Августови бебоци Тема 5

  • 26 882
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15
момичета,нека ви почерпа,днес Антонио става на 3 месеца  newsm07

Последна редакция: сб, 07 ное 2009, 00:50 от rumik

# 16
  • Мнения: 0
vhm - и при мен същата работа, докато се усетя и вие каде сте стигнали само...
Румик - да ти е честито порасналото бебе и само да папка и слушка   bouquet ама откаде ги вземате тия торти бе хора, направо да ти е жал да ги ядеш, да не говорим, че аз изобщо несхващам как да ги кача  #Crazy  newsm78 много съм зле.
Гануша - ти хубу си я изтеглила твоята красавица, а аз вчера закъсях с 3 мин. и не ме пуснаха  #Cussing out исках и да питам нещо и айде пак - неможело. Обърках пътя в 3 задънени улици се натресох и докато обърна с колата, Макси реве-гладен...картинка  Laughing На тая консултация, която е по-хигиенично е само четвъртак следобяд и сега ще чакам още една сдмица, че да видя какво става с бебока. Те наште консултации са едни... Можеш да ходиш когато искаш да го теглиш, не го мерят на дължина, аз вкъщи го опвам с шивашкия метър  hahaha и всеки ден е в различна клиника по различно време. Абе в общи линии голямо обикаляне пада за един мръсен кантар, ама кво да се прави, не ми се дават тлкова пари за кантари сега.
Аз също се чудя как бебче на 3 месеца е 7кг честно. Ами проста аритметика - на една годинка колко ще е???  newsm78 Тия приказки, че намаля наддаването с времето са ясни, но колкото и да се намали все си мисля, че е много, а и височината ми изглежда малко. На 7кг някъде към 60см...незнам. Неискам никой да се убижда, аз просто разсъждавам "наглас". То не се знае и ние как сме де. Изглежда нормално бебе, нито кожа и кости, нито дебеличък, но последния път бяхме под скалите, че да видим. А за това, че са на кърма си мисля, че то всяко бебче си знае колко да си яде. Ето ние като гледам ядем май най-много по 180 на 3 часа без нощно ядене (5-6 пъти), но сме слабички, но май сме дълги. Така, че това с кг си е чисто индивидуално и дано са здравички бебоците, другото...

# 17
  • Мнения: 15
terpsyhora,joanna-моя бебок повръща още от раждането си,докато един ден не започна да повръща като побъркан и го заведох на гастроентеролог,оказа се че има рефлукс,лекарката му изписа Аптамил АР и спря,но дойде другия проблем-започна да се запича и се почнаха едни клизми ooooh! и заради запека ни казаха да му даваме Фризовом,да но и от него повръща сериозно,и се върнахме на аптамил.защо ви го споделих това-ако бебчетата ви нямат рефлукс,давайте им Аптамил АР докато им се оправи повръщането и след това на Фризовом.ако искате приемете моя съвет,аз покрай Тони станах половин лекар Peace Hug

# 18
  • Мнения: 29
Добро утро!
Лек и спокоен ден на всички !

# 19
  • Мнения: 751
Lidiya_81 mоя мъник има 5 хранения на ден и тежи 7500кг и 65 см. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 99
Добро утро, честито на всички пораснали бебоци, много да слушат и само да се усмихват.
Ние продължаваме с ревливата серия, направо ужас.  Simple Smile

# 21
  • Варна
  • Мнения: 98
Честита месечинка на Антонио на Румик bouquet

Танито81, виждам че си от Варна. Включвай се по-често и ти и останалите момичета. Не знам за какво сте се разсърдили, но за каквото и да е няма непростими неща, така че веднага почвайте да пишете Mr. Green Heart Eyes Grinning

Лидия какви са тези глупости 5 минути да закъснееш и не те пускат? По тая логика аз никога нямаше да съм минала на консултация тук Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 85
Хей нова темичка даже си имаме   bouquet - така исках колажът да е готов за нея, ама взе че ме тръшна някакъв вирус  Sad
Първо мъжа ми го изкара, после майка ми и сега аз - дано бебчо оцелее и го пропусне поне.

Ех мислех, че времената на краденето на синджири от врата са отминали, ама уви пак сме влезли в аборигенските години явно.

Ох размрънкахме се - ще тичам.

До скоро и хубав ден!   bouquet

# 23
  • Мнения: 1
Buon giorno!! Марти си спи блажено в количката на терасата... много му харесва там.. хи хи, сигурно щото има изглед към Витоша..
За наддаването да кажа - ако бебетата се хранят на поискване и са изцяло на кърма (няма празни калории както при АМ),  няма проблем в това колко наддава.. Марти първия месец качи с 600 гр., а следващия 1200... педиатърът, ако е в час, гледа дали са нарастнали пропорционално гърди, височина и обиколка на главата, а за рахита наистина мисля както е написала Дю, няма нищо общо с темповете на разтеж.  Отделно има много голямо значение колко голямо се е родило бебето...
А педиатър да ми се кара  Shocked Това пък няма да го позволя! Може да ми даде съвет, ама да ми се кара...
Данче... малеее... не е истина какви идиоти има по улиците! Добре, че си реагирала адекватно...
Янче, значи ще захранваме заедно със зеленчукови пюренца...   chef
A, да питам, освен Сънчо, има ли някоя друга мама, на която бебока спи в отделна стая?
Аз от 7-8 дена оставям след като накърмя Марти в неговата стая и аз си спя в нашата спалня.. е, от както го правя Марти прави 5 часови паузи през нощта! И аз се наспивам почти.. иначе се будех на всеки негов звук.. а той си е доста звучен докато спи...и докато суче си издава звуци даже... хи хи..
Егати времето днес!! Пред дъжд... уфф... а бях планирала едни дълги разходки...

Последна редакция: сб, 07 ное 2009, 11:23 от italiana

# 24
  • Варна
  • Мнения: 98
Италиана аз нямах предвид буквално каране написах го образно. Иначе съм съгласна с теб за съразмерното качване затова и моето бебе не ми се струва дебело при 6300 грама и 62 сантиметра(а се роди 3470 и 50 сантиметра) и въпреки това всеки път и казват че била дебела, незнам може би е заради бузките newsm78. И въпреки това ми се струва много това качване може би защото на моите приятелки децата са слабички и затова, въпреки че бебетата не бива да се сравняват едно с друго. Аз лично вече от третия месец нататък не искам да качва повече от 500-600 грама и ако наддаде повече мисля да я минавам на 4 хранения, но моята е все пак на АМ

Имам въпрос към ssiillvvyy или някой, който може да ми отговори - как се взема проба от акото( с наакан памперс или по някакъв друг начин) и къде се носи за изследване? Днес имаше слуз и малко кръв ми се стори  Sad

Последна редакция: сб, 07 ное 2009, 13:15 от ganusha80

# 25
  • Мнения: 371
Румик, честита месечинка на Антонио. Да расте жив и здрав. Много да папка и да слуша мама Simple Smile

Данче, това със синджира е много гадно. Аз нося един огромен златен ланец и винаги съм се страхувала да не ме нападнат за него. Когато съм сама гледам да го позакрия с дрехи. Иначе, ако тръгнат да ми го късат ще видят голям зор, ще трябва да ми скъсат врата  Mr. Green

За килограмите какво да ви кажа, ние се родихме слабички 2550, и сега не сме кой знае колко големи - 56 см и 5000 кг. Въпреки това Еми не изглежда слаба- има си гънки и по крачетата и по ръчичките. Всяко дете е различно и килограмите му зависят и това колко се е родило. Ако едно бебе е тажало 4500 при раждането, мисля, че е абсолютно нормално на 3 м да тежи 6-7 кг.

Янче, Италиана,  и аз мисля да захраня със зеленчуково пюре, но не съм решила кога точно, може би към края на четвъртия месец. Даже вече се оглеждам за столчета за хранене, защото като гледам май ще се научим да седим по-рано от нормалното.

# 26
  • Мнения: 0
ДОБРО УТРО МАМИ   bouquet

Танито81 - да сте живи и здрави  Hug
Гануша - хората тук си ценят времето и времео най-вече е пари. Оправдания и извинения вкъщи на мъжа. Казаха, че има и други клиники, които са ми по-наблизо и нищо няма да му стане до другата седмица. И аз се сетих да кажа, че искам да питам нещо, а те - запиши си час при личния лекар...  smile3513 Тук е много важно да знаеш кой си и какви са ти правата. В случая те бяха прави и аз трябваше да подвия опашка и да си тръгна censored   Но ако в ситуация аз съм права... ела да гледаш как хвърчат перушини  smile3508 ама какво ти обяснявам, нали и ти беше от "моята партия"   Rage
Аз изчаках 1-2 дена, за да се похваля - спряхме да се будим нощем  newsm68 пак си нанкаме по 8-9 часа и голям кеф с тая гимнастика и на столчето. Менкаме си ги и мама тия дни може да готви, да пере, изобщо пак сме много послушнички пу-пу

# 27
  • Мнения: 27
Аз само искам да се изкажа, че Бобо преди 8 дни беше 7060 гр и 62 см! И не изглежда дебел! Това, че на годинка "колко ли щял да бъде" изобщо не зависи от кг-те му на 3 месеца! Това га казвам заради поста на Лидия. Че е на АМ, да- на АМ е, ама да си прави изводи, че детето едва ли не ще е тлъсто на годинка....  Naughty Не си познала  Naughty Crossing Arms  Не се чуди как е 7 кила на 3 месеца и леко с аритметиките, че нещо не съм съгласна с твоето мислене.  Stop

Руми, честита месечинка!!!   bouquet

# 28
  • Мнения: 0
dan4eto8008 - ок де, всеки има право на мение. Аз казах своето и по-спокойно го раздавайте. От вчера тук има някакво напрежение. Моля ви се дайте да не се изнервяме излишно.

# 29
  • Мнения: 371
Момичета върнахме се от една прекрасна разходка в парка заимов. Днес времето беше топло, а в парка нямаше много хора Mr. Green Mr. Green Mr. Green Успяхме да се разходим , да направим някоя друга есенна снимка и сега пак сме на топло в къщи.

Не се карайте за килограми, най-важно е бебчетата да са здрави.

Общи условия

Активация на акаунт