Дубай

  • 185 623
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 575
Галанка - радвам се да те видя тук  Hug
Споделяш и моето мнение за Дубай, макар и не толкова крайно  Wink Sunglasses
това с климатиците си е нормално както за там, така и за САЩ и Хонг Конг - те всъщност доста, доста се опитват да са като американците.................

# 676
  • Мнения: 637
Хаха, точно така е, Asinka  Hug . Много им се иска да са Хамериканци верно Mr. Green

# 677
  • Мнения: 1 668
E каква природа търсите в Дубай аз не разбрах. Човек като отива в пустинята трябва да очаква пустиня. Като за пустиня тези са се справили повече от задоволително. Ако си очаквала колибите на малдивите и си видяла небостъргачи, ясно защо си разочарована. Аз каквото очаквах това видях...

# 678
  • Мнения: 2 575
О, аз 100% природа не търся Simple Smile и дори се възхитих на озеленяването между Дубай и Абу Даби, но само до там.........................

# 679
  • Мнения: 1 668
Никаква природа, всичко е изкуствено. Градът е много прашен, а всички тия небостъргачи действат много подтискащо.
Асинка, към това изречение беше поста. Сори

# 680
  • Мнения: 734
E каква природа търсите в Дубай аз не разбрах. Човек като отива в пустинята трябва да очаква пустиня. Като за пустиня тези са се справили повече от задоволително. Ако си очаквала колибите на малдивите и си видяла небостъргачи, ясно защо си разочарована. Аз каквото очаквах това видях...

 Peace Добре казано! Аз останах очарована от това как са успели да постигнат това, което е в момента, от една пустиня.
galana_s , трудно ще видиш балкони по тези географски ширини. Запрашаването (от пясъка) и високите температури са предпоставка за това.  Там всичко е измислено да се стои на климатик, хората живеят на климатици - в колата, в таксито, в градския транспорт, вкъщи, в мола.... Една мила съфорумка, която живее там сподели, че реално почти не дишат истинския въздуха, който е навън, а предимно този от климатика. Според мен няма как да се сравнява Дубай с райско кътче (ако визираш естествена зеленина, чисти води, водопади....и тем подобни под израза "райско кътче"). Не, че непременно трябва да харесаш Дубай, но според мен си била с твърде нереалистични очаквания...

На мен Дубай не ми хареса-един раздут балон е за мен. Много кич, много нещо Confused Никаква природа, всичко е изкуствено. Градът е много прашен, а всички тия небостъргачи действат много подтискащо.

Нашият, уж 5звезден беше супер зле. Тесни стаи, без тераса.
 
Да предупредя тези на които им предстои пътуване да си носят връхни дрехи, защото в сградите се поддържат ненормално ниски температури. Арабите и арабките ходят целите покрити от глава до пети и ядно за да не вкиснат и плувнат в пот, климатиците създават фризерна атмосфера.

Мила, както споменах, нормално е да е прашно..хората си имат пустиня.  Wink Нашият хотел беше с огромни стаи и огромна кухня (моята вкъщи е по-малка), 3 огромни плоски телевизора...истинско разхищение чак, просто сте попаднали в такъв хотел...

А за температурите в моловете (и не само) напълно споделям мнението ти. Даже казах на мъжа ми, че ще е голяма тъпотия, ако настина баш в Дубай, пък съм си кекавичка... Joy Присъединявам се към твоя съвет за връхните дрехи.  Peace

# 681
  • Мнения: 398
Всяко местенце си има своя чар.На мен страшно много ми хареса сутрешния пейзаж-в далечината се виждат едни от най-високите сгради, леко запрашено-сякаш е мираж.
Аз пък видях много зеленина-особено в пространствата между пътните детелини-то тревичка, то цветенца, то фигури и текст.На всяка палмичка, на всяко коренче отделно напояване.Тук в Англия с всичката влага пак няма такива картини от зеленина.

А за хотела какво да кажа-хич и не помня колко звезди беше.Реално не сме стояли много там-вечер един душ и в леглото.И за 7 дни програмата ни беше фул.А остана и още какво да се види.
Ние бяхме там края на януари,, началото на февруари.По обед ставаше доста горещо, но вътре никъде не ми е било студено  newsm78

Но хората сме различни, нормално е да ни харесват различни неща.Затова смятам, че не е много удачно да се правят класификации. Peace

# 682
  • Мнения: 1 730
Ама разбира се, че има зеленина (паркове, градинки), е да изкуствено е създадена, но да не забравяме, че е пустиня там  Peace За естествена и богата зеленина си има много други кътчета на земята  Simple Smile

А за хотелите е много относително, аз последния път например бях в един тип хотелски апартамент, новичък, луксозен и много голям като пространство, с тераса, спалня, дневнa, кухня, баня, отделна тоалетна и то за цена на вечер, за която в Западна Европа хостел или доста базисен хотел може да наемеш. Има и хотели тип студия, също в умерения ценови клас с просторни стаи, но има и такива с доста малки.

За климатиците е така за съжаление, много се настива от тази непрекъсната смяна на топло с много студено  Confused

Мен ми харесва модернистичната им архитектура, и хич не ме подтиска, всичко е въпрос на възприятие и най-важното е човек като отива на дадено място да е с правилната нагласа и очаквания  Simple Smile

Последна редакция: пт, 06 яну 2012, 16:27 от AniSim

# 683
  • Мнения: 734
Ама разбира се, че има зеленина, паркове, градинки, е да изкуствено е създадена, но да не забравяме, че е пустиня там  Peace За естествена и богата зеленина си има много други кътчета на земята  Simple Smile

А за хотелите е много относително, аз последния път например бях в един тип хотелски апартамент, новичък, луксозен и много голям като пространство, с тераса, спалня, дневня, кухня, баня, отделна тоалетна и то за цена на вечер, за която в Западна Европа хостел или доста базисен хотел може да наемеш. Има и хотели тип студия, също в умерения ценови клас с просторни стаи, но има и такива с доста малки.

