че не трябва да го прекъсвам дори и да не си пускам отпуска за да не ми се отрази на майчинските след това.
Някои ако е запознат, нека да пише.
Благодаря   bouquet

# 684
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Ника, да се оправяте бързо!  Hug Praynig

То и аз толкова параноично се пазя, че през уикенда бяхме на гости на свекитата и като видях свекъра, ми се стори, че ми говори на настинало. И както се беше засилил да ме прегърне човекът, аз направих един доста рязък завой да го избегна и той си остана с отворени ръце. После го питах дали е настинал, той каза, че нищо му няма, просто ми се е причуло явно. Тогава си го нагушках и му се извиних...много ми стана тъпо, ама той ме успокои, че ме разбира, нали не мисля само за себе си, а и за бебо.

# 685
  • Мнения: 1 067
Момичета, на вас как ви удължават болничните, днес се обадих на мойта докторка да я питам дали да ходя в петък на ЖК и тя ми каза че са отменени и не може и болничен да ми пусне по тази причина.
Ами доки спомена да ме пишат по-спешност явно има значение ,но аз ходя на коснултации в Шейново!Иначе на мен са ми издавали болничен със задна дата ,но ставаше въпрос за 3 дни,попитай за този вариант!

# 686
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 432
А иначе малкия не му личи да е болен, освен, че е топъл. Съвсем не е отпаднал или нещо подобно, снощи си вечеря два пъти и си е жизнен /по това прилича на мен, мен настинките трудно ме събарят, а пък да загубя апетит - никога!  Laughing/.
И Калина го изкара така, не е страшен грипът за нерисковите групи, стига да не се стигне до усложнения. Леекинко се разлигави откъм апетит към 5-я ден чак.

Кашлицата наистина е суха неприятна, най-вече щото пречи на мънъците да спят. При Халята се разкара просто ей така. Най-ефективни в този случай са инхалациите, ама тя се запъна като магаре на мост, та и 1 не можахме да й направим. А имаме нов инхалатор-слънце. Twisted Evil

Леле какво дете си имаш, Ника, да иска да пие лЮкарства! Пу-пу! Mr. Green На мен това ми е най-голямата тегоба, че всичко трябва да става насила. Чувствам се като някой изверг, палач, изтезател...

Кристинче, верно, як кошмар си имала, душо, и аз ги сънувам разни подобни, ама не ги помня така добре. Само неприятното чувство ми витае ден-два постфактум. Crazy

# 687
  • София
  • Мнения: 6 011
Мяу, аз се радвам, че е такъв за лекарствата /щото ми е лесно сега/, но от друга страна си мисля какъв ли хипохондрик би станало от него - велик!  Laughing Още не може да си каже цялото име разбираемо, но за сметка на това думи като термометър, хапче, капки в носа и сиропче са му разбираеми на 100%.  Embarassed А, и да не забравяме най-любимото - вит. С, който явно е някакъв вид награда в неговите представи, защото като му кажа, че след ядене ще има витамин и яде за норматив.  Laughing
М/у другото днес за пръв път с мъжа ми си слагахме физ. разтвор в носовете /на малкия му слагаме от раждането/ - е, толкова гадно нещо ....  Sick И двамата се чудехме как търпи, че даже си и иска.
А инхалациите биха го уплашили и него /смятам/, мисля, че няма да позволи, такива уреди определено го плашат.

# 688
  • Мнения: 35
Момичета, на вас как ви удължават болничните, днес се обадих на мойта докторка да я питам дали да ходя в петък на ЖК и тя ми каза че са отменени и не може и болничен да ми пусне по тази причина.
А пък не можело да съм си вземела от личната защото до сега болничните ми са издавани от лекарска комисия и така трябвало да са до края, ама нещо не ми се струва логично. Счетоводителката ми беше казала че не трябва да го прекъсвам дори и да не си пускам отпуска за да не ми се отрази на майчинските след това.
Някои ако е запознат, нека да пише.
Благодаря   bouquet
По принцип моя с комисия по предишния път се падна да свършва в събота и аз много се бях притеснила, но от там ми казаха, че щом е с комисия за удължение ще ми го пуснат в понеделник с дата от неделя. Иначе нали след това комисията го разглежда няколко дни.
После се падна да ходя за удължаване по време на грипната епидемия миналата седмица и тогава се чудиха за какво даме пишат - щото не можело за женска консултация - нали е епидемия. Та ме писаха, че съм била за инджекция, като лекарката ми се извини за тази съпка, но понеже не са им казали как да процедират - било редно да се издаде със задна дата поради грипна епидемия, но не била съвсем сигурна... Така, че не се притеснявай - те са длъжни да ти предложат вариант, а не да ти казват просто, че не могат да ти го удължат - няма такова нещо. Звъни им отново и ги накарай да ти предложат решение. Ти не си виновна, че е епидемия все пак. И едва ли това е първия им такъв случай.  WinkУспех!

# 689
  • Мнения: 26
  bouquetЧестит рожден ден Съни, жива и здрава ти и бебчо най вече Simple Smile)
Приятно изкарване !!
 
Ника, да се оправяте бързо !

Общи условия

Активация на акаунт