Августови бебоци Тема 5

  • 26 903
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4
Здравейте мацки!

Таzи мойта Сосня всеки ден е с някакъв нов номвер. От няколко дни маймунката се набира (прави коремни преси  Simple Smile) да сяда, като я гушна в мен и не мирясва докато не я облегна в мен почти седнала. В чудо съм се видяла вече, в кошарата само кряска да я вzеме някой. Добре, че поне преz нощта спи като пън, zа сметка на деня де. Сега лежи в кошарата и "еее, ааа, уууууу",  пак раzдава правосъдие нещо.

А ако чуете новини от Австрия zа луда майка на първокласник дето е вzривила училище, да zнаете, че съм аz - упорито ми обясняват, че детето ми не било zряло zа училище и трябва да повтори, и то zащото много бил zадавал въпроси и по фиzическо си правил каквото си иска, а не каквото му кажат. Последното му иzкаzване било като госпожата му каzала да спре да говори и да внимава, а той й отвърнал "Културните хора се иzслушват, сега аz говоря!". А като ги питах миналата година дали да го оставя още една, zащото тук по принцип тръгват на 6 години, но по преценка може детето да се остави да тръгне на 7, вместо да повтаря, те ми обясняваха, че нямало нужда и че бил готов  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire. Мамицата им! Оф, много се ядосах пак, само докато писах!

Vesi, наистина е много сладък тоzи Десислав, да ти е жив и zдрав!

Трейси, аz се опитвам да давам биба, но Соня категорично откаzва да я смуче, предпочита си палеца. Аz също държа да е биба, а не палец, но вече не zнам как да я накарам да свикне с бибата. Какви ли не пробвах, имам от всички видове и никой не иска.

Аz сутиени нося само когато иzлиzам някъде и то zащото мога да текна. В нас не слагам, много ме драzнят и се обривам там където минава ластика и преzрамките. А като слагам, слагам zа кърмачки, не много стегнати и които нямат шевове дето да минават преz гърдите. Но тоzи път гърдите ми не се пълнят така както с Емо и много рядко потичат и то по малко. С Емо бях като пръскачка, три струи с такова налягане иzлиzаха, че някой и на метър от мен можех да нацеля  Simple Smile.

Янче, браво zа килограмите, но внимавай, 2 zа седмица не е хубаво като кърмиш zащото токсините от отслабването минават в кърмата и не е  хубаво zа бебето. Така съм чувала де, нямам нищо, с което мога да подкрепя това теърдение  Simple Smile, но аz гледам да го спаzвам zа всеки случай. Макар, че аz като свалих всички килограми от бременността спрях да се следя и по едно време се усетих, че ми поотесняха дрехите и се окаzа, че съм качила 4кг zа един месец Confused. И мен голям глад ме гони и ям като раzпрана. Но ще трябва да вzимам мерки.

Нашият тати zаминава утре в командировка в Америка zа една седмица и ще треперя докато се върне с тия самолети.

# 691
  • Мнения: 1 241
Жижин, честит рожден ден! Много щастие и късмет!   bouquet

Кенга, не мисля, че можеш да я консервираш кърмата. Ако има някой нужда, дай я. Можеш след време да я позлваш като добавяш в пюретата и кашите, когато захранваш. Все пак питай в кърмаческия. Виждала съм рецепти за сапун, някои мами слагат във ваната на бебето.

