Дубай

  • 185 533
  • 743
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 734
roje, от Ал Барша до медината не е далече, така че таксито си е добър вариант особено за нощно посещение, през деня може и с Биг Бъса, кактo no_name каза, за автобусните линии и аз не съм запозната....


roje22, така или иначе тръгването с положителна нагласа е най-важното нещо, което може да се вземе на екскурзия (а вие го имате), тъй че дано имате сполука и (като нас) останете доволни от руския превозвач.  Peace
Ще споделя ние как направихме с Big Bus. Взехме си билети за 24ч. (нощен тур също направихме, но дневният билет беше 24 часов) Използвахме го за червената линия Big Bus, понеже синята в голяма част се припокрива от метрото, на една от спирките, където се засичат червената и синята линия (Deira City Center), взехме последния автобус за деня на синята, колкото да се придвижим до Jumeira Medinat. Иначе, ако човек слиза на отделни спирки и разглежда, си отива цял ден в разглеждане само по единия маршрут.  Whistling
Нощната обиколка с Big Bus няма спирки - прави си просто една обиколка и гид обяснява кое какво е.

# 511
  • София
  • Мнения: 1 843
Благодаря ти, no_name  bouquet
наистина е ценна информацията, която ни даваш.
Мисля, че ще последваме съветите ти и ще направим по този начин обиколката и посещението на Мединат Джумейра, а там дано успеем лесно  да открием откъде тръгват лодките през каналите. Сигурно ще ходим два пъти- един път през нощта, защото и Аni Sim каза че е много красиво тогава, и един път през деня, без да броим плажуването Grinning hahaha

# 512
  • Мнения: 734
Благодаря ти, no_name  bouquet
наистина е ценна информацията, която ни даваш.
Мисля, че ще последваме съветите ти и ще направим по този начин обиколката и посещението на Мединат Джумейра, а там дано успеем лесно  да открием откъде тръгват лодките през каналите. Сигурно ще ходим два пъти- един път през нощта, защото и Аni Sim каза че е много красиво тогава, и един път през деня, без да броим плажуването Grinning hahaha

Моля  Wink
Ние отидохме на здрачаване, возихме се по тъмно, има служители към комплекса, които могат да ви упътят къде се намират лодките, тъй че не се тревожи за това.  Peace

# 513
  • Мнения: 1 668
Аз се опитах да помогна и дадах съвет за визи за русия, затова и писах. Струвало ми се е логичен съвет-не съм искала да ти скапя настроението. Успех

# 514
  • Мнения: 2 575
Между другото България еър пускат директни полети от Септември - прочетох го в Скай Списанието им вчера в самолета за Виена.

Това ще е хубаво  Peace Само един проблем има на страницата им никъде няма обявена такава дестинация, а в системите за резервиране също липсват директни полети. Да не би да е ставало въпрос за чартърите през септември?


ето информацията, която беше в списанието, но наистина няма повече в резервационната им система Thinking
http://bg-bg.facebook.com/note.php?note_id=255997794425206

# 515
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Аз влизам направо в Амадеус и там няма нищо.
Но пък и това съобщение във фейсбук е супер неясно newsm78 Не пише "редовен" полет, освен и те да визират чартърите за 22 септември.

# 516
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Няма ли завърнали се от Дубай с екскурзията на Елфи тур за малко инфо?

# 517
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
Ще ходя в Дубай в този хотел CITYMAX BUR DUBAI HOTEL и искам да отида до аутлет мол ми. Ако знаете как да стигна до там ще съм ви много благодарна.

# 518
  • на Земята
  • Мнения: 174
С такси Peace

# 519
  • София
  • Мнения: 1 843
Никой ли не е ходил с Елфи до Дубай през септември да сподели newsm78
Ние май вече попривършихме с приготовленията и подготовките.  Simple SmileЗапазихме по email-а следобеден чай в Бурж Ал Араб,  Skyview бар по 425AED на човек. Запазихме онлайн и билети за Бурж Халифа и за нощния тур за Биг бус.
Направихме и резервация по телефона за ресторант T.G.I.Friday's в Дубай мол, откъдето най-хубаво се виждат фонтаните, дано само не забравят, че искаме да сме на терасата.  
Свързахме се и с две Дубайски тур. компании за допълнителни екскурзии и атракции и ни изпратиха ценови листи с описание на отделните екскурзии.
No_name или някой друг, който е ползвал Биг Буса може ли да сподели за екскурзията до Абу Даби с Биг буса.
От Дубай ли тръгва Биг Буса,  или трябва да се придвижим по някакъв начин до Абу Даби и оттам да го хванем за обиколка. Нещо не ми стана ясно от сайта и описанието newsm78 и затова още не сме резервирали и дневната. Тъй като е по-изгодно да се плати общо Дубай и Абу Даби сити тур.

Последна редакция: ср, 12 окт 2011, 08:02 от roje22

# 520
  • Мнения: 734
No_name или някой друг, който е ползвал Биг Буса може ли да сподели за екскурзията до Абу Даби с Биг буса.
От Дубай ли тръгва Биг Буса,  или трябва да се придвижим по някакъв начин до Абу Даби и оттам да го хванем за обиколка. Нещо не ми стана ясно от сайта и описанието newsm78 и затова още не сме резервирали и дневната. Тъй като е по-изгодно да се плати общо Дубай и Абу Даби сити тур.

roje22, ние не сме ползвали Биг Бъс в Абу Даби и не мога да бъда полезна, за съжаление. По спомен, билетът беше само за обиколка на място и не включва придвижване Дубай-Абу Даби.
Дано някой по-опитен в този тур се включи.  Peace

При всички положения - поздравления за добрата организация!  Sunglasses

# 521
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
Знам, че е извън града и се притеснявам,че ще е много скъпо с такси.

# 522
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Вилия може ли да публикуваш или  пратиш на лични сайта или цените на допълнителните екскурзии в Дубай.

# 523
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
Панорамен сити тур на Дубай на български език
възрастен - 30 EUR; дете 2-12 г - 20 EUR
 Сафари с джипове в пустинята
възрастен - 60 EUR; дете 2-12 г - 45 EUR
 Екскурзия до Абу Даби
възрастен - 65 EUR; дете 2-12 - 48 EUR
 Круиз на арабска галера с вечеря
възрастен - 50 EUR; дете 2-12 г - 43 EUR
 Обяд в Бурж Ал Араб 7*
възрастен - 160 EUR; дете 2-12 г - 125 EUR
И само Кулата на Бурж Ал Араб 7* 30 долара
 

# 524
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Вилиа това предполагам са цени на дубайската агенция.Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт