Дубай

  • 185 586
  • 743
  •   1
Отговори
# 495
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 765
Не искам да подклаждам спор - но за мен идеята е да стигна от точка А до точка Б по възможно най-бърз и най-евтин начин. Лично аз нямам информация и лоши отзиви от Аерофлот, миналата година Австрийските авиолинии имаха същата цена по тази дестинация, но тази не...Иначе ако някой има желание и частен полет ще му се организира, с личен самолет и персонал, никакъв проблем  Mr. Green Услугата я има вече в България и със сигурност там ще ви обгрижат като царе. Peace

# 496
  • София
  • Мнения: 1 849
Не искам да подклаждам спор - но за мен идеята е да стигна от точка А до точка Б по възможно най-бърз и най-евтин начин. Лично аз нямам информация и лоши отзиви от Аерофлот, миналата година Австрийските авиолинии имаха същата цена по тази дестинация, но тази не...Иначе ако някой има желание и частен полет ще му се организира, с личен самолет и персонал, никакъв проблем  Mr. Green Услугата я има вече в България и със сигурност там ще ви обгрижат като царе. Peace
И аз така мисля, Galactic Simple Smile Като не мога да си позволя личен самолет и чартърен полет с него, ще летя по-най бързия и безболезнен начин. А при положение, че другите възможности за индивидуален трансфер са силно ограничени в България мисля, че това е добър вариант - поне за мен. А най-важното в края на краищата е човек да види тези места по света, които желае, съобразявайки се и с бюдежта, който може да отдели за това Simple Smile А пък и накрая остават само приятните спомени. Неприятните бързо ги забравяме...

# 497
  • Мнения: 734
Малко лирично отклонение - тази година летяхме с Аерофлот до Пекин през Москва - всичко си беше наред... Peace
(е, летището в Москва ни разочарова, ама това е друга бира)

# 498
  • Мнения: 2 575
всъщност тук май се пообъркаха представите - да, аз също избирам най-добрия възможен начин  в съотношение цена-качество-оптимален престой на съответното летище.
За частен самолет никой не говори и мисля коментарът е излишен .......................
само че Аерофлот са се дънили достатъчно при мен, че да не ги броя и да започвам от следващата ценова опция - примерно Turkish Airlines  Stop
Но всеки си преценява, разбира се Peace

# 499
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 765
Asinka, възможно е. Гаранция, че няма да има издънки никой и никоя авиокомпания не може да гарантира. Естествено, че ако Турските авиолинии бяха с добра цена щяха да са вариант.

# 500
  • София
  • Мнения: 1 849
Освен добрата цена, която всички търсим, за мен е много важно и това, че с Аерофлот няма да има големи престои по летищата. Simple Smile Кацаме в Москва в 17,45ч./по разписание/ и летим за Дубай в 19,30. На връщане е същото, съвсем малък престой. Това за нас е за предпочитане пред угрозата с друга самолетна компания да висим 7-8 часа на някое летище или автогара/Истанбул/, чакайки следващия полет newsm78 и да се чудим как да убиваме времето...а пък ако е през нощта става още по-ужасно....

# 501
  • Мнения: 1 668
roje22 , "по разписание" и Аерофлот в едно изречение не могат да се употребят. Т-е.2 часа престой лесно могат да се превърнат в 24 часа престой (полет на следващия ден по същото време)... Мисля, че доста народ е патил заради закъснения и изпуснати самолети и затова е и мнението на някои, че аерофлот не са вариант. Пожелавам ти от сърце това да не е твоя случай и малките паузи между полетите да са достатъчни, че да успеете да направите връзките. Аз лично бих си изкарала виза за Русия, че да не ми се наложи да изкарам едно денонощие в транзитна зона. Това си е мое мнение и не задължавам никого с него.

# 502
  • София
  • Мнения: 1 849
Asinka, Богиня, благодаря Ви за предупрежденията!  bouquet
Но предлагам вече съвсем хипотетично да приемем, че Аерофлот след няколко дневно лашкане е успял да ни стовари в Дубай.
Много бихме искали в малкото време, което ни остава до обратния полет да посетим Мадинат Джумейра и да се повозим на лодка по каналите. Как да стигнем до там и къде да открием лодките?
Моля Ви и двете за съвет и мнение  Hug благодаря Ви!

# 503
  • Мнения: 1 180
Мадината е невероятно място - и през деня, и вечер....има някаква магия там! Мяташ се на едно такси и си там.

# 504
  • Мнения: 2 575
roje - иронията е излишна Stop достатъчно информация има в темата - върни се и прочети от начало Peace
все пак мнението за транспорта до Дубай би помогнало на други, които тепърва ще си организират такъв.
Между другото България еър пускат директни полети от Септември - прочетох го в Скай Списанието им вчера в самолета за Виена.

# 505
  • Мнения: 734

Много бихме искали в малкото време, което ни остава до обратния полет да посетим Мадинат Джумейра и да се повозим на лодка по каналите. Как да стигнем до там и къде да открием лодките?
Моля Ви и двете за съвет и мнение  Hug благодаря Ви!

Мисля, че има автобуси на градския транспорт, които ходят до там, но номера на линии не мога да дам. Big Bus ни стовариха нас там на отиване, а на връщане - такси до метростанция Internet City, да речем и след това - метро.Поне за нашия хотел това беше опцията.

# 506
  • София
  • Мнения: 1 849
roje - иронията е излишна Stop достатъчно информация има в темата - върни се и прочети от начало Peace
все пак мнението за транспорта до Дубай би помогнало на други, които тепърва ще си организират такъв.
Между другото България еър пускат директни полети от Септември - прочетох го в Скай Списанието им вчера в самолета за Виена.
Няма ирония в думите ми, Асинка Simple Smile. Наистина Ви благодаря за предупрежденията!
Така както благодарих и на AniSim и се вслушах в нейните. Но тя ми ги каза преди да платя и организирам екскурзията и те наистина ни бяха от полза. Докато Вашите бяха след това, малко като след дъжд качулка. Когато всичко съм платил и няма как да върна нещата, дори и да сте прави.
Затова мисля, че в такива случаи най-правилното е да не се опитваме типично по български да отровим и съсипем радостта на другите, а да ги окуражим. Но всеки отговаря сам за себе си.
Затова и сега благодаря на No_name  bouquet, която ми каза един от начините да стигнем до Мединат Джумейра. за разлика от теб, която отново се опита да ме напътства, вместо да ми помогне. Защо го правиш? Не е ли по-лесно и приятно да ми помогнеш, защото си била там.
Като не можеш да помогнеш не е необходимо да изказваш мнение. Поне аз така правя.
Колкото до темата. Прочел съм я три пъти, принтирал съм я и съм разучил повече от нещата.
Но нали затова е форума. Да питаме, когато не сме разбрали.
И да помогне на незнащите като мен, а  не да покаже колко някои са велики и всезнащи newsm78

# 507
  • Мнения: 1 728
roje, от Ал Барша до медината не е далече, така че таксито си е добър вариант особено за нощно посещение, през деня може и с Биг Бъса, кактo no_name каза, за автобусните линии и аз не съм запозната....

# 508
  • София
  • Мнения: 1 849
Благодаря, Ани. Биг бъса май-наистина е най-добрият вариант заедно с таксито. И без това обзорните екскурзии/дневна и нощна/ ще ги правим с него...

# 509
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 765
Между другото България еър пускат директни полети от Септември - прочетох го в Скай Списанието им вчера в самолета за Виена.

Това ще е хубаво  Peace Само един проблем има на страницата им никъде няма обявена такава дестинация, а в системите за резервиране също липсват директни полети. Да не би да е ставало въпрос за чартърите през септември?


Общи условия

Активация на акаунт