# 692
  • София
  • Мнения: 42
Здравейте,мамчета,
Как сте?
  Захира,в петък случайно да беше в Южния с малката около 2-3 часа.Стори ми се,че беше ти ама ми беше неудобно да те питам да не се изложа ако съм сбъркала  Embarassed
 Днес бяхме на профилактичен преглед в Токуда.Много съм доволна ,лекарката беше супер мила и любезна и няколко пъти пита : "Имате ли още въпроси,питайте ме нещо?".Обясни ми всичко,което ме интересуваше.Прегледите са безплатни,ако някой се интересува.Само дето чакахме 1,5 час въпреки ,че бяхме със записан час.
  Леле,тая Чочо-сан съвсем е изперкала.Янче,аз съм го пропуснала това за Анди.А ти защо си търсиш детегледачка?Работа ли ще почваш?И защо само до април?Сори за любопитството...
  В петък ходих да разпитвам по яслите,въпреки че още не съм решила кога ще се върна на работа.Записването е януари,поне за София.
  А,Янче,Никол ме побърка в продължение на 3 дни.Суче 5 мин. и започва един истеричен рев,ама нищо не я успокоява.А кърма имам.Не знам какво й стана.А от шише яде гадината.Ама единия ден я държах гладна да реве да не се учи от шише.
  За сутиените си ползвам старите ама моя бюст не е о най-големите,а и кърма нямам в излишък Simple Smile
  Jijin,честит рожден ден!Да си жива и здрава и бебешока много да те слушка Simple Smile
  Лека и спокойна вечер!

# 693
  • Мнения: 341
Jijin честит рожден ден!
Въпрос за захранването - до сега имаме приблизителни грамове колко трябва да изяжда едно бебенце. При пюретата и кашите имали такива приблизителни грамажи - с колко се почва и колко трябва да се дава на едно ядене?
След като започнем захранването първо даваме кърма или АМ и след това пюре, а след колко време трябва да остане само пюрето?  newsm78
Извинявам се ако сте коментирали въпросите по-рано и ако са малко глупави, но аз наистина не знам как стоят нещата!  Confused

# 694
  • Мнения: 1 569
Jijin исках и на фейсбук да ти пиша - ЧЕСТИТИ РОЖДЕН ДЕН!!! Да си жива и здрава и да имаш много лично щастие!   bouquet Hug

Джема: ааа тя Чочката на лични ми го каза, даже ме напсува на майка, каза ми господ да ме накаже и т.н. Смеем се тук от 2 дни...  Laughing Mr. Green

Трейси, Джема
: не милички, няма да започвам работа, а курс по испански - или сега или никога, че е едно ниво, което го има много рядко, а преди години го бях прекъснала като почнах работа в телевизията.

Поли Зо: малееее, ма как така ще го карат да повтаря и защо? Защото детето е интелигентно, развива се бързо и знае как да отговаря???  Shocked КРЕТЕНИ!!! ooooh!

МАМИ, нещо ме боли пак дясната гърда - отдолу Sad Абе какво става? А същевременно ми се струва, че нещо кърмата ми  е намаляла...  #Crazy Пробвах да се доизедя след ядене за всеки случай да не се е запишило нещо, но нищо не излезе...

Иначе пък супер разходка си направихме с мъжо и бебка пак в Борисовата. Вече си ни е традиция всеки уикенд  Heart Eyes Утре може да разнообразим в Южния Simple Smile

# 695
  • Мнения: 341
Момичета на моето бебе му излизат постоянно ситни пъпчици по цялото лице. Дали е алергия? Как да постъпя? На някой случвало ли  се е?

# 696
  • Мнения: 1 054
Добре е, Тина Simple Smile Расте си.. малко сме болнички сега, ама ще се оправим няма коя да е Simple Smile
Днес бяхме на фотосесия при Калина... ах, че хубаво бешееееее... и пак искам  Mr. Green
Яна, лецитин пиеш ли? Чувала съм, че помага системното приемане на лецитин, за да няма бучици... Иначе за намалялата кърма на мен ми помогна чайчето, българското, обикновено лактогонно средство. Препоръчвам го  Peace
А за Чочо сан.. това с "пикливото бебе" направо не го очаквах... и хем ми се иска да остана без коментар хем.. съжалявам хора с подобно държание и ми се ще да си го кажа!
От захранването сме далеч... не ми се бърза въобще.. вс епак цял живот ще си хапва твърдата храна, а кърма аз няма да мога да й предлагам толкова време.
Хубава вечер на всички Simple Smile

# 697
  • Мнения: 2 382
Е-хе, Буболече, и аз искам още една сесия Laughing.Неописуемо е, нали Hug.Да оздравявате бързо Hug.
Янче, това наистина е възмутително.Обърни се към модератор, такова поведение не трябва да се толерира.Знам, че е забранено да се цитират ЛС, но това си е откровен психически тормоз.Не си длъжна да търпиш подобни изблици на агресия!Наистина съм силно възмутена!
Деси, при нас се появяват винаги при претопляне, но може да са признак и на алергия, така че , ако не минат за 2-3 дена, отивайте на лекар PeaceА по въпросите за захранването, дано се включи мама с повече опит, аз все още чета и се образовам Grinning.
Трейси, снощи в крайна сметка не остана време и за вечеря, та си легнах гладна Joy.Официално цял ден бях на фотосинтеза Joy.Но пък съм с боядисана коса Flutter
Поли зо, това за детето ме изуми,дано не го накарат да повтаря Sad
Италиана, тези шишенца са от атрибутите на тати Laughing.Направихме снимки и с моите чаркалъци.Станаха невероятни, а Калина каза, че в по-шантава обстановка не е снимала до сега JoyДори в сайта е качила снимка от творческия хаос по време на сесията  Laughing.
Жижин, честит рожден ден! Бъди здрава и много щастлива!
Честити месечинки !

Последна редакция: сб, 28 ное 2009, 22:59 от Шайн

# 698
  • Мнения: 17
Ой, майчета, да ви се оплача...
Преди 2 дена си разтопих помпата..от невнимание..Добре, че пожар не стана, де, но я забравих на котлона.Не беше нещо особено (на Чико), а и ми беше подарък, но пък си работеше.Аз от самото начало не се цедя редовно, а кърма си имам достатъчно, но съм я ползвала когато искам да изляза вечер или през деня и оставям в хладилника или във фризера резерви. Купих си нова помпа на Медела, ръчна, някак си се навих, въпреки че е скъпа. Днес я пробвам и...нещо не става !!! Вакум почти никакъв не прави !!!
Като стисна аз мляко има, а с помпата - НИЩО !
Някой ползва ли такава помпа ? Почти 100лв дадох , че и комплект контейнери си взех !!! Много ме е яд, дано аз някъде да бъркам, утре пак ще пробвам, гррррррррррррррррр...

# 699
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Таня, Поли-Зо, благодаря ви, момичета.  Wink

Жижин, честит рожден ден! Пожелавам ти здраве, щастие и много късмет.  nbirthday

Мама Винету, много неприятно.  Confused Веднъж и аз разтопих една помпа за минерална вода, докато я изварявах. Направо се беше втечнила, а каква миризма имаше просто... ooooh! Иначе и моята помпа е на Чико. Друга не съм ползвала, но за Медела съм чувала добри отзиви. Дано се справиш с нея, да не съжаляваш за похарчените пари.

# 700
  • София
  • Мнения: 85
Ехооо... дано си имате спокоен уикенд и бебчета!

Ние малкият днес го водихме на гости и беше малко ревлив и предимно поспалив. Вчерашната ваксина си каза думата де - снощи го мъкнах близо час и половина - голям рев.

mama vinetu за помпата според мен си трябва период за свикване. Аз съм с ръчната на Авент, но първите пъти почти нищо не изцеждах - максимум 10 мл. Сега вече задобрях и като ходя на курса си по испански оставям на баба му да има. Добре, че не се вързах като не мога да изцедя, че няма - бебчо си е само на кърма за сега и си наддава добре  breastfeeding

Desy_Stz ситните и червенички пъпчици най-често са от претопляне, но те за няколко дни сами си минават. Най-добре се консултирай с педиатър или дерматолог, за да сте сигурни от какво са и дали е нужно лечение.

poly_zoe много ми е странно как така хем детето е по-любознателно, хем още една година да му е същата - не са в час тия хора нещо. Не им се давай!  #2gunfire

Аз също съм със сутиени за кърмачки, но проблеми с гърдите имам по-скоро заради големите нощни паузи, които си вкара тази седмица малкото. Сутрин си цедя по малко и го замразявам.

Jijin ЧРД! Да си една наспана, весела и щастлива мама ти пожелавам! Много и все хубави неща да ти се случват!   bouquet

Лека нощ и сладки сънища!

# 701
  • Мнения: 341
Момичета регистрирах моето бебче в конкурса на памперс за участие в календара за 2010, ако някой има желание да гласува за нас може да го направи на в сайта на http://konkurs.pampers.bg за бебе Антон на латиница е изписано. За да влезе в седмичните победители се нуждаем от много гласове и то само утре до обяд! Мерси предварително!  Hug
А ако има други бебчета, които са се регистрирали по - рано от нас и имат по-голям шанс за класиране сред финалистите дайте линк и аз ще гласувам с удоволствие! Нека да има и едно августче в календара.

# 702
  • Мнения: 15
здравейте мамита Hug
Честит Рожден Ден Жижин,да си жива здрава и много щастлива,и още някое бонбонче по на там  bouquet
Деси-днес бяхме при докито на Тони,и от другата седмица започваме със захранването с каша,тя каза,да давам по 70гр.мляко и 70гр.оризова каша,като първо е кашата и след това млякото.а и ние имаме по главичката пъпчици,и дерматоложката каза,че това са били млечни корички,които ще се появяват и изчезват до 6-тия месец,и ни изписа едни кремчета,но хубаво да ви види лекар.
Винето,малееей,внимавай,добре че е минало без последствия,а що се отнася до помпата,винаги съм се чудела какъв е тоя зор да се дават толкова пари за нещо което ще ти върши същата работа като по евтиното,аз също използвах помпа на Чико и да ти кажа е много по удобна от Авент,и мойта струва 27лв.,а авента от 50лв. нагоре.та ако тая помпа от 100лв. не ти върши работа кво правим?
ще се ядосваш че си дала толкова пари,но все пак решението и парите са си твои,аз не мога да ти казвам как да си ги харчиш и за какво Peace
Поли,твоя юнак направо й се е изсрал в устата на тая където много знае hahaha,тегли им по една дълга и широка и не се нервирай,гледай по спокойно на нещата Hug
Деси,имаш моя глас за Тони Peace

Последна редакция: нд, 29 ное 2009, 00:42 от rumik

# 703
  • Мнения: 1 569
Добро утро! Нашата красавица ни остави уж да спим - 9,5 пауза да не яде само с 1 пробуждане, но искащо биба НО пак имам МАСТИТ и вече наистина ми писна!  smile3515 Не ми се ще пак да почвам цяяялата одисея с компреси, зеле и т.н. и хиперлактация Sad И на всичко отгоре представете си - ПОМПАТА МИ СЕ СКАПА  #Cussing out #2gunfire тази нощ и вчера сутринта не можах да се изцедя, не ми прави вакуум. Имам чувството, че й липсва част и като погледнах в резервните - имаше нещо, което на помпата го няма  Shocked #Crazy ooooh!

В тази връзка пиша с големи букви: моля мамите, които имат ръчна помпа Авент да погледнат своите и да ми кажат дали имат сложено плоско силиконово пръстенче с дупчици НЯКЪДЕ по помпата и ако да да ми дадат акъл къде се слага, че нещо не зацепвам!  smile3511 Благодаря предварително!!!  Hug

Шайнче, Бебешондел
: хехе оказа се, че за съжаление няма опцията да информираш модератор заради ЛС - явно се предполага, че хората могат да си говорят каквото искат!  hahaha Joy НО да ви кажа аз добре се позабавлявах с изказванията й  Joy А то на болни мозъци какво друго освен да ги съжаляваш...  Rolling Eyes

# 704
  • София
  • Мнения: 85
Янче ето тук има инструкция за помпата. Виж как се сглобява:
http://www.mybirthcare.com/isis_instructions.asp

Част С е силиконова, но не е плоска, така че май не е това дето питаш...

Общи условия

Активация на акаунт