За климатиците е така за съжаление, много се настива от тази непрекъсната смяна на топло с много студено  Confused

Мен ми харесва модернистичната им архитектура, и хич не ме подтиска, всичко е въпрос на възприятие и най-важното е човек като отива на дадено място да е с правилната нагласа и очаквания  Simple Smile

Все едно аз съм го писала...  Hug

# 684
  • София
  • Мнения: 1 715
Някой случайно да е ползвал такси от дубайското летище до Абу Даби?

# 685
  • Мнения: 2 821
Много харесвам Дубай и мечтата ми е да го посетя. Интересни са ми нови мнения, но смятам да прочета и цялата тема,
за да си отговоря на някои въпроси: кое е най-подходящото време за посещение там, какво е най-добре да нося като
багаж, кои местенца си заслужават да бъдат посетени, кои хотели са хубави ... ?

# 686
  • София
  • Мнения: 1 856
Ама разбира се, че има зеленина, паркове, градинки, е да изкуствено е създадена, но да не забравяме, че е пустиня там  Peace За естествена и богата зеленина си има много други кътчета на земята  Simple Smile

А за хотелите е много относително, аз последния път например бях в един тип хотелски апартамент, новичък, луксозен и много голям като пространство, с тераса, спалня, дневня, кухня, баня, отделна тоалетна и то за цена на вечер, за която в Западна Европа хостел или доста базисен хотел може да наемеш. Има и хотели тип студия, също в умерения ценови клас с просторни стаи, но има и такива с доста малки.

За климатиците е така за съжаление, много се настива от тази непрекъсната смяна на топло с много студено  Confused

Мен ми харесва модернистичната им архитектура, и хич не ме подтиска, всичко е въпрос на възприятие и най-важното е човек като отива на дадено място да е с правилната нагласа и очаквания  Simple Smile

Все едно аз съм го писала...  Hug
И аз Peace  bouquet

# 687
  • Мнения: 734
Попаднахме на една офертичка за Дубай и сега почна едно чудене....то като ни влезе мухата и сега се чудим да я пуснем ли тази муха....да си я запазим ли..... newsm78 До сега не сме повтаряли дестинация, ама все има първи път.  Thinking
И дали няма да ме изгонят от работа, че имаме планувано далечно ходене в началото на март и ако 2 месеца по-късно пак изфирясам от офиса... newsm78
 Joy

# 688
  • Мнения: 637
E каква природа търсите в Дубай аз не разбрах. Човек като отива в пустинята трябва да очаква пустиня. Като за пустиня тези са се справили повече от задоволително. Ако си очаквала колибите на малдивите и си видяла небостъргачи, ясно защо си разочарована. Аз каквото очаквах това видях...
Я по-спокоен тон, моля. Естествено, че не съм очаквала "колибите" на Малдивите. Между другото дубайците как не са си направили едни Малдиви още  LaughingОчаквах да видя това, което е по снимките, но много се разминават 3D проектите с действителноста  Mr. Green. Да не говорим пък, че някои неща са си  проекти, а в първия момент се представят като съществуващи. А това, което видях за мен е кичозно с някои изключения. Прекалено прехвалено и скъпо е за бетонна джунгла насред пустинята. Това е изцяло мое мнение и нямам никаква амбиция да го натрапвам на някой. Просто си споделям.
Е, всъщност имам и хубави спомени. Те изпълниха десетина закачалки в гардероба ми Wink
Но дотам. 

Розита, търси хотел на Джумейра-там, където е курортната част на града. Ако можете да си позволите-Атлантис Peace В никакъв случай не се забутвайте около небостъргачите-гледайте ги отдалеч, от Джумейра изглеждат много интересни. Още се чудя как издържат тия хора там. Предполагам и живеят, не ги ползват само за бизнес, защото гледам гащи се вееха, простряни по 40я етаж Laughing Подходящото време е до края на май, после става много горещо. Като багаж не вземай много, все пак основното ти занимание ще бъде разходка из моловете и там ще си накупиш доста неща, а накрая и куфар за покупките. От моловете-Дубай и Емирейтс са най-хубави. Ниски обувки-задължително. От къси поли и дълбоки деколтета се въздържай. Какво да посетиш? Освен Буржовете-ал араб и Калифа имат и един много хубав хотел в пустинята , традиционен арабски, където също може да се отиде да се наблюдава залеза и после да се вечеря. Там и ще усетите малко автентичност и екзотика, в случай че ви омръзне прекалената лъскавост.
http://www.meydanhotels.com/babalshams/dining.htm
 Аааах, ако сте с дете, имай предвид, че не допускат деца под 12 години на вечеря. Сафари в пустинята, после ще ти нарисуват с къна ръчичките.  Имат си музей, но не очаквай кой знае какви находки, все пак това е държава от 72ра година. 

Друго, което забравих да пиша е за "Снимката на очите", която се прави задължително при кацане на летището им и е една досадна подробност. Мъжете и жените са отделно. Там се чака доста на опашка Peace

# 689
  • Мнения: 1 730
no_name, ако офертата е за месец май, ще е жежко вече  Thinking, ако възнамерявате да обикаляте на открито ..иначе за шопинг, заведения на закрито си става (не съм била след м. април да дам точно мнение все пак, но вече откъм средата на април температурите се покачват и влажността си казва думата).

Roje  Simple Smile така и не довърши разказа-пътепис, много ми беше интересен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт