коя частна детска кухня в София?

  • 259 975
  • 1 048
  •   1
Отговори
# 945
  • София
  • Мнения: 11 766
Друго което не ми хареса на Вълшебник са десертите, никога не са с пресни плодове а със сладко + добавена захар, ужасно сладки са на вкус
Да, и Хер Бебе са със сладко и се учудих от този факт. А щом и ти си с Юначе, даваш ли на детето кисело мляко под някаква форма и ако да - кое кисело мляко купуваш? Питам, защото в Хер Бебе всичко е с КМ, а Юначе са със сухо. Не държа малкият да го яде всеки ден, но не е лошо чат пат и той да разбере какво е кисело мляко.

Давам да. Давам ЕлБи или Верея по БДС. Кисело мляко яде нон стоп, или за закуска, или за следобедна или преди сън. Обожава к.мляко и си яде нон стоп.

# 946
  • София
  • Мнения: 94
Здравейте,
Някой дали има представа дали Юначе и Малчо имат нещо общо? Сега реших да погледна сайта на Малчо и ми се струва, че е доста подобен на този на Юначе - същите табове на менюто, почти същия текст, подобна визия... Погледнах контактите са различни все пак. Та се чудя дали са като Хер Бебе и Вълшебник или просто някой здраво е копирал от другия?

# 947
  • Мнения: 1 452
Здравейте, много са ми вкусни ястията на Юначе, но честно да си призная май не са чак толкова здравословни (и не само на Юначе). Вие как мислите? Прави ми впечатление, че в почти всички кухни, например десертите, всеки ден са със сухо мляко, нишесте, захар и вкусът им е абсолютно еднакъв. Уж имат различен плод ама и той едва се усеща. Гледат май да спестят от тук от там. И манджите все имат ориз, кус кус или друг вид тестян "пълнеж". Това малко ме разочарова, но иначе пък на вкус го издокарват.

# 948
  • Мнения: X
Вчера разбрах за био кухня от една майка и сериозно се замислих. Вие пробвали ли сте ? Иначе кумата ми ползва кухнята на Ян Бибиян и е доволна.

# 949
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
За коя био кухня става въпрос? Аз поръчвам био менюто на Хер Бебе и съм сравнително доволна.

# 950
  • Мнения: X
След проучване и аз съм за тази кухня. Е, ще пробвам още няколко, пък която ми допадне най-много.
Благодаря за отговора !

# 951
  • София
  • Мнения: 62
Здравейте,
Има ли някой, който поръчва от Малчо? Много съм доволна от тях, но се чудя да не би да преустановяват дейност. Телефоните са им изключени вчера и днес...и на сайта стои старото меню.

# 952
  • Мнения: 107
Аз ползвах Малчо, уж само ревизия щяха да правят, но маѝ ще преустановяват дейност. Няма им я страничката вече.

# 953
  • София
  • Мнения: 62
Жалко...тази седмица пробвах други две кухни, но не съм особено доволна. Детето ги яде и са вкусни, но или са много сгъстени с картоф, нишесте или друго, за сметка на останалите продукти, или месото е само няколко трошички. Ако наистина затварят направо незнам към коя да се ориентирам.

# 954
  • София
  • Мнения: 791
Поредната майка в търсене на най- добрата кухня- естествено според личните ми предпочитания. Направих си списък на Беборани, Юначе, ян Бибиян, Българче, Зелео- брей какви цени, Малчо- ако все още има дейност!?,  Ози, Мама Люси- само на тях звъннах, че не ми се отваря съдържанието! Всички ползват Сол. Вълшебник и Хер бебе не ги разглеждам- за тях си знам, ползвах Хер бебе- доволна съм. Простомреших да сменя ресторанта на детето и поръчах Ян бибиян- на мен ми беше солено! Въпросът ми е от горните изброени кое е най- малко солено? Очевидно сол се слага, не знам защо, но явно е разрешно или си има производстени нужди.
Търся си кухня от две ястия- основно и супа, десертите не са ми нужни, да не е солена храната и все пак да е по- гъстичка, нямам против да добавям хлябче, но друго , когато основното си идва с грамажа, а не с водичка. Яйце и пр. Мляко , като съставк не са ми проблем.

# 955
  • София
  • Мнения: 11 766
Юначе под 1 г не слагат сол, ама не може без десерт да се поръчва май

# 956
  • Мнения: X
И аз да споделя, че съм много доволна от Вълшебник (Хер бебе), специално от менюто за алергични деца. Много е вкусно и разнообразно. При нас се доставя до 11-11:30 ч. сутринта и поръчвам за цял месец.

# 957
  • Мнения: 2
Здравейте, пиша и аз да споделя моя опит. От две седмици ползвам кухня, като миналата седмица ползвах Хер Бебе, а тази Юначе. Моя бебок не е претенциозен -хареса и двете. Щях да остана на Хер бебе ако не беше часа на доставката - всеки ден 12-12:30 (район Надежда),което е изключително неудобно. При нас по някой път обяда е и в 11 и детето стои гладно да ги чака да дойдат. Юначе от друга страна идват в удобен час при нас, храната е разнообразна, но днес останах доста разочарована. Като цяло в Юначе ме привлече факта,че в тазседмичното меню само в два от дните в десерта имаше нишесте (поне така е написано в сайта). В Хер бебе всеки ден десерта беше с нишисте и доста еднообразен на вкус. И така стигаме до днешния десерт - крем от сини сливи, съдържание според капачката и сайта им - сухо мляко, краве масло, захар и сини сливи и това е. Вид и вкус  - нишисте с тук таме парченца сливи. Е чудя се сега при положение, че тук са пропуснали в състава да упоменат нишисте, какво друго пропускат да упоменат. А и супата и основното са мн гъсти, без да имат брашно или нишесте според тях. Днес лъжицата ми седеше изправена в супата им от сьомга. И сега се чуда, какво да правя, за останалите кухни четох доста лоши коментари, за тези двете само са що годе нормални. Платила съм до края на седмицата  Юначе, ще им дам шанс да видим другите дни как са. Някой ползвал Юначе може ли да сподели винаги ли са им така гъсти ястията или просто така съм уцелила тези два дни.

# 958
  • София
  • Мнения: 11 766
Аз ползвам Юначе почти от година, пробвала съм Вълшебник и не ми хареса, манджите не приличаха на нищо, десертите само със сладко. На Юначе основните не са обикновенно с нишесте, но се е случвало да има. Десертите им са малко по-зле, но в сравнение с другите са доста по-добре, правят с киноа, чия, амарант и понякога пропускат нишестето. За съжаление днес не храних аз детето но напълно е възможно това което казвате. Въпреки това аз съм доволна.

# 959
  • Мнения: 1 932
Аз съм взимала почти от всички кухни. Детето ми е капризно и всеки месец ги сменях. Най-доволна останах от Юначе. Обаче напоследък и те се дънят. Има дни, в които не можеш да различиш кое е супа, кое основно. Според мен слагат желе в супата. Питах ги по телефона дали са сменили готвача, а те ми отговориха Не. Казах им, че вече не готвят вкусно и детето ми се мръщи, но ефект никакъв. Накрая спрях да поръчвам. Иначе наистина менюто им е разнообразно и рядко повтарят. Но.....
Българче също готвеха вкусно, но отдавна не съм взимала от тях. Хер бебе и Вълшебник не ми харесаха, а и въртят едни и същи менюта.
Малкият принц беше вкусно, но вече не работят. Малчо също преустанови дейност.
Моят съвет е да се редуват кухните. Така няма да омръзнат на детенцето и ще има разнообразно меню. Всички слагат сол, захар; нишесте, пащърнак или домати за сгъстяване. Хер бебе пък готвят с риба от консерва.
Най-добре е домашното, но аз нямам възможност да готвя всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт