Дубай

  • 185 484
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 647
Бихте ли ми препоръчали туристическа агенция, която организира екскурзии до Дубай. Трябва да пътувам в средата на март до там. Благодаря.

# 706
  • София
  • Мнения: 1 840
Искаш туристическа агенция, от която да закупиш самолетни билети и визи или туристическа агенция, която има организирани екскурзии до Дубай? newsm78
Защото ако е второто, само като напишеш Дубай и чичко Гугъл ще ти отвори всички пролетни оферти за там Simple Smile И тъй като чартъра е общ за организираните екскурзии/може и да греша, но мисля, че е така/ общо взето няма голяма разлика къде ще платиш, все един и същ самолет ще прелети до залива Peace

# 707
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Имам въпрос относно влизането в Дубай - нали не е проблем, ако в паспорта има печати от Израел?
Имам познати, които са влизали така, както и познат на приятелка, който е имал проблем. Но е доктор и вероятно е имал повече от един печат.
Въпросът е дали за по-сигурно да се сменят паспортите newsm78

И аз съм чувала, че може да е проблем, но провери от по-сигурни източници.


Мислех, че съм отговорила, но нещо се е затрило.
 Не би трябвало да има проблем печат от Израел.

# 708
  • София
  • Мнения: 39
Здравейте момичета,

   Ще пътуваме за Дубай на 06.02. Изчетох, разбира се, много информация в нета за всички места, които биха ни били интересни за посещение.

 Искаме обаче да си вземем  комбинирани билети за Биг Бус  - Дубай-Абу Даби. Разгледах сайта и разбирам, че ако се закупят он-лайн може да се ползва намаление от цената, посредством промо кодове, които пускат..., но не намирам актуални за следващата седмица. Може ли някой да ми помогне, ако знае къде и кога да ги търся тези бонусчета?

   Иначе дори и без намаление чрез он-лайн покупка, се оказва че  този комбиниран билет за Биг Бус, с възможност за тур до Дубай и на следващ ден по избор до Абу Даби звучи много изгодно- втората дестинация излиза със 70% отстъпка! Както и да го смята човек, е в пъти по-изгодно, отколкото агенциите предлагат! А и има включени безплатни билети за някой Музея, арабска галера, къщата -музей, кулата в Абу Даби..., и много % отстъпки за заведения и магазини.
Може би повечето , които пишат в темичката знаят за тази информация, но никъде не  еописана по -подробно, а мисля, че ще е полезна на новите посетители.
Ето и линк към сайта на Биг Бус:
http://www.bigbustours.com/eng/dubai/custompage.aspx?id=dubai/abu%20dahbi%20combo

Многооо положителни емоции на всички! Hug

# 709
  • Мнения: 4
Случайно надникнах в тази тема... Това, че печатите от Израел в паспорта биха могли да бъдат проблем, са си чисти митове  Simple Smile Има много хора в Емирствата от Израел, които направо си живеят там и работят на ръководни позиции. Тази вражда с Израел е била някога в миналото Peace

# 710
  • София
  • Мнения: 1 840
Петифурче, не ги търси промо кодовете, тъй като няма да ги намериш. Те просто не съществуват Simple Smile.
И аз така ги търсих заедно с няколко съфорумки в началото на ноември преди отпътуването ни за Дубай. но ги нямаше Peace.
Билетите закупени онлайн не са по-евтини от билетите закупени от отделните местостоянки на Биг Буса в Дубай.
Комбинираните билети за Дубай и Абу Даби струват по 350 дирхама на човек без значение дали ще ги купиш онлайн или на място от техните пунктове.
И билетите не са за два последователни дни, а за дни, които ти си избереш.
В Дубай ние пътувахме с Биг Буса още първия ден, в който пристигнахме, а в Абу Даби бяхме на четвъртия ден.
В билетите за Биг Буса има включени действително много отстъпки, като най-значимата е билета за Dhow cruise по Dubai Creek, включва също и билети за музея, пешеходна разходка из Стария пазар и Gold Souk/ но те са евтини като цени/, както и отстъпки в магазините на WAFI Mall, но само ако ти си ги поискаш от представителите им на място, дават ти специални талони.
Предполагам знаеш, че до Абу Даби ще трябва да отидете със собствен транспорт или с междуградския автобус.
Ако имаш някакви въпроси още, питай преди да сте тръгнали.newsm78.

