Бял равнец - "избавление от всички беди"

  • 474 038
  • 767
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 964
Blues,   Hug Hug Hug


  Според теб какво количество чай от бял равнец дневно е  добре да се  приема ???  Аз пия  около  500 мл. - дали не е  малко ?

# 61
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Аз също при проблеми съм пила бял равнец. Преди хранене. Нямам проблем с горчивия вкус.
Ползвах набран от Родопите, но го свърших и сигурно ще си купя.

# 62
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Blues,   Hug Hug Hug


  Според теб какво количество чай от бял равнец дневно е  добре да се  приема ???  Аз пия  около  500 мл. - дали не е  малко ?

Gesi, аз пия по 400мл- така ми четох някъде из нета и така ме посъветваха "лелите" от билковата аптека- според мен 400-500 мл е напълно достатъчно.  Peace И за теб  Hug Hug Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 964
Blues ,    Hug Hug Hug

   Мерси за отговора!!!  newsm51

# 64
  • Мнения: 1 325
момичета, а вие за какви проблеми пиете белият равнец?
Знам, че е подходящ за проблеми с менстурацията, тоест нередовна или обилна, също го препоръчват и преди зачеване, избощо действието му е много широкообхватно.

# 65
  • Мнения: 1 354
Мисля,че го пише на първа страница,а и на листовките на самия чай: проблеми от всякакъв характер по женската с-ма(дори и по-сериозни) , за тънка талия също.
Аз също пия около 400-500 мл. и мисля,че не е препоръчително повече от това на ден.

# 66
  • Мнения: 1 325
*R*A*D*I* , благодаря за отговора!Напоследък чайчетата доста ми се услаждат, редувам ги, но мисля и този чудодеен чай да опитам Hug

# 67
  • Мнения: 1 428
Белият равнец е много полезна билка, но имайте предвид, че е силно токсична ако се прекали с нея и може да доведе до обратен ефект.

# 68
  • София
  • Мнения: 964
Белият равнец е много полезна билка, но имайте предвид, че е силно токсична ако се прекали с нея и може да доведе до обратен ефект.

   Може ли да дадеш някаква по -подробна информация за обратния ефект на белият равнец . Благодаря предварително .

# 69
  • Мнения: 129
Белият равнец е много полезна билка, но имайте предвид, че е силно токсична ако се прекали с нея и може да доведе до обратен ефект.

   Може ли да дадеш някаква по -подробна информация за обратния ефект на белият равнец . Благодаря предварително .

Аз също се интересувам от обратния ефект!  Peace

# 70
  • Костинброд
  • Мнения: 198
Аз също пия от 3 дни бял равнец, хем заради гинекологични проблеми, хем заради голямо коремче Mr. Green Доста ми е трудно обаче, едвам изпивам чашата, много ми е неприятно, въпреки че му слагам и захар (мед не ям).
Аз пия по около 400мл, а може и по-малко, че нали при кипването на водата има и изпарение, но варя 400мл вода и 2 с.л. от билката.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 529
 От баща си знам ,че помага и при външни рани,от порязано например.
 Просто мястото се поръсва със стрития цвят от равнец.
 Някога когато косели ливадите ,често се порязвали мъжете и понеже билката им била под ръка веднага я използвали.

# 72
  • Мнения: 0
Здравейте искам да попитам , някой ползвал ли е Бял равнец на Др. Тошков тоест на хапчета ? Ще помоля ако някой го е ползвал да изкаже мнение !  На мен лично ми трябва срещу образуване на кисти.

# 73
  • София
  • Мнения: 113
В книгата на Мария Требен е посочено, че може да се пият до 8 чаши дневно-зависи за какъв проблем става дума. По-честите предписания са обаче по 2-3 чаши дневно.
И искам да добавя, че тя препоръчва запарване само:
"Една пълна чаена льжичка с бял равнец (за една доза) се запарва с чаша гореща вода, оставя се да престои половин минута, прецежда се и се пие на глътки".

Предполагам, че ако се вари се получава концентрирано...или пък ако се кисне повече от 1/2 мин..и  тогава не е разумно да се пият по много чаши дневно.
Успех  Hug

# 74
  • Мнения: 486
Аз имах кървене  между циклите.Бяха ми изписали много силен антибиотик. Не го пих. Започнах да правя бани в леген  всеки ден и се оправих напълно но отскоро пак ми се появи. Сега пак почвам с него.

Общи условия

Активация на акаунт