ЮНСКОТО дете хапва вече каша и пюре! Тема №95

  • 22 856
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 639
Педи на предната консултация каза, че "прилича"-ло на АД и ни изписа нещо, което не било много хубаво да се маже и да съм мажела само 3 дни.
По описанието ти, вероятно е предписала някакъв кортикостероиден крем. Аз с такъв по лицето не мажа.
А, Geraldine се е включила с инфо от личен опит. Оздравявай бързо!

ayas, радвам се, че бързо си се оправила! Дано не се налага, но ще знаем към кого да се обърнем в случай на нужда!
Sv., лек път, да се завърнете здрави и с много положителни емоции и снимков материал!

# 61
  • Мнения: 255
Geraldine, благодаря   bouquet

# 62
  • Мнения: 50
Фантазия - при Стефан така се получава - както казаха момичетата от комбинацията лигавене + студено време и вятър. Аз го оправям с Веледа за студено време и вятър - минава за 1 ден при нас. Мисля че и Сомбоди беше доволна.

Св., приятно прекарване!

При нас утре е денят на таткото - само че ние със Стефчо още днес подарихме на таткото подаръка му - една стойка за снимки с отпечатана снимка на татко + Стефчо, и една много яка тениска, на която пише Daddy Cool Simple Smile...След малко отиваме на плуване, после сигурно някъде на празничен късен обяд (или ранна вечеря) да отпразнуваме повода!

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Здравейте и от нас!
Снощи пак заспахме в 12.00, и после пак ядохме в 03.00. За сега няма да я отказвам, защото тя през деня яде малко, нека поне през нощта си хапва.  Peace
Нана, да ти отговоря за кърмата, че снощи се отплеснах и забравих. Аз знам, че се държи 3мес, ако е в хладилна камера. Ако е във фризер 6мес. Като я размразиш може да опиташ с пръстчето дали не е развалена, но не ми се вярва. И друго да ти кажа-от други майки съм чувала, че като се размрази изглеждала малко стипчива. Това да не те притеснява.
Фантазия ние сме добре с бузките и за това, не мога да се включа. Мажа всеки ден преди излизане с Бюбхен/подхранващ/. Но за крустите-имахме преди и ги махнах с едно намазване с бебешко олио 20 мин преди баня, и после "минах" главичката с четка подобна на четка за зъби/с такива косми/. МОя съвет е първо да пробваш така, а после да даваш пари за козметика.

Последна редакция: сб, 07 ное 2009, 11:13 от ninand

# 64
  • Мнения: 310
Geraldine,заставам зад твоето мнение,като мама дето е махала големи крусти. JoyМустела много помага.
При нас се получава на гушката проблем,изсъхва кожата.Недопустимо е да ни изсписват крем с кортикостероид за такива сладкиши, като нашите,както се опита нашето педи.
Купих на Биодерма спициално за лигите ,но не помогна.
Честито на мамите и бебовци дето са на корицата на списание Мама.  bouquet

# 65
  • Мнения: 1 475
Катеринке, честита Ви половин годинка!!!Все така да са послушни девойките и да бъдат много здрави!! Tada


Фантазия[/color], , да и аз съм много доволна от кремчето на Веледа против студ и вятър, с две намазвания  изчезнаха люспичките около устата!!! А за крустите мазане с  бебешко олио на главичката е спасението!!

# 66
  • Germany
  • Мнения: 8 007
Момичета, някой да е чул нещо за това? http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=443160.0 ?
Дано не е истина, защото вече съм си направила сметките...

# 67
  • Мнения: 270
Аз не съм чувала, но и аз се моля да не е вярно! Praynig
Значи аз продължавам процедурата с бебешко олио за крустите, щом има ефект - ще го чакаме и ние! Crazy
Аз искам да попитам, за профилактичното даване на вит. С - какво ви е мнението?
И ако започна да давам колко трябва да продължи това, в смисъл мога ли да давам примерно сега само няколко дни докато отмине грипната вълна и после да спра или.........??? newsm78
Ох днес мислех да поизлезем...ама нещо скапано и подтискащо ми се вижда времето в Пловдив?  Wink

# 68
  • Мнения: 255
Искрено благдаря на всички, които се включиха по моите въпроси    bouquet
С една ръка пиша, че моята глезла пак на ръце  Crazy  но пък е такова удоволствие да я гушкам  Heart Eyes
Аз на бубата давам само вигантол и ентеросан(заради разстройството  ooooh! ), а той е имуностимулант. Витамини аз пия, че имам нужда. Вит. Ц допълнително рядко взимам, но на малката не мисля да давам, поне засега.  Peace

П.С. Somebody, откъде купи кремчето на Веледа - от интернет или от аптека, или от другаде?

# 69
  • София
  • Мнения: 2 132
Fantasia, пак заповядай  Hug. Аз много се изтормозих с обривите на Моника и докато намеря адекватен лекар те се разпространиха по цялото тяло (Моника има себореен дерматит). Затова съм много чувствителна по темата и веднага се включвам. Аз на Веледа съм пробвала само крем против подсичане, но не ни понесе, както всъщност и този на Мустела...Иначе го има в аптеките.
Витамин Ц не се дава на бебета профилактично. Само ако има здравословен проблем по 1/2 ампула, максимум 5 дни. Витамин Ц е киселина. До миналата седмица си мислех, че всички ампули вит.Ц не са предназначени за пиене, въпреки, че ги изписват, но попаднах на ампули от тъмно стъкло 2мл, на които пише, че са за пиене.
Лелее...Честита половин годинка на двете красавиции, да са много усмихнати и да ги слушат мама и тати!

# 70
  • Мнения: 69
Здравейте, мами   bouquet

Само ви следя и чета..  Embarassed
Нещо не ми се пишеше тези дни , а и доста отговори получих на зададените ми в главата въпроси Simple Smile
Относно вит Ц.. аз съм отгледана с това, даже в по - късния ми детски период съм крала блистерите , криела съм се някъде и съм смучела на поразия...  Crazy

Ние сме в криза на растящите зъби ... Нали си имаме два долу и един горе... да, ама не... от горе избиха останалите 3 наведнъж... (единият голям и двата покрай големите) Милото не ме оставя да спя от два дена, а тази сутрин ги забелязвам белички - белички smile3521   tooth
Вече с 6 зъба определено ще зачоплим слънчогледа (Гъди   bouquet)

Имам някакъв проблем с албумчето...като въведа паролата и ме вкарва в тази тема... или отивам в паралелно измерение .... newsm78
Искам да кача снимка на малкия (gmarinova , страхотен колаж   Hug)

Честито на принцесите Simple Smile)
Опасно красиви са Simple Smile

Последна редакция: сб, 07 ное 2009, 15:12 от mona-balona

# 71
  • Мнения: 456
Здравейте и от нас Hug
Времето е толкова хубаво, че направо да излезеш и да не се прибереш изобщо. Поразходихме се и понапазарихме със съпружеското тяло, а Стелю заради грипа си остана вкъщи. Взех сериозно да се замислям доколко е правилно решението да не излизаме докато не премине грипната епидемия newsm78
Аз съм много доволна от кремчето за лице на Мустела Стелатопия. Откакто го ползваме (мажа през ден) лицето ни е перфектно да чукна на дърво. Също през ден мием главата с шампоана на а-дерма, който също бих препоръчала с две ръце и благодарение на който се избавихме от гадните крусти. Мазилото по рецепта за което Аморето спомена ползвах само два или три дни.
Честита половин годинка на Сави и Ники  Tada Да са живи и здрави и много да радват мама и татко!


Последна редакция: сб, 07 ное 2009, 20:33 от ivi_81

# 72
  • Мнения: 255
Кате, честита половин годинка на двете ти красавици! Да са ти живи и здрави   bouquet

# 73
  • Мнения: 111
честито на Сави и Ники да са живи и здрави и да правят много белички   bigdance2

# 74
  • Мнения: 69
Момичета, благодаря за пожеланията! Да, днес ставаме на половин годинка и ще ви почерпя с купена тортичка, но украсена от мама Катеринка Simple Smile  baloni baloni baloni



Аморе, благодаря за питането за Ники - ами тя си продължава да вдига Т късно вечер и сутрин. Снощи даже звънях в "Лора" - спешния център на нашата педиатърка. А днес я заведох на преглед и казаха, че е със зачервено гърло, но чисти гърдички. Не изписаха лекарства, освен Вит. C, мултисаностол (не знам дали има за бебета, в една аптека ми казаха, че било за над 3 годинки...) и да слагам във водата захар и съвсем малко лимон, за да й се оправи гърлото. И задължително двете бебета в отделни стаи, което е невъзможно  Naughty Хич не им вярвам вече на педиатрите... тази лекарка каза, че моята педка е била ваксина при зачервено гърло, което е изключено. Може да е всякаква, но не и немарлива! Та не знам вече... Интересното е, че през деня Ники няма Т, вдига само нощем и сутрин като стане. И то над 38. Снощи имаше 38,9, ако може да се вярва на термометрите ни.

(и още нещо - мнението на педиатърката от днес за ваксините - голямо зло!!! Тя имала 7 деца и е ваксинирала 1-те 3, след това си живеят без ваксини!)

Жералдин, благодаря за линка! Майчицееее.... Ако това е така, защо изобщо го изписват! Абе има ли нормален педиатър в БГ????

Общи условия

Активация на акаунт