Августови бебоци Тема 5

  • 26 930
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 569
Мо: давай в същия дух и ще се оправиш. Не съм се цедила след кърмене, понеже не можех и да пипна гърдата, а тогава нямах и помпа!! За това слагах Анди през час да ме изцежда  Laughing Мисля, че всички тези процедури се правят докато ти мине!!! Прави и леки масажи, нагревки по душа преди кърмене, а след това студени компреси (освен намаяканото зеле). Слагах даже и горещ восък... Това за сутиена не го бях яувала и не мисля, че е фактор за мастита. УСПЕХ  Hug

Тони
: ами може, живот и здраве. Ще ти звънна да видя къде и кога сте, ама кажи горе-долу кога ходите да направя някакъв план. Ама вие ходите ли или само по пейките, ей! Wink КАЛЕНДАР ли поръчахте? Кажи къде дееее, аз тук питам ли питам да ми препоръчате фирма/студио и т.н. Simple Smile

Лека ви   bouquet

# 676
  • Мнения: 285
Здравейте момичета!
Днес ни биха първата ваксина Пентаксим. Елица си поплака малко. Казаха ми, че мога да започна с пюретата. Първо със зеленчуково от картофки и моркови, а по нататък и от други зеленчуци. Но ще видим де. Аз не бързам. Сокче давам от време на време. Сигурно и с пюрето ще е така. Премериха я и се оказа, че е 5 050гр. А предишният път (в началото на месеца) беше 4 900гр. Сигурно тогава не е била премерена правилно. И е 57см.

Искам да ви питам цедите ли се след като бебчо е ял за последно към 8-9ч. Защото вчера ме домързя да се изцедя. На сутринта имах чуството, че ще експлодирам. Гърдите ми бяха много напрегнати и ме боляха. Бяха станали твърди и тежки като камъни.

Аз си къпя сама бебчо. По-удобно ми е. Иначе си връзваме ръцете с помагача или започвам да го обикалям. Simple Smile

# 677
  • Мнения: 22
Янче и аз не знаех за ситуена - просто като го разкопчах и текна река, а днес четох, че един от факторите за мастита са тесните дрехи.
KENGA и аз така бях вчера днес се цедя цял ден. Ужас. Преди да си го докарам това до главата се цедях само в 23-24часа след като Митко се е наял - вадя около 80-100ml - до абсолютно празно състояние и после Митко яде в 7,8 часа сутринта. Така месец вече. Сега и аз не знам какво да правя, мисля да продължавам с вечерното цедене. Как ще ги  заместваме хранене и отбиваме идея нямам.
Така ми се ш ще да я хвърля тази помпа вече. Толкова я мразя.

# 678
  • Мнения: 285
Аз се старая да не изцеждам всичко. Само преди лягане и само толкова, колкото да падне напрежението. А и по този начин да не стимулирам жлезата допълнително.

# 679
  • Мнения: 738
ох аз като ви чета и си мисля че май си ми намалява кърмата
ние също си правим огромни паузи от 20:30 до 6:30 и сутрин ми е напрегнато ама той е гладен и си изяжда всичко почти, но през деня яде много по малко...а иска вечер да има мноооооого а как да стане  newsm78
вече се дохранваме вечер ама пак ми се струва че никога не може да изяде 180 мл
иначе корема му ще гръмне пълен до горе (след АМ и цица) но...тези мл ме притесняват
преди ядеше по малко много често а сега просто по рядко но пак по малко
а това че сами са текнали гърдите е нормално, при мен винаги е така и без подплънки не мога
но млякото май понамаля ми се струва ..... newsm78

# 680
  • Мнения: 466
Янче и аз не знаех за ситуена - просто като го разкопчах и текна река, а днес четох, че един от факторите за мастита са тесните дрехи.
KENGA и аз така бях вчера днес се цедя цял ден. Ужас. Преди да си го докарам това до главата се цедях само в 23-24часа след като Митко се е наял - вадя около 80-100ml - до абсолютно празно състояние и после Митко яде в 7,8 часа сутринта. Така месец вече. Сега и аз не знам какво да правя, мисля да продължавам с вечерното цедене. Как ще ги  заместваме хранене и отбиваме идея нямам.
Така ми се ш ще да я хвърля тази помпа вече. Толкова я мразя.
Аз два пъти бях прe мастит заради сутиена ми и от тогава нося само за кърмачки, но за съжаление и аз вече не кърмя.

# 681
  • Мнения: 466
Здравейте, мами

днес нашето неядене продължи. След 4 часова пауза пак не искаше да яде. Ядосах се и звъннах на педито , за да и кажа, че нейният съвет да настоявам не работи. Тя ме посъветва да сложа 3-4 лъжици пюре в млякото. Така и направих и го изяде. Сега не знам дали го хареса или просто вече беше огладняла, защото не беше яла 5 часа Thinking Направо ще ме повърка моето дете. Изобщо не мислех да захранвам, но при нас положението наистина е отчайващо. Така, че искам да кажа на всички майки , които се заричат че ще захранват към 6 месеца, да се надяват децата да им го позволят

Ох и ние имаме проблем с яденето. Не ще мляко и това е.  За деня се събира около 400-500 гр.  мляко. И аз почнах пюретата, защото иначе глаааад. И аз съм на ръба на нервна криза с това неядене. Баткото ми е злояд, ама се прояви след първата година, а сега е ранооооо.
Да знаете много е гадно да имаш злоядо дете. Нервите само по яденето ги хабим.

# 682
  • Мнения: 521
Тази Чочо-сан явно е някаква "колоритна" личност...

МММда, докато бременеехме имаше много "колоритни" изказвания от нейната личност Joy Joy. За мен си остава една крейзи мама, за съжаление не фън крейзи, ами малко  Shocked крейзи  Mr. Green
Янче, да не почваш работа?
Шайнче, е как така само един път на ден бе жена  Shocked Shocked ???? Мен такъв глад ме гони постоянно и все нещо меля (благодаря на бога че кърмя и не качвам  Mr. Green)
Мерси за отговорите за бибата, моя Даниелчо много я тачи и все си я търси, а аз малко се притеснявам да му я давам често да не му се изкриви ченето нещо, ама т по-добре биба отколкото ръката (която се опитва да напъха цялата, ако има начин и двете заедно).
Дю, ти ме разсмя искрено  Joy Joy Joy
Тина1801, браво браво, растете  Hug
Милена, аз не казах нищо щото сме само на кърма (по 8 пъти на ден)
Лека вечер на всички

# 683
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Не съм влизала във форума отдавна и ще имам да наваксвам с четенето.  Simple Smile

Десислав навърши 3 месеца преди една седмица, но тогава нямах възможност за виртуална почерпка. На тази снимка дори позира с тортата, която направихме с кака му по този повод.  Blush


Иначе точно преди седмица тежеше 6.280 кг. Дъщеря ми на 3 месеца беше едва 4.800 кг., а се родиха само с 10 грама разлика в теглото. Сложихме и първия Пентаксим. Добре го понесе. Дори на хепатитната ваксина плака повече.

А да, и още нещо - най-накрая и ние се сдобихме с въртележка на Фишър Прайс. Купих я от Ибей преди месец, а пристигна едва преди 2-3 дни. Вече я бях отписала, но в крайна сметка си я получихме. Взех я чисто нова, Miracles and Milestones, доста по-изгодно отколкото в България, но засега бебчо не проявява особен интерес към нея. Май кака му повече се занимава с нея.  Grinning

И друго щях да пиша, но стана късно и вече не мога да се съсредоточа.  Crazy Хайде лека от мен.

# 684
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
И аз нося само сутиени за кърмачки, колкото и да не ми харесват, защото съм чувала, че другите наистина предразполагат към получавания на бучки и тем подобни.

# 685
  • Мнения: 1 241
Мерси за отговорите за бибата, моя Даниелчо много я тачи и все си я търси, а аз малко се притеснявам да му я давам често да не му се изкриви ченето нещо, ама т по-добре биба отколкото ръката (която се опитва да напъха цялата, ако има начин и двете заедно).

Трейси, според мен няма такава опасност. Каката до скоро заспиваше с биба, а ена 3 г. Не си я даваше и това е. Пробвах няколко пъти да я махна, но не успях. Преди месец я водих на зъболекар и ми казаха, че всичко е наред със зъбките и захапката.

# 686
  • Мнения: 521
Мерси за отговорите за бибата, моя Даниелчо много я тачи и все си я търси, а аз малко се притеснявам да му я давам често да не му се изкриви ченето нещо, ама т по-добре биба отколкото ръката (която се опитва да напъха цялата, ако има начин и двете заедно).

Трейси, според мен няма такава опасност. Каката до скоро заспиваше с биба, а ена 3 г. Не си я даваше и това е. Пробвах няколко пъти да я махна, но не успях. Преди месец я водих на зъболекар и ми казаха, че всичко е наред със зъбките и захапката.

Дю, мила, благодаря за успокоението  Hug

# 687
  • Мнения: 72
Здравейте момичета-да ви почерпя, че днес имам рожден ден. Приятно хапване и пийване Wink

# 688
  • Бургас
  • Мнения: 341
Еее jijin, голяма да порастнеш  Mr. Green да си здрава, щастлива и обичана!

Веси, тоз хубавец Деско ще му изпапкам бузките Simple Smile голям сладур е  Hug

Относно сутиените - аз все още не съм сложила сутиен а си накупих безшевни къси потници, които са ми много удобни, естествено без подплънки не става. Купувам си на Чико в кутия, че имат лепки отзад. Този вариант си мисля, че може би няма да е удобен за голям бюст обаче.

# 689
  • Мнения: 285
Момичета, имам един въпрос. Камерата ми е пълна с шишенца с кърма. Скоро време няма да има място за нищо друго. Та въпросът ми е, мога ли да я "консервирам" по някакъв начин? Не ми се иска да я хвърлям. Другият вариант е да я дам на някоя мама, която няма кърма. Дайте ми съвет какво да я правя. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт