странно чувство,че корема ще ми се пръсне

  • 2 850
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
В 32 седмица съм и имам чувството,че корема ще ми се пръсне.Подува ми се и става много твърд.Нормално ли е?Не ме боли корема,имам чувството,че кожата се разтяга,защото корема ми пораства.Усещам тежест в корема.

Последна редакция: нд, 08 ное 2009, 21:15 от mama_marietka

# 1
  • Мнения: 4 965
Ако нямаш болки, е нормално - това са т.нар. подготвителни контракции.
Ако много се засилят или се появят болки, звънни на лекаря си - вероятно ще ти изпише някакъв препарат с магнезий за успокояване на контракциите.

# 2
  • Мнения: 651
Нормално е!Подготвителни контракции,бебо расте най-много в 8 и 9м.Може и газове да имаш.Знам ли?Допитай се и до лекаря си  Peace

# 3
  • Мнения: 3 675
Да, момичетата са казали от какво се втърдява корема, това са контракции и за да се избягнат се пие магнезий-Нутри маг, Магнерич или Магнерот.

# 4
  • Мнения: 9 814
Да, момичетата са казали от какво се втърдява корема, това са контракции и за да се избягнат се пие магнезий-Нутри маг, Магнерич или Магнерот.

Тъй, тъй, ама като каже чичко доктор. Peace

# 5
  • Мнения: 5 393
Медикаменти на своя глава не взимай, консултирай се с наблюдаващия лекар. Иначе- втвърдяването на корема, както са казали вече момичетата, са подготвителни контракции.

# 6
  • Razgrad
  • Мнения: 282
Това са подготвителни контракции.

# 7
  • Мнения: 128
И аз така се чувствах в тези седмици,и то главно в областта около пъпа,но с времето ме отпускаше.Магнезий можеш да пиеш до края на 8м.

# 8
  • Мнения: 432
Привет! Аз съм бременна в 29 г.с. Понякога имам чуството ,че в корема ми има балон ,който се надува постепенно .Смятате ли че може да са контракции? Още е много рано според мен за подготвителните.С първата ми бременност подготвителните контракции бяха един ден преди раждането и не наподобяваха на надуване на балон, а равномерни, но съвсем търпими болки.Не си спомням дали тогава пак съм имала такова усещане.Дали е възможно според вас да усещам така когато бебето се обръща цялото?

# 9
  • Мнения: 62
На мен ми се случваше постоянно след като влязох в 8 месец. Контракции както ги описват не съм имала преди да започне раждането , но от 8-мия месец почти всеки ден ми се случваше да ми е стегнат така корема открай до край , точно като балон и то доста продължително време може би по 30 мин. , най-често ми ставаше като се преуморя или като преям. Гледай да си полягваш по-често за да те отпуска.

# 10
  • Мнения: 208
При мен корема е подут от 4-5 дни и имам чувството че се поотпуска по-малко.Не е 30 мин. подут и после да се отпуска.Мисля,че пораства корема ми защото преди тези дни качих 1 кг.До сега съм качила 4 кг. но последния 1 кг. за 2-3 дни,което е нетипично за мен.Утре ще отида на лекар,независимо,че консултациите са забранени.Ако някой знае храни богати на магнезий моля да каже,за да наблегна на тях.

# 11
  • Мнения: 718
Аз съм 36гс и имам чувството, че коремът ми ще избухне. Направо не знам как се движа още  Laughing Док ще ти каже дали са контракции или нещо друго. А за храните, богати на магнезий знам сусам, черен шоколад, риба.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Все пак не е лошо да кажеш какво те притеснява на лекаря ти. С нас можеш да сравняваш "близки състояния", и да намираш успокоение и съчувствие, но това едва ли е най - правилния подход, що се отнася до това, има или не някакъв проблем. Peace

Общи условия

Активация на акаунт