# 711
  • София
  • Мнения: 39
Благодаря за отговора! Hug

# 712
  • София
  • Мнения: 1 840
no_name, ако офертата е за месец май, ще е жежко вече  Thinking, ако възнамерявате да обикаляте на открито ..иначе за шопинг, заведения на закрито си става (не съм била след м. април да дам точно мнение все пак, но вече откъм средата на април температурите се покачват и влажността си казва думата).

Roje  Simple Smile така и не довърши разказа-пътепис, много ми беше интересен  Peace
Ани, вече са готови три части и са публикувани, скоро ще публикувам и последната четвърта част. Ето линкове към тях, а  тъй като участват и в конкурс/третата част/, не само Ани, а и всички на които им харесат може да гласуват Peace Сайта е poblizo.ком /През очите на пътешественика/, линка може би ще се изпише като спам, но ще пробвам. newsm78, не зная как да го пействам така че да излезе...

http://---spam---/?p=22443

# 713
  • София
  • Мнения: 37
      Много ви моля, помогнете ми искам много да отида в Дубай, но имам възможност да замина на 3.03 до 8.03 или от 1.05 до 5.05 като много ми се иска да правя плаж и разходки на открито, не толкова да пазарувам по моловете? Моля, опишете ми подробно какъв е климата за посочените 2 дати от 3.03 мога ли да ходя на плаж и от 5.01 мога ли да се разхождам спокойно и да правя тази екскурзия в пустинята, няма ли да е прекалено топло?

# 714
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
      Много ви моля, помогнете ми искам много да отида в Дубай, но имам възможност да замина на 3.03 до 8.03 или от 1.05 до 5.05 като много ми се иска да правя плаж и разходки на открито, не толкова да пазарувам по моловете? Моля, опишете ми подробно какъв е климата за посочените 2 дати от 3.03 мога ли да ходя на плаж и от 5.01 мога ли да се разхождам спокойно и да правя тази екскурзия в пустинята, няма ли да е прекалено топло?
За предпочитане е март месец. Май месец е вече доста топло.

# 715
  • Мнения: 494
Здравейте!Из4етох темата на един дъх!Изклю4ително зарибяваща,но най-ве4е информативна!Благодаря ви за което  bouquet

Аз влизам със следния въпрос:къде мога да видя,кои държави са освободени от визов режим и изобщо има ли такива?

# 716
  • Мнения: 9 903


Аз влизам със следния въпрос:къде мога да видя,кои държави са освободени от визов режим и изобщо има ли такива?



http://www.emirates.com/english/plan_book/essential_information/ … on/uae_visas.aspx

# 717
  • Мнения: 494
Супер!Благодаря ти Тити  bouquet То4но това ми трябваше!

# 718
  • Мнения: 0
Здравейте  на всички от форума!
Преди 1 седмица се върнах от екскурзия в Дубай. Бях прочела всички коментари тук и благодаря на всички, които са писали. Много ми помогнахте да планирам престоя си в Дубай!
Регистрирах се специално във форума, за да помогна и аз с впечатления, съвети и препоръки на бъдещите пътешественици към Дубай. Искам да споделя с всички, на които им предстои да пътуват за Дубай нещо, което ще им е от полза. Има 1 страшно полезна книга за Дубай и другите емирства, която открих случайно ровейки се из интернет. Книгата се казва "The Entertainer Book". Пълна е с ваучери от типа "купуваш 2-плащаш 1" и общо взето ви намалява цената на половина. Местата, на които се предлагат отстъпки, са разделени в 4 глави:
1. ресторанти
2. кафенета, нощни барове, клубове
3. вечеря и "takeaways", заведения за бързо хранене
4. забавления
За всеки ресторант, кафене или забавление има включени по 3 ваучера. Аз и семейството ми спестихме доста пари благодарение на Entertainer-а.
За да се ориентирате, ще ви дам пример за някои от местата за забавления, на които я използвахме (ние бяхме 4 човека):
1) Wild Wadi Aquapark - платихме вход на двама човека (дават се 2 от трите ваучера), и получихме билети за вход за 4 човека. Два билета ни излязоха безплатни. 1 билет струваше 195 дирхама. Само от Wild Wadi спестихме 390 дирхама (а книгата струваше 350 Dh).
В книгата имаше съответно ваучери и за другия известен аквапарк - Aquaventure(точно до луксозния хотел Атлантис, разположен на върха на палмата). Имаше също така и ваучери и за други аквапаркове. Може да се видят на сайта на The Entertainer.
2) Dubai Aquarium & Underwater Zoo - отстъпката беше за пакет "Ultimate Aquarium Package" ето и препратка http://www.thedubaiaquarium.com/Visit_Info/tickets_information.aspx  (включваше посещение на аквариума-разходка през тунела, посещение на Underwater Zoo, посещение на Creepy Crawlies (змии, гущери, земноводни), разходка в аквариума с лодка със стъклено дъно и ваучер за магазина за сувенири и подаръци за 20 Dh). Отново дадохме 2 ваучера и взехме 4 билета на цената на 2. Спестихме си 200 Dh. Така или иначе предварително бяхме решили, че искаме да посетим аквариума, и отстъпките, които получихме с книгата бяха добре дошли Simple Smile Все пак това са си около 80-90 лева.
3) Сафари - има около 10 фирми, предлагащи Сафари, които са включени в Entertainer-а. В книгата са посочени телефони за контакт, интернет страници и email-и на всяка фирма. Аз предварително по email бях запазила Сафарито. Цената на различните компании варираше между 280 и 300 Dh на човек. Естествено с книгата и ваучерите в нея тази цена се плаща за двама души.
4) вечеря на луксозна 90 ft яхта и двучасова разходка по канала(не мога да се сетя как се казва, но не е канала, разделящ новия от стария Дубай. Този,по който ние минахме, е мисля Дубай Марина-покрай яхтеното пристанище на Дубай.) - минава се покрай небостъргачи и се отива и малко навътре в морето. Много е приятно като атмосфера, храната е на шведска маса и е мноого вкусна Simple Smile Вижда се и нощен Дубай в целия му разкош.
В книгата имаше и ваучери за вечеря на дървените лодки, характерни за Дубай, наречени Dhows. Отново двама човека ползват 1 ваучер от книгата и плащат за 1 човек.
5) заради баща ми, който е запален рибар, поръчахме и Fishing Trip. Там се наема цяла лодка, като отстъпката е "плащаш за два часа наем и ползваш 2 допълнително" - общо се разхождахме из морето и ловихме риба 4 часа. Услугата е скъпа - 4 часа струват 1600 Dh. Благодарение на книгата ние платихме 800 Dh. Ако сте по-голяма компания или решите да си споделите лодката с други хора, цената ще ви се стори по-ниска Simple Smile
За тези, които не обичат риболова, и искат повече да си почиват, има и разходки с луксозни яхти, за които също си има отстъпки.
6) Ски Дубай в Мола на Емирствата - има 2 вида ваучери: за билет за 2 часа на ски пистата и за вход към "Snow Park", насочен повече към децата.
Аз и семейството ми бяхме в Дубай за 10 дни. Възползвахме се и от ваучерите за заведения за бързо хранене, пицарии и ресторанти. Парите, които дадохме за храна ни се сториха нормални - почти същото е като в България, ако използваш ваучерите.

Ето и сайт, от където може да поръчате и да се запознаете с книгата The Entertainer.
Аз я поръчах през сайта 1 седмица преди да пристигна в Дубай. Ако се вземе on-line цената е с 10% по-ниска=315 Dh. Аз написах адреса на хотела и референтния номер на резервацията ни и като пристигнахме книгата ни чакаше там. По-късно през престоя ни в Дубай я мернахме на 3-4 места из моловете, но като цяло не е масово разпространена.
Надявам се, че пост-а ми ще ви е от полза Simple Smile Исках да опиша местата и забавленията, на които повечето биха решили да отидат, и как може почивката и престоя в Дубай да не натоварят много портфейла ви Simple Smile

# 719
  • Мнения: 0
Бихте ли посочили сайта за закупуване на книгата